Priešmenstruacinis sindromas rodo, kad moteris vaisinga

Kiekvienas hormonas turi savo specifinę užduotį, todėl, jei sutrinka vieno iš jų veikla, gali sutrikti ir viso organizmo veikla, sakė gydytoja endokrinologė. Vienos pagrindinių hormonų funkcijų yra augimas ir brendimas, medžiagų apykaita, reprodukcinė sveikata, emocijos ir gebėjimas prisitaikyti aplinkoje prie streso, netikėtų aplinkybių.

„Labai dažnai žmonės galvoja, kad hormonai veikia tik tam tikrais gyvenimo etapais, o kitu metu jie visiškai nereikalingi, tačiau hormonų pusiausvyra yra labai svarbi. Dažnai kalbame apie tam tikrus moterų hormonų pusiausvyros sutrikimus prasidėjus paauglystei, tai, beje, būdinga ir vaikinams, vėliau jau reprodukciniame amžiuje, kai prasideda priešmenstruacinis sindromas.

Tada galima jausti, kad prieš mėnesines nuotaika prastesnė, didesnis jautrumas, dirglumas. Visgi iš kitos pusės, priešmenstruacinis sindromas rodo, kad moteriai vyksta ovuliacija, kad ji gali pastoti ir susilaukti vaikų. Tai labai svarbu, nes šio sindromo nebuvimas kartais gali reikšti, kad yra ovuliacijos sutrikimai“, – kalbėjo L. Zabulienė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją