Elektroninės cigaretės – tai viena, bet Latvijoje pasirodė ir vadinamųjų nikotino maišelių ar pagalvėlių, kurie nepastebimi, tad tapo gana populiarūs, rašo Latvijos Delfi. Tik jų poveikis tiek burnos ertmei, tiek sveikatai iš esmės gana nemenkas, ir nei dantų valymas du kartus per dieną, nei burnos skalavimas, nei dantų siūlas šiuo atveju žalos išvengti nepadės.

Narkologė iš „Vivendi“ centro Ilze Maksima priklausomybę nuo nikotino prilygino priklausomybei nuo kokaino ir opiatų, nes juos vienija panašus priklausomybės mechanizmas ir pačios priklausomybės intensyvumas. „Nikotinas jungiasi prie receptorių smegenyse, todėl priklausomybę sukelia labai greitai“, – paaiškina ekspertė.

Tai taip pat gali būti susiję su elgesio priklausomybe, kuri išsivysto rūkant cigaretes arba naudojant nikotino turinčius prietaisus. „Tam tikra prasme tai susiję su ritualu. Ką aš darau, kur tai darau, su kuo tai darau? Priklausomybė nuo psichoaktyviųjų medžiagų ir elgesio priklausomybė persidengia, taip padidindama patirties intensyvumą“, – aiškina narkologė. Toks elgesys pasitarnauja ir kaip gynybinis mechanizmas, neva padedantis susidoroti su sunkumais arba talkinantis socializacijos procese.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)