Nors tokio medicininio termino, kaip alinis alkoholizmas, nėra, tačiau ne kartą teko jį girdėti. Priklausomybių srityje dirbantys specialistai sako, kad sergančių priklausomybe nuo alaus pastarąjį dešimtmetį padaugėjo ir jie tai sieja su mada „sportas+alus=smagus laikas“, alaus reklama ir galingu mitu, kad nuo alaus neatsiranda priklausomybė.

Tačiau priklausomybė gali išsivysti ir vartojant tik alų. Ir tai yra faktas. Gydytojai psichiatrai pastebi, kad priklausomų nuo alaus pastaraisiais metais ypač padaugėjo 25-35 jaunų žmonių amžiaus grupėje.

Jeigu jūsų paklaustų, kaip atrodo alaus mėgėjas, dažnas net nemirktelėjęs pasakytų, kad dažnai ir itin dažnai alutį gurkšnojantis vyriškis turi pūpsantį, kitaip dar vadinamą, „alaus pilvą“. Alus dažnai užkandamas gausiais užkandžiais, todėl viena iš apvalumų priežasčių – didelis suvartojamų kalorijų kiekis.

Tačiau galima aptikti teiginių ir apie kitą tokio alaus mėgėjų apvalėjimo priežastį. Daugiau nei prieš penkerius metus pasirodžiusi informacija teigia, kad šio gėrimo mėgėjai vyrai moteriškėja, jiems plečiasi dubuo, riebalai kaupiasi pagal moterišką tipą dėl aluje, o tiksliau apyniuose esančios medžiagos - 8-prenilnaringenino (8-PN).

Ši medžiaga priklauso fitoestrogenų klasei, kitaip tariant, ji yra panašios struktūros, kaip ir moteriškieji hormonai – estrogenai. Tad kuo daugiau išgeriama alaus, tuo daugiau į vyro organizmą patenka moteriškų hormonų.

Reikia pripažinti, kad atliktų mokslinių tyrimų, kurie patvirtintų ar paneigtų teiginius apie tai, kad šios aluje esančios medžiagos gali sukelti vaisingumo ir vyriškumo problem, nepakanka, tačiau niekas negali garantuoti, kad tokie įrodymai neatsiras.

Tačiau jau dabar yra pakankamai duomenų, įrodančių, kad alus nėra nekaltas alkoholinis gėrimas ir nuo jo tikrai gali išsivystyti priklausomybė.

Negalima gerti alaus kasdien. Kiekvieną dieną vartojamas alus „užveda“ priklausomybės ratą. Kontrolės praradimas, abstinencijos sindromas, didžiulių alkoholio kiekių toleravimas, atminties praradimai, tokie kaip „ką aš vakar dariau?“.

Rytą žmogų kamuoja tie patys abstinencijos simptomai, kaip ir padauginus stiprių gėrimų: gali būti ir nemiga, ir drebulys, ir bloga nuotaika, ir baimė, ir galvos skausmas, ir rytinis vėmimas, apetito nebuvimas.

Gydytojai psichiatrai pastebi, kad anksčiau ar vėliau „kasdienio alaus dozės“ mėgėjai „pereina“ prie stipresniųjų gėrimų ir tik laiko klausimas, kada prasideda priklausomybė.

Jeigu esate pagalvojęs, kad jums reikėtų mažiau vartoti alkoholinių gėrimų, jus erzino žmonių kritika dėl jūsų įpročių vartoti alkoholį, jautėte gėdą dėl alkoholinių gėrimų vartojimo įpročių arba rytais griebiatės taip vadinamo „pachmielo“, - pats laikas sustoti. Didelė tikimybė, kad į jūsų gyvenimą jau įžengė priklausomybė alkoholiui. Ir visai nesvarbu, kad tik alui.