Socialiniuose tinkluose išgirstama nuogąstavimų dėl Lietuvoje ketinamo įrengti radioaktyvių atliekų giluminio atliekyno. Anot internautų, žadama įrengti net kelis atliekynus ir jie bus gėlo vandens kloduose.
branduolinė energetika
65 straipsnių
Ignalinos atominei elektrinei (IAE) atliekant tyrimus ir ieškant tinkamos vietos įrengti giluminiam branduolinio kuro atliekynui, svarstoma galimybė vietoje laidojimo šias atliekas pakartotinai naudoti naujos kartos reaktoriuose, sako energetikos viceministras Albinas Zananavičius.
Šalyje pradedant vietos giluminiam branduolinio kuro atliekynui parinkimo procesą, antradienį socialdemokratai – parlamentaras Linas Jonauskas ir Šilalės rajono savivaldybės tarybos narė Lineta Dargienė – pristatys alternatyvas šių pavojingų atliekų saugojimui.
Prof. Andrejus Spiridonovas. Atominės energijos atsisakymo kaina: mes dar nesuvokiame, kas mūsų laukia ateityje (39)
Kertinis veiksnys, įgalinantis civilizaciją, yra technologijų veikimui reikalingų energijos šaltinių prieinamumas. Jeigu paskaičiuotume dabartinį energijos ir resursų naudojimo lygį vienam žmogui (priklausantį nuo šalies išsivystymo lygio), pamatytume, kad mūsų technologijos sunaudoja nuo kelių iki ...
1986 m. įvykęs sprogimas Černobylio atominėje elektrinėje pristabdė sovietmečiu Rytų Europoje sparčiai vykdytus branduolinius projektus, o vėliau, subyrėjus komunistiniams režimams, jų apimtys smarkiai sumažėjo.
Pietų Rusijoje tvyrant karščiams ir laikinai sustojus vienam branduoliniam reaktoriui, sutriko elektros tiekimas.
Milijardierius Billas Gatesas ėmėsi naujos kartos branduolinio reaktoriaus projekto, kurį vykdo „TerraPower“ ir Jungtinių Valstijų Energetikos departamentas. Numatoma, kad iki 2030 metų Kemerete, Vajomingo valstijoje, bus pastatytas naujas bandomasis natrio reaktorius.
Vykdant iki 2038 metų truksiančius Ignalinos atominės elektrinės (IAE) eksploatavimo nutraukimo darbus, šiuo metu yra išmontuota 41 proc. arba 73 tūkst. tonų elektrinės įrangos, skelbia IAE vadovas Linas Baužys. Anot jo, atominės jėgainės teritoriją šiuo uždarymu bus siekiama paversti aplinkos neter...
Jeigu Lietuva nuspręstų įsirengti ketvirtosios kartos mažųjų branduolinių reaktorių, jų pagaminamas elektros energijos kiekis galėtų padengti apie 20 proc. visų Lietuvos poreikių, teigia energetikos ministras Dainius Kreivys.
Branduolinės energijos propagavimas Briuselyje ilgą laiką buvo tabu, tačiau ketvirtadienį vyksiančiame aukšto lygio tarptautiniame susitikime bus aiškiai ir garsiai pasakyta, kad atominė energija – kurios šalininkai dabar pabrėžia, kad ji yra svarbus kovos su klimato kaita veiksnys – grįžta.
Socialiniuose tinkluose pasklido žinia apie naują branduolinį kapinyną Lietuvoje. Komentatoriai teigia, kad jo atidarymas kels nerimą užsienio poilsiautojams, o Lietuvos gyventojai neteks uždarbio.
Energetikos žaliasis virsmas kartais pareikalauja drastiškų sprendimų. Tai patyrė Čekija, kur šimtai megavatų saulės elektrinių buvo trumpam atjungtos nuo tinklo. Lietuvos sistemos operatorius įvertino, ar tokia situacija galima mūsų šalyje, o ekspertai atkreipia dėmesį, kad čekai aktyviai naudoja i...
Keturiolika metų vėliau nei planuota didžiausias Europos branduolinis reaktorius pradeda reguliariai gaminti elektros energiją, taip padidindamas regiono energetinę nepriklausomybę.
Kiekviename mieste po mažą atominę elektrinę: JAV startuolis ketina statyti 10 tūkst. reaktorių – Lenkija švaistosi užsakymais (6)
Dažnai atominė elektrinė įsivaizduojama kaip milžiniškas betono monstras, šalia kurio dar stovi cilindriniai aušinimo bokštai, į orą pumpuojantys garo debesis, o visi agregatai užima milžinišką teritoriją. Tačiau naujausi sprendimai gali iš principo keisti šį įsivaizdavimą: mažyčiai reaktoriai, kuri...
Turkijos vyriausybė ir privačios kompanijos derasi su JAV dėl mažų branduolinių reaktorių įsigijimo, šaliai siekiant atsipratinti nuo anglies.
Lietuva be branduolinės energetikos gali neišsiversti: diskutuojama apie naujos kartos reaktorius (12)
Lietuvoje ir visame pasaulyje plintant atsinaujinantiems energijos ištekliams, Seimo narys fizikas Artūras Žukauskas sako, kad dėl to ateityje reikės daugiau nuolat veikiančios bazinės elektros energijos gamybos. Jo teigimu, bene vienintelis pasirinkimas – plėtoti branduolinę energetiką, o šiuo metu...
Elektros kainoms mažinti ES ištrauktas prieštaringas siūlymas: Lietuva net ir gavusi išimtį nesidžiaugia (6)
100 milijardų eurų – tiek Europos Sąjunga jau sumokėjo Rusijai už iškastinį kurą nuo karo Ukrainoje pradžios, skelbia kai kurie užsienio tyrimų centrai. Dabar 27 šalių bloke tikimasi surasti panašią sumą pinigų perskirstant neplanuotas energetikos įmonių pajamas ir taip palengvinant europiečių gyven...
Europos Sąjungai svarstant būdus sumažinti elektros kainas, ekspertai sako, kad svarbu ieškoti konsensuso, taip išvengiant susiskaidymo ir protekcionizmo apraiškų Bendrijoje. Tačiau siūlymas padalyti žaliosios energetikos bendrovių viršpelnius iš esmės netinka Lietuvai.
Klimato kaitai keliant vis daugiau problemų, pokyčiai tampa nebeišvengiami. Iškastiniam kurui artėja galas, o ekspertai Lietuvoje suka galvas, kuo gi jį pakeisti. Variantų apstu: nuo vėjo jėgainių ir sintetinių degalų iki mažųjų branduolinių reaktorių. Tačiau viskas turi savo kainą, o veikti, deja, ...
Dėl ilgus metus trukusio užsiliūliavimo Vokietija pateko į bėdą: jų energetikos politika – iš fantazijos srities (7)
Ši pasaka sena ir turi daugybę versijų. Prieš du šimtmečius brolių Grimų užrašytoje versijoje pasakojama apie tokį piemenį Karlą Katzą, savo ožkas ganiusį Harco kalnuose, centrinėje Vokietijoje. Vieną naktį, ieškodamas nuklydusios ožkelės, Katzas atsiduria giliame urve. Ten, nepažįstamųjų sugundytas...