Smarkiai pakilus vandens temperatūrai, prie Australijos krantų patvirtintas jau penktas per aštuonerius metus masinis koralų blukimas. Tai penktadienį pranešė Didžiojo barjerinio rifo jūros parką prižiūrinti institucija (GBRMPA).
Didysis barjerinis rifas
36 straipsnių
Skubėkite pamatyti kol dar nevėlu: fantastiškos pasaulio vietos, kurios gali greitu metu išnykti (2)
Apsvarstykite galimybę įtraukti šias vietas į savo kelionių sąrašo viršų, kol dar nevėlu.
Australijos Didysis barjerinis rifas patiria masinį koralų blukimą, nulemtą vandenyno temperatūros didėjimo, penktadienį paskelbė rifo jūrų parko administracija.
Pražūtingi procesai Ramiajame vandenyne neramina mokslininkus: po rekordinių karščių – liūdna prognozė dėl koralinio rifo išlikimo (2)
Dėl labai aukštų temperatūrų Australijos rytinėje pakrantėje Didžiajam barjeriniam rifui, anot ekspertų, vėl gresia koralų blukimas.
Australijos vyriausybė antradienį teigė griežtai prieštaraujanti UNESCO siūlymui paskelbti, kad Didžiajam barjeriniam rifui yra „iškilęs didžiulis pavojus“.
BBC kas mėnesį publikuojamoje rubrikoje „Then and Now“ rašoma apie pokyčius Žemėje, kylančius dėl klimato kaitos. Šį kartą – apie koralų blyškimą ir apie tai, kodėl šylantis vanduo kelia grėsmę šiems unikaliems jūros organizmams.
Mūsų planeta yra turtinga unikaliais gamtos objektais. Tačiau daugelis jų dėl pačios žmonijos kaltės gali išnykti. Kurioms planetos vietoms gresia didžiausias pavojus?
Tokio atradimo nebuvo pastaruosius 120 metų: aptiko net už Niujorko „Empire State Building“ didesnį rifą (1)
Didysis barjerinis rifas susideda iš beveik 3000 atskirų rifų, kuriuos papildė dar vienas. Ką tik aptiktas rifas yra geros būklės nepaisant to, kad nemaža dalis didžiojo barjerinio rifo sparčiai blunka.
Ryklys prie Australijos Didžiojo barjerinio rifo antradienį sužalojo du su kvėpavimo vamzdeliais nardžiusius britų turistus, kurių vienam nukando pėdą, o kitam išdraskė blauzdą, pranešė pareigūnai.
Nuostabi žinia: 20 tūkstančių futbolo stadionų dydžio vulkaninė uoliena plaukia link Australijos (26)
Milžiniška plūduriuojanti vulkaninė uoliena, kuri susidarė po Ramiojo vandenyno povandeninio ugnikalnio išsiveržimo, lėtai dreifuoja Australijos pakrantės link. Toks reiškinys privertė mokslininkus nuoširdžiai tikėtis, kad tai gali būti naudinga nykstančiam Didžiajam barjeriniam rifui.
Vasarai įsismaginus, turbūt pats laikas pakalbėti apie klimato kaitą. Iš visų pusių girdime apie ekstremalius reiškinius, būsimas katastrofas, mokslininkai, įvairiausi iš „PowerPoint“ skaidrių skaitantys „influenceriai“, verslininkai bei politikai piešia rūsčius pasaulio pabaigos scenarijus. Iš esmė...
Mokslininkai pradėjo didžiausią visų laikų bandymą atauginti koralus Didžiajame barjeriniame rife ir per metinį koralų nerštą surinko milijonus šių gyvūnų kiaušinėlių ir spermatozoidų.
Prie Australijos Didžiojo barjerinio rifo esančios vienos salos įlankos, kur rugsėjį per atskiras ryklių atakas buvo sužaloti du turistai, ryklys pirmadienį užpuolė dar vieną žmogų.
Australijos valdžia sekmadienį pažadėjo skirti pusę milijardo Australijos dolerių (400 mln. JAV dolerių) Didžiojo barjerinio rifo atkūrimui ir apsaugojimui.
Australijos valdžia sekmadienį pažadėjo skirti pusę milijardo Australijos dolerių (400 mln. JAV dolerių) atkurti Didįjį barjerinį rifą ir jį apsaugoti.
2016 metais Didžiajame barjeriniame rife prie Australijos krantų fiksuotas masinis koralų nykimas. Karščio banga, alinusi regioną 2016-aisiais nuo kovo iki lapkričio, pražudė 30 proc. koralų.
Itin plona, maždaug 50 tūkst. kartų už žmogaus plauką plonesnė suyranti plėvelė galėtų apsaugoti Didįjį barjerinį rifą nuo degradavimo, antradienį paskelbė mokslininkai.
Praėjus 7 metams po Fukušimos tragedijos, Japonijos regionų gyventojai dar jaučia jos padarinius. Gamtos stichijos žmogui nepavaldžios, tačiau dėl mūsų įtakos silpnėja apsauginės ekosistemų funkcijos, kurios iki šiol padėdavo sušvelninti tokių tragedijų žalą.
Australija kviečia geriausius pasaulio mokslininkus padėti išgelbėti Didįjį barjerinį rifą ir siūlo šimtus tūkstančių dolerių tyrimams, kaip būtų galima apsaugoti didžiausią pasaulyje gyvą darinį.
Ar žinote, kad jūsų kūne yra dešimt kartų daugiau bakterijų ląstelių negu jūsų paties ląstelių? Ar žinote, kas yra didžiausias gyvas organizmas pasaulyje? Jei suintrigavome, skaitykite šiuos penkis įdomius faktus iš mokslo pasaulio.