Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) patvirtino reikalavimus kitąmet į aukštąsias mokyklas stosiantiems jaunuoliams.
Aukštosios mokyklos
43 straipsnių
Abiturientams būsto klausimas tampa vis aktualesnis – kur gyventi ir kiek tai kainuos? Lietuvos aukštosios mokyklos atskleidė, kokios bus bendrabučių kainos ir kokius privalumus jie siūlo.
Trečiadienį paaiškės, kiek abiturientų, per pagrindinį bendrojo priėmimo etapą, studijuoti pakvietė aukštosios mokyklos.
Abiturientų baimes ir jaudulį dėl brandos egzaminų keičia stojimų nerimas. Pasibaigus bendrajam priėmimui į aukštąsias ir profesinio rengimo mokyklas paaiškės, kurie jaunuoliai kvietimo studijuoti ar mokytis negavo. Tačiau nusiminti neverta, siekti svajonių profesijos stojantieji galės papildomo pri...
Besidžiaugiant gerais Lietuvos universitetų pasirodymais tarptautiniuose reitinguose, galima paklausti, o kiek tame matome valstybės prioriteto? Lietuvoje pasauliniai universitetų reitingai yra pačios sistemos indikatorius. Ir nors pasaulyje jau pasitaiko atvejų, kada aukštas pozicijas užimantys uni...
Nors šie metai dar tik tarpiniai prieš ateinančius pokyčius, bet jau ir šiemet stosiančių į aukštąsias mokyklas laukia nemažai pokyčių. Jie svarbūs ir dabartiniams abiturientams, ir baigusiems mokyklas anksčiau.
Dar viena Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos reformos praraja: fizikos tarpinio egzamino užduočių neišsprendė net ir gabiausi šalies mokiniai. Socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidos priemonėse mokiniai karštai komentuoja užduotis ir neslepia nusivylimo. Susidaro įspūdis, kad egzaminas buvo ne...
„Šita karta daug nori. Jie nori įvairovės, pasirinkimų, laisvės, individualaus priėjimo, atgalinio ryšio“, – apie į universitetus žengiančią naująją kartą kalba Vilniaus universiteto (VU) rektorius Rimvydas Petrauskas.
Didžiųjų pokyčių stojant į aukštąsias metai: egzaminų pasirinkimai rodo, kad dalis bando gudrauti (4)
Šiemet stojančiųjų į aukštąsias mokyklas laukia didieji pokyčiai – oficialiai jiems teks išlaikyti tris valstybinius brandos egzaminus, tarp kurių lietuvių kalba ir matematika yra privalomi. Realiai dalis greičiausiai jau išsiaiškino, kad egzistuoja ir aplinkkeliai.
Privalomas matematikos egzaminas gali sugriauti daugelio abiturientų planus. Neišlaikius matematikos, jaunuoliams užsidarys durys ne tik į universitetus, bet ir kolegijas ar net į mokamas studijų vietas. Švietimo ekspertas sako, kad per dvejus metus svarbi žinia nepasiekė nei gimnazijų, nei abiturie...
Žurnalas „Reitingai“ trečiadienį pristatė Lietuvos aukštųjų mokyklų lyginamąjį universitetų studijų krypčių vertinimą ir universitetų reitingą pagal magistrantūros studijų specialistų parengimą. Tyrimo autoriai įvertino ir kolegijas.
Nuo kitų metų visi stojantieji į aukštąsias mokyklas turės atitikti vienodus minimalius stojimo reikalavimus, praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM). Toks sprendimas priimtas dar 2021 metais, pritarus Mokslo ir studijų įstatymo pataisoms.
Seimo komitetas siūlo aukštosioms mokykloms sudaryti galimybę kviesti dėstytojus praktikus iš užsienio (5)
Seimo Švietimo ir mokslo komiteto nariai siūlo aukštosioms mokykloms užtikrinti galimybę pretenduoti į papildomas lėšas, jei jos norėtų pasikviesti dėstyti žymius, daug nusipelniusius savo srities specialistus iš užsienio.
Dažnas studentas, ieškodamas kur apsistoti, nenori išlaidauti ir renkasi taupesnį aukštosios mokyklos bendrabučio variantą. Tačiau neretai studentai čia randa ne tik palankesnes apgyvendinimo kainas, bet ir ne visuomet jaukią aplinką. Pelėsis ant sienų, seniai remonto nemačiusios erdvės, ištrupėję t...
Studentams prieš mokslo metus įsikėlus į bendrabučių tenka susidurti su nemalonia realybe – kainos daliai pakilo smarkiau, nei tikėtasi, o kai kurie bendrabučiai yra vos tinkami gyventi.
Didmiesčių aukštosios mokyklos ir šiais metais didina bendrabučių kainas. Vienur nuomos kaina padidės apie 15 eurų, tačiau kai kurių universitetų bendrabučių kambario nuoma nuo rugpjūčio jaunuoliams atsieis ir beveik šimtu daugiau nei pernai. Studentų atstovai tokiais sprendimais nesidžiaugia ir sak...
Vasaros vidurvasarį prasidėjo mokyklos išleistuvių maratonas, kuriam ruošėsi tūkstančiai šalies abiturientų. Tai – ypatinga šventė kiekvieno jauno žmogaus gyvenime, uždarančio mokyklos duris ir žengiančio į naują etapą su diplomu rankose. O į jį žengti geriausia pasipuošus! Mados analitikė, SMK Aukš...
Pagal šį kriterijų pirmaujame Europoje, bet darbdaviai skundžiasi: pasakė, kas svarbiau už diplomą (3)
Aukštąjį mokslą Lietuvoje baigia didžiulis skaičius gyventojų. Vis dėlto mūsų universitetai pasaulio reitinguose neblizga, darbdaviai skundžiasi, kad diplomas neužtikrina darbo rinkoje įsitvirtinti reikiamų žinių, o studentai – kad augant pragyvenimo kainoms studijuoti darosi elementariai per brangu...
Artėjant naujiesiems mokslo metams Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) rengiasi iš Ukrainos atvykusių mokinių bei pedagogų įtraukimui į ugdymo procesą.
Devyniolika lietuvių studentų tapo 2022 m. konkurso „Kitas 100“ laureatais, kurių studijas geriausiose užsienio aukštosiose mokyklose finansuos valstybė. Studijas užbaigę konkurso laimėtojai įsipareigoja grįžti į Lietuvą ir savo žinias pritaikyti tėvynėje, čia dirbant bent trejus metus.