Tyrimas rodo – bendravimas per pietų pertrauką neprablaško, jei pietaujama su nemiela draugija, informuoja dailymail.co.uk.

Pietaujantys su kolegomis ar su vadovu per pietus jaučia įtampą, o po darbo – didesnį nuovargį. Taip yra todėl, kad pokalbiai sukasi apie darbą, žmonėms tenka galvoti, ką pasakyti, kokį įspūdį padarys kolegoms.

Kanadiečių mokslininkai padarė išvadą, jog dirbti per pietų pertrauką – ne taip jau blogai, ypač jei darbuotojai nepatiria spaudimo ir taip nusprendžia savo iniciatyva.

„Paaiškėjo, kad svarbiausia – laisvė pasirinkti, dirbti per pietus ar ne“, – teigė vienas tyrimo iniciatorių Johnas Trougakosas.

Tyrėjai apklausė darbuotojus, kaip jie 10 dienų praleido pietų pertrauką, paskui paprašė tiriamųjų kolegų pasakyti, ar darbo dienos pabaigoje jie atrodė pavargę.

Paaiškėjo, kad per pietus dirbę asmenys vakarais atrodė labiau pavargę, bet nuovargis buvo mažesnis, jei dirbti pietaujant žmonės nuspręsdavo patys.

Tačiau, pasirodo, bendravimas per pietus irgi vargina. Mažiausią nuovargį po darbo jautė tie, kurie laisvai apsispręsdavo, kaip praleisti pietų pertrauką ir su kuo bendrauti.

Geriausiai jautėsi tie, kurie savo nuožiūra pasirinkdavo, kaip pailsėti per pietus.

Tyrėjų išvadomis, bendraudami per pietų pertrauką su kolegomis ar viršininko draugijoje, žmonės toli gražu ne visada pailsi, nes pokalbio tema dažniausiai būna darbas.

Tyrėjai pataria, kad svarbiausia suteikti darbuotojams galimybę per pietus pailsėti, antraip mažėja darbingumas, prastėja sveikata.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (17)