Jokio automobilių mokesčio iki šiol netaikanti Estija imasi pokyčių, kurie kai kurių prabangių automobilių įsigijimo kainą gali išauginti net keliolika tūkstančių eurų, be to, vairuotojai būtų priversti papildomai kasmet mokėti už jų transporto priemonių keliamą taršą. Ekspertai Lietuvoje sako, kad ...
automobilių mokestis
81 straipsnių
Automobilių mokestis – valstybės nustatytas mokestis taršiems automobiliams, kuriuo siekiama mažinti CO2 kiekį ir užtikrinti gamtosaugos tikslų pasiekiamumą. Lietuvoje šis mokestis netaikomas, tačiau Seime svarstomas tokio mokesčio įvedimas, nes nuo 2021 m. Lietuva, kaip Europos Sąjungos narė, yra įsipareigojusi mažinti poveikį klimato kaitai. Iki 2030 m. transporto srityje suvartojamų degalų kiekį Lietuva turi sumažinti 42 proc.
Boguševičius pasigedo paaiškinimo: ekspolitikas Majauskas tiesiog vieną rytą atsibudo ir padarė sprendimą, nepagrįstą jokia logika (6)
„Visos Vyriausybės turi tą pačią tendenciją – savo prastų sprendimų sukeltas problemas ir biudžeto skyles kamšyti keliant mokesčius, ir neretai – be jokio loginio pagrindo“, - laidoje „Verslo požiūris“ sakė verslininkas Laurynas Boguševičius.
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas aiškina, kad susitarimas su Susisiekimo ministerija dėl automobilių taršos mokesčio taip ir nebuvo rastas ir tai neišjudėjęs klausimas.
Nauja Motorinių transporto priemonių registracijos mokesčio įstatymo redakcija Seimui bus pateikta ne šią, o kitą savaitę, ramina aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Interviu „Delfi“ jis sakė, kad neabejoja, jog pateikimui balsų užteks, o tada laukia diskusijos, po kurių galėtų gimti daugumai prii...
Ketvirtadienį Seime buvo suplanuotas naujojo automobilių taršos mokesčio pateikimas. Tačiau kaip „Delfi“ patvirtino Aplinkos ministro Simono Gentvilo patarėjas komunikacijai Marijus Gailius, projekto teikimas yra nukeltas.
Vyriausybės teikiamame naujame automobilių taršos mokesčio įstatyme, be kita ko, numatytos pasekmės jo vengiantiems – nesusimokėjus iki numatyto termino dalyvavimas eisme būtų draudžiamas.
Kemperių entuziastai priešinasi taršos mokesčiui ir reikalauja lengvatos – ministerija siūlo kitą pasirinkimą (170)
Aplinkos ministerijai pristačius planus keisti automobilių apmokestinimą, socialiniuose tinkluose populiarumo sulaukė peticija, kurioje pasisakoma prieš automobilinių namelių (kemperių) apmokestinimą tokiais pat mokesčiais kaip ir visas transporto priemones.
Gentvilas apie pokyčius vairuotojams: tikslas – išprašyti dyzelinius automobilius iš mūsų autoparko (981)
Aplinkos ministerija ruošia daugybę pokyčių automobilių turėtojams – svarstomi ne tik nauji automobilių registracijos ir taršos mokesčiai, bet ir akcizų didinimas, draudimas įvažiuoti į didmiesčio centrą dyzeliniams automobiliams. Aplinkos ministro teigimu, taršos mokesčiai būtini, nes kitaip Lietuv...
Aplinkos ministerijai siūlant reformuoti automobilių apmokestinimą Lietuvoje, aiškėja, kokie gali būti naujų registracijos ir naudojimo mokesčių dydžiai. Skaičiuojama, kad vienkartinis registracijos mokestis gali siekti nuo 115 iki 2258 eurų, o mokestis už naudojimą – nuo 29 iki 564 eurų kasmet.
Keli Seimo socialdemokratų frakcijos nariai siūlo automobilių registracijos mokestį įskaityti į savivaldybių biudžetus, o ne į valstybės biudžetą, kaip yra dabar.
Kitais metais gali būti keičiamas automobilių mokestis. Apie tai kalba tiek finansų ministrė Gintarė Skaistė, tiek Aplinkos ministerijos vadovas Simonas Gentvilas. Jų manymu, toks mokestis, koks galioja dabar, yra ydingos struktūros ir neskatina rinktis kitokio automobilio.
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas Algirdas Butkevičius siūlo nustatyti, kad transporto priemonių registracijos mokesčio neturi mokėti gyventojai, registruojantys paveldėtą automobilį.
Lietuvoje pradėjus taikyti registracijos mokestį lengviesiems automobiliams pagal jų išmetamą CO2 kiekį, jau galima matyti pirmąsias tendencijas. Liepą iš viso surinkta 2,48 mln. eurų automobilių registracijos mokesčio, pranešė „Regitra“.
Iki registracijos mokesčio įsigaliojimo likus vos kelioms dienoms automobilių savininkai suskubo ne tik „Regitroje“ registruoti turimų transporto priemonių, bet ir domėtis, kada bei kam šis mokestis bus taikomas. Vairuotojai pripažino esą pasimetę, kokiais atvejais patuštinti piniginę privalės, o ka...
Prie „Regitros“ nusidriekė kilometrinės eilės: vairuotojai suskubo išvengti įsigaliosiančio mokesčio (207)
Jau po kelių dienų įsigaliosiantis naujas mokestis, kaip reikiant pakoregavo lietuvių planus. Siekdami sutaupyti ir nemokėti nuo liepos 1 dienos pradedamo taikyti mokesčio, vairuotojai likus paskutinėms dienoms suskubo registruoti turimų transporto priemonių ir suplūdo į „Regitros“ padalinius.
Nuo liepos įsigyjant automobilį gali laukti nemaloni staigmena: perkantiems pigiausią mokestis bus sunkiausias (431)
Nuo liepos 1 dienos Lietuvoje įsigalioja automobilių registracijos mokestis, kurio dydis priklausys nuo transporto priemonės taršos. Kaip pastebi ekspertai, pamiršusiųjų laukia nemaloni staigmena „Regitroje“, kai paaiškės, kad nusipirkus automobilį tenka papildomai susimokėti nuo keliolikos iki 540 ...
Mindaugas Tarnauskas. Valdžios driftas: susimokėk tam, kad susimokėtum automobilio taršos mokestį (35)
Dar besibaigiant praėjusiems metams Seimas įvedė automobilio mokestį. Nuo šių metų liepos mėnesio registruojant į šalį įvežamą automobilį arba keičiantis jo savininkui reikės valstybei susimokėti nuo 13,5 iki 540 eurų mokestį, priklausomai nuo to kiek jūsų transporto priemonė yra nusiteikusi į orą p...
Nuo 2023 metų Lietuvoje turėtų būti įvestas metinis automobilių taršos mokestis, numatoma Nacionaliniame energetikos ir klimato srities veiksmų plane.
Valdantieji taršių automobilių mokestį siūlo įvesti ne nuo kitų metų balandžio, kaip numatyta Seimo po svarstymo penktadienį pritartame projekte, o nuo liepos.
Arba vadinamasis automobilių taršos mokestis, arba milijoninės baudos iš Europos Komisijos – toks valdančiųjų ultimatumas ne visai atitinka realybę. Tariamos 100 mln. eurų ar net 300 mln. eurų baudos – tik teorinė perspektyva ir tiesiogiai nesusijusios su nauju mokesčiu automobilių turėtojams.