„Valgiau viską iš eilės ir bet kada, tiek naktį, tiek dieną, tiek sumuštinius, tiek kiaulieną, tiek čipsus ir dar alumi viską nuplaudavau. Kas savaitgalį baliai, o kai balius, tai daug alkoholio ir dar daugiau įvairaus „ėdesio“. Kadangi aš toks žmogus, kuris save motyvuoja, tai vieną dieną nusprendžiau, kad taip tęstis negali amžinai, kad reikia atsisakyti alkoholio ir numesti šiek tiek svorio - tikslas buvo sverti 80 kg“, - mena R. Staselis.

R. Staselis iki pokyčių

Šį ryžtą paskatino apatija vakarėliams, savo kūnui bei žinia apie būsimą tėvystę. „Sužinojau, kad būsiu tėtis, nenorėjau būti didelių apimčių“, - pripažįsta jis.

Kol nedingo entuziazmas, naujai atsidariusiame sporto klube Ramūnas įsigijo sporto abonementą net 9 mėnesiams.

„Iš pradžių į sporto klubą nuėjau labiau smalsumo vedamas, pasitreniravau su keliais treniruokliais, nežinojau nei kokius pratimus daryti, nei kokiais dažniais. Daugiausia visi čia susirinko sportininkai, kurie norėjo paryškinti raumenis, o mano tikslas buvo visai kitoks – svorio numetimas.

Labai sunku buvo iš pradžių treniruotis, bet visai patiko, iš karto motyvaciją susigalvojau, kad po treniruočių pusę valandos praleisiu klube esančioje pirtelėje, kad atgaučiau visas prarastas jėgas. Su trenerės Laimos Laurinavičiūtės pagalba susidariau sporto programą ir pats susidariau sau mitybos planą. Jis nebuvo labai baisus ir praėjus 3 metams manau, kad viskas buvo teisingai padaryta“, - mano pašnekovas.

Štai, ką kasdien valgė vyras:

1. Ryte sausi avižiniai dribsniai, kartais košės be uogienių ir cukraus, bananas. Porąkart per mėnesį - du virti kiaušiniai. Užkandžiams „muslių“ javainių batonėliai arba Belvita, bet vėlgi be šokolado.

2. Pietūs - sriuba ir antras patiekalas. Kiauliena buvo pakeista paukštiena bei žuvimi, o bulvės – ryžiais. Vengti ir keptų riebaluose produktų, maistą ruošti garpuodyje.

3. Vakare tik liesas (be skonio) jogurtas arba liesa varškė. Daug mineralinio vandens negazuoto.

„Pagrindinės taisyklės buvo šios: jokio alkoholio – vėliau tik leisdavau sau vyno karts nuo karto taurę išgert, kitaip ir negalėjau, nes darbas buvo su vynais susijęs. Taip pat - jokio cukraus. Ši taisyklė galiojo ir saldumynams. Galiausiai, vengti kiaulienos, miltinių produktų, riebalų, bulvių, gazuotų gėrimų, citrusinių vaisių, valgyti daugiau daržovių“, - susumavo pašnekovas.

Triūsas neliko be rezultatų. Per pirmus du mėnesius kaunietis „sudegino“ 20 kilogramų, dar po dviejų mėnesių neliko papildomų 8 kilogramų.

„Tai pasiekiau tik juodu darbu. Kiekvieną dieną eidavau treniruotis, išskyrus sekmadienį. Stengiausi nepažeisti mitybos plano. Dabar sau leidžiu daugiau, bet ir bėgioju pakankamai daug. Tad, pavyzdžiui, leisdavau sau vakare pavalgyt su sąlyga, kad ryte eisiu bėgioti. Todėl ir svoris per daug nekinta. Per pustrečių priaugau tik 6 kg ir sveriu šiuo metu 75 kg, bet pamenat, tikslas buvo sverti 80 kg“, - šypteli R. Staselis.

Norėdamas įkvėpti ir kitus, kaunietis pabrėžia – pasikeitė ne tik jo išvaizda, tačiau ir vidus.

„Jaučiuosi labai gerai, labai lengvai, visai kitas žmogus esu, tiek išvaizda, tiek vidumi. Alkoholio nevartoju iš viso šiuo metu, išmokau linksmintis ir atsipalaiduoti be jo. Taip pat atsisijojo netikri draugai, kuriems tik pagerti rūpėjo su manim. O kiek dar sutaupiau nevalgydamas vakarais ir negerdamas, sumos įspūdingos būtų. Tik problema didžiulė buvo ta, kad teko visiškai savo rūbų garderobą atnaujinti, o tai pakankamai brangiai kainavo, nes rengtis ir pirkti naujus rūbus tai mėgau“, - pripažįsta vyriškis.

Norintiems pasikeisti, jis pataria – svarbu koreguoti ne tik fizinį aktyvumą, tačiau ir mitybą, kitaip akivaizdžių rezultatų pasiekti sunku. Be to, būtina ir geležinė valia.

Kaip pagerinti mitybos planą

Mitybos specialistė Evelina Pleterienė džiaugėsi vyriškio susidarytu mitybos planu.

„Tokios istorijos iš tiesų įkvepia ir yra puikus pavyzdys, kad nieko nėra neįmanomo, reikia tik didelio noro ir užsispyrimo. Įsisukus į sporto ir sveikos mitybos rutiną greitai pajaučiami teigiami išorės pokyčiai, pagerėja savijauta ir sugrįžti prie senų įpročių nebesinori.

Evelina Pleterienė
Mitybos taisyklės, kuriomis vadovavosi minėtas vyras yra logiškos ir sveikintinos: griežtas mitybos režimas (3 maitinimaisi ir užkandžiai tarp jų), beverčių produktų atsisakymas tokių kaip cukrus, miltiniai patiekalai, pasirinktas sveikesnis gaminimo būdas (virimas garuose). Svarbu paminėti, kad alkoholiniai gėrimai ne tik kaloringi, didina apetitą, bet ir blokuoja riebalų oksidaciją, todėl sprendimas atsisakyti alkoholio davė gerus rezultatus. Siekiant dar labiau pagerinti mitybą, užkandžiams naudojamus Belvitos sausainius, kurių sudėtyje yra 15% riebalų ir 15% cukraus ir Miusli batonėlius pakeisti mažiau cukraus turinčiomis alternatyvomis – sauja nekeptų riešutų ar sėklų, žemo glikeminio indekso vaisiais, uogomis.

Vienintelis požymis, kuris galėtų neraminti – itin staigus svorio kritimas. Pirmų dviejų mėnesių rezultatai įspūdingi, tačiau tikėtina, kad esant dideliam kalorijų deficitui krito ne tik riebalinė, bet ir liesoji kūno masė, organizmas patyrė šoką, o po tokių staigių pokyčių kūnas būna linkęs greitai viską susigrąžinti. Aišku, tik tokiu atveju, jeigu suklumpama ir sugrįžtama prie senų įpročių. Sveiko lieknėjimo pagrindas – mažinti tik riebalinę kūno masę.

Bet kuriuo atveju tai yra geras pavyzdys mums visiems“, - pabrėžė specialistė.

Svarbus režimas ir nuoseklumas

Valingąjį herojų sveikino ir asmeninė trenerė Rūta Beišytė.

Rūta Beišytė
„Noriu palinkėti, kad Ramūnas nebeleistų grįžti numestiems kilogramams, didijį darbą jis jau padarė, o dabar belieka palaikyti svorį ir toliau modeliuoti kūną, jei jam liko problematinių vietų, kurias jis norėtų dailinti.

Režimas ir nuoseklumas yra labai svarbu, šaunuolis herojus, kad jį turėjo ir jo laikėsi.

Taisyklė, kad pusryčiams angliavandenių gausus maistas, o vakarienei rinktis baltyminį tiko ir atnešė rezultatų. Tik norėtųsi maisto įvairovės didesnės, taip pat valgymų skaičių padidinti iki 5-6. Jam gavosi didokas kalorijų deficitas tad ir svoris krito kiek per greitai. Vaisių visiškai atsisakyti nepatarčiau, gali keletu vaisių pasilepinti pirmoje dienos pusėje. Įprastą vakarienę vis pakeisti kažkuo nauju, tarkime omletu ar salotomis.

Tad įvairovė ir papildomas valgymų kiekis. Sėkmės ir valios tęsiant savo sveikesnės kasdienybės kelią“, - reziumavo specialistė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (160)