Kol vieni piktinasi atėjusiu rudeniu, kiti, pavyzdžiui, grybavimo entuziastai, tik trina rankomis. Kokių gėrybių šiuo metu galima rasti Lietuvos miškuose ir kaip atskirti nuodingus grybus, mums paaiškins mikologas Jonas Kasparavičius.
baravykai
209 straipsnių
Gamtininkas paaiškino, kiek truks šis grybavimo sezonas ir ko galima pasirinkti šiuo metu: uždelsti nereikėtų (1)
Rugsėjo pradžia lepina šiltais orais, bet ar grybams tai palankus metas? Šiemet gyventojai juos ėmė rinkti kur kas anksčiau nei paprastai. Kiek dar truks grybavimo sezonas ir ko dar galima rasti, paklausėme gamtininko Deivido Makavičiaus.
Sulaukus lietaus miškuose vėl ims dygti grybai, šįsyk labiau rudeniniai. Kaip pranešime žiniasklaidai sako vaistininkas iš Telšių Kęstutis Beržinis, atsirinkti, kurie tinkami maistui, o kurie ne, verta jau miške. O ruošiant grybus pravartu žinoti, kaip išsaugoti naudingiausias grybuose esančias medž...
Kėdainių Janušavos turguje, viename iš seniausių Europoje ir nepakeitusio nei savo vietos, nei paskirties nuo 15 amžiaus, trečiadienį apie 9 valandą ryto grybų nedaug, bet užtat sezono naujokai čia įsikuria kaip kokie ponai: atokiau, kad būtų matomi, visiškai atskirai nuo daržovių, prieskonių, vaisi...
Grybų karštinė nepalieka abejingų – grybauja ir maži, ir dideli, ir jaunesni, ir vyresni. Vienai kėdainietei pavyko rasti tikrą grybų karalių – milžinišką baravyką. Moteris teigia tokio dydžio grybą matantį pirmą kartą gyvenime.
Miške aptikę kelis grybus gyventojai suglumo – ar tik nebus nuodingasis baravykas – šetonbaravykis. Grybų žinovas paaiškino, ką grybautojai rado.
Gamtininkas papasakojo apie anksčiau gyvavusias grybų kategorijas ir maistinę vertę – ne visi jie vienodi (1)
Šiuo metu miškuose tikras grybavimo įkarštis. Gamtininkas sako, kad Lietuvoje galima rinkti apie 300 grybų rūšių, tačiau ne visos jos vienodai vilioja. Jis papasakojo, kad anksčiau grybai pagal vertę buvo skirstomi į keturias kategorijas, mat tikrai ne visi pasižymi tokiomis pačiomis skoninėmis ir m...
Po ketverių metų Los Andželo olimpiadoje pagaliau galėtume iškovoti auksą. Bet garantuotą! Giedotume susiėmę už širdies „We Are The Champions“ ir pasaulis mums nusilenktų. Reikia vieno dalyko: kad Tarptautinis olimpinis komitetas įteisintų naują olimpinę rungtį – baravykų rovimą. Suprantate, apie ką...
Miškuose pasipylė grybai ir šį savaitgalį daugelis planuoja grybauti. Tačiau reikėtų žinoti, kokių taisyklių privaloma laikytis, jeigu esi saugomoje teritorijoje, rašoma pranešime spaudai.
Grybautojai jau kurį laiką džiūgauja ir socialiniuose tinkluose dalijasi nuotraukomis, kuriose – pilnos pintinės baravykų. Ką daryti, jei diena miške išties buvo sėkminga, o parduoti ar atiduoti laimikio nesinori? Štai penki būdai, kaip galima panaudoti grybų derlių.
Ne mažiau nei Paryžiuje vykstančios pasaulio olimpinės žaidynės lietuviams kraują kaitina prasidėjusi neoficiali nacionalinė olimpiada miškuose.
Lietus ir šiluma padarė savo, sako gamtininkas Deividas Makavičius, paklaustas, iš kur miškuose tokia gausybė baravykų. Tiesa, net ir šimtais juos renkantys grybautojai neretai nusivilia – daugelis būna sukirmiję. Pašnekovas paaiškino, kiek laiko baravykai dar dygs ir kaip keičiasi jų gausumas. Dėl ...
Paprastai šiems pyragėliams su grybais minkoma tešla. Tačiau, kad būtų greičiau, ją galima pakeisti šaldyta sluoksniuota tešla. Patiekite pyragėlius su grybais su padažu arba valgykite vienus.
Grybavimas ir uogavimas miške viena iš dažnų vasaros veiklų. Aplinkosaugininkai primena, kaip miško gėrybes rinkti atsakingai, išvengiant bet kokios žalos gamtai, rašoma pranešime spaudai.
Trečiadienio rytmetį Kauno apylinkėse pagrybauti išsiruošęs Artūras grįžo su neeiliniu laimikiu: vyro rankose – gigantiškas baravykas, kurio vieno, kaip juokiasi grybautojas, užteks visos šeimos vakarienei.
Pastarosiomis dienomis gerai ir gausiai palijus, o saulei kaip reikiant pašildžius, miškuose ėmė dygti grybai. Tiesa, neskubėkite į mišką, mat tai dar nereiškia, kad bet kuriame miške jų rasite. Kėdainių rajone situacija dabar tokia – viename miške grybų yra, kitame jų gali ir su žiburiu nerasti. „R...
Tautiečiai iš įvairių Lietuvos vietų grįžta su pilnais krepšiais grybų karalių baravykų. Vieni tokį laimikį vadina tikra euforija, o kiti net sako pagerinę savo pačių grybavimo rekordą.
Po liūčių puolę į Pietų Lietuvos miškus grybauti dzūkai ir iš kitų regionų suvažiavę grybautojai taip išrinko itin gausiai dygusias voveraites, kad dabar jų kainos miško gėrybių supirktuvėse ėmė didėti. O baravykų laimikiais pasigirti negali net patyrę grybautojai.
Audroms, liūtims ir vėjams nuslūgus, lietuviai patraukė į miškus, o iš ten – laimikio nors vežimu vežk.
„Šiandien su sūnum nusprendėm, kad jau atsibodo tos lepeškos“, – komentavo mano įrašą apie grybinį lietų ir voveraičių augimą Dzūkijoje vasarojanti vilnietė smuikininkė Indrė Skuminienė.