Tiek rizikos veiksniai, tiek pačios širdies ir kraujagyslių ligos (ŠKL) dažnai nustatomos gana vėlai, kai nebegalima taikyti efektyvių prevencijos priemonių, sako LSMU Kauno klinikų gydytojas kardiologas, profesorius Raimondas Kubilius.

„Dėl to šios ligos vadinamos tyliosiomis sesėmis žudikėmis, klastingosiomis ligomis, nes pirmasis simptomas jau gali būti pavojingas gyvybei“, – sakė „Delfi dienos“ pašnekovas.

Užkirsti kelią jau pažengusioms širdies ir kraujagyslių ligoms, pasak prof. R. Kubiliaus, gali prevencinė programa, kuri yra visiškai nemokama ir skirta žmonėms nuo 40 metų. Šioje programoje gydytojas nustato žmogaus rizikos veiksnius, kokiai rizikos grupei priklauso, taip pritaikomas gydymas.

„Visada savo pacientams pabrėžiu, jei esate sulaukęs 20-ies, privalote būti ištyręs cholesterolio kiekį kraujyje, turite žinoti, koks jūsų kraujospūdis. Jei jis normalus, patikras kartoti kas metus, o jei padidintas, konsultuotis su gydytoju ir taikyti prevencijos priemones“, – kalbėjo gydytojas kardiologas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (18)