Kokia iš tiesų yra tabako ir kitų jo gaminių rūkymo žala žmogaus sveikatai, papasakojo gydytojas krūtinės chirurgas Sigitas Zaremba.

Rūkymo padariniai išryškėja po 20–30 metų

Krūtinės chirurgas pasakojo, kad dėl rūkymo nukenčia beveik visos organų sistemos, bet labiausiai tos kūno dalys, kurios kontaktuoja su dūmais: plaučiai, burnos gleivinė, stemplė.

„Rūkymas gali sukelti piktybines žarnyno ligas, netgi kasos, šlapimo pūslės piktybinius susirgimus. Viena grėsmingiausių ligų, kurias sukelia rūkymas, be abejo, yra plaučių vėžys“, – neabejojo gydytojas S. Zaremba.

Anot mediko, pagrindinės rūkymo komplikacijos – piktybinės, lėtinės plaučių, širdies ir kraujagyslių ligos – atsiranda po kokių 20–30 rūkymo metų. Žinoma, jeigu žmogus rūko ypač retai, žala bus mažesnė.

„Žala labai priklauso nuo to, kiek cigarečių žmogus surūko per dieną, kokias rūko cigaretes – su filtru, be filtro, – kaip giliai įkvepia dūmus. Visa tai dedasi į dozę, į stažą. Kuo mažiau, kuo rečiau rūkoma, tuo žala yra mažesnė. Bet, be abejo, ir mažai rūkant žala tikrai didesnė, negu visai nerūkant“, – laidoje „Delfi diena“ sakė gydytojas S. Zaremba.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją