Domėkitės naujienomis, bet ribotai
Ko gero dauguma yra girdėję taisyklę, jog prieš dedant deguonies kaukę kitam, reikia nepamiršti jos užsidėti sau. Tik tokiu atveju galėsime padėti nukentėjusiems – šiuo atveju, prisidėti prie pagalbos Ukrainai. Tad itin svarbu žinoti, kaip įveikti nerimą šiuo neramiu laikotarpiu.
Pasak laidos pašnekovės, svarbiausia šiuo metu yra nepaskęsti informacijoje ir kiek įmanoma labiau riboti informacijos srautą, ypač žiūrėjimą sukrečiančių karo vaizdų.
„Žinoma, žinias reikia žiūrėti, domėtis, tai tam tikra prasme taip pat užtikrina saugumą. Bet paskendimas toje informacijoje taip pat daro traumą. Dėl to reikia pasidaryti informacijos srauto higieną“, – sakė I. Truskauskaitė.
Labai svarbu aplinkinių palaikymas. Nepamirškite paklausti artimųjų, kaip jie gyvena, kaip jiems sekasi ar kaip jaučiasi – būtent palaikymas yra ypač reikalingas didelio streso metu.
Užsiimkite naudinga veikla
„Labai dažnai streso metu sukyla aktyvumas ir norisi veikti. Todėl dabar reikėtų įvertinti savo galimybes, kur būtų galima panaudoti savo energiją“, – patarė I. Truskauskaitė.
Energiją galima panaudoti gerai atliekant savo darbą, jei įmanoma – savanoriauti, priimti atvykstančias šeimas.
„Kaip nors nukreipti savo intensyvias emocijas, kurios yra visiškai normalios. Mes irgi esame trauminiame strese – mums taip pat pikta, liūdna, jaučiamės beviltiškai ir panašiai. Dėl to šias emocijas reikia pasistengti nukreipti į kokią nors veiklą, kad neužstrigtume jose“, – kalbėjo psichologė.
Taip pat svarbu palaikyti savo kasdienę rutiną – eiti pasivaikščioti su šunimi ar pačiam vienam, apkabinti vaikus, nuvesti juos į mokyklą, turėti savo kavos gėrimo ritualą, susitikti su draugais. Viskas, ką darėme anksčiau, kas padeda išlaikyti saugumą, dabartiniu metu yra labai svarbu.
„Reikėtų pagalvoti, kas būtent mums asmeniškai padeda – galbūt kvėpavimo pratimai, meditacija, pasivaikščiojimas, sportas, knygos skaitymas. Skirkite daugiau nei įprastai dėmesio sau, rūpesčio savimi“, – sakė pašnekovė.