Vertybinė politika, prieš ketvertą metų pasireiškusi pranašumo šypsena, įrašyta Gabrieliaus Landsbergio veide, paspartintu tempu virto perkreipta grimasa ir galiausiai dingo. Išgaravo kaip dūmas! Nes dūmas ir buvo, kurį papūtė mums į veidą, kad apsvaigtume nuo to grožio ir gėrio, kurį konservatoriai...
dvasingumas
50 straipsnių
Dvasingumas – aukščiausia, nemateriali realybė, vidinis kelias link būties prasmės suvokimo, giliausių vertybių ir reikšmių refleksija. Dvasinės praktikos, tokios kaip meditacija, malda, savivoka yra skirtos tobulinti individo vidinį gyvenimą, vesti asmenybę prie sąjungos su visaapimančia realybe pajautos, pajausti vienovę su kosmosu, Dievu, žmonija.
Tinklalaidėje apie sąmoningumą „Gilyn” vedėjas Albinas Keturka kalbasi su žinomais Lietuvos žmonėmis apie jų savęs pažinimo ir atradimo kelią. Šiame epizode kalbamasi su keliautoju Aurimu Valujavičiumi.
Tinklalaidėje apie sąmoningumą „Gilyn” vedėjas Albinas Keturka kalbasi su žinomais Lietuvos žmonėmis apie jų savęs pažinimo ir atradimo kelią. Šiame epizode kalbamasi su dainininke Aiste Smilgevičiūte.
Tinklalaidėje apie sąmoningumą „Gilyn” vedėjas Albinas Keturka kalbasi su žinomais Lietuvos žmonėmis apie jų savęs pažinimo ir atradimo kelią. Šiame epizode kalbamasi su muzikantu, visuomenininku Jurgiu Didžiuliu.
Tinklalaidėje „Gilyn” sąmoningumo kelio praktikas Albinas Keturka kalbina žinomus Lietuvoje žmones apie tai, kas slypi už jų visuomenėje matomo veido. Šiame epizode apie savęs paiešką pasakoja žurnalistė, kūrybininkė Rimantė Kulvinskytė.
Tinklalaidėje „Gilyn” sąmoningumo kelio praktikas Albinas Keturka kalbina žinomus Lietuvoje žmones apie tai, kas slypi už jų visuomenėje matomo veido. Šiame epizode apie savęs paiešką pasakoja atlikėjas Vidas Bareikis.
„Klausyti, išgirsti ir tinkamai perduoti. Prieš paleisdami žodį turime suprasti, ką jis reiškia“, – apie žodžio galią susirinkusiesiems į dvyliktojo sąmoningumo festivalio pristatymą kalbėjo lektorius, festivalio sumanytojas Mindaugas Vidugiris.
Jėzus pasakė fariziejams: „Gyveno kartą vienas turtuolis. Jis vilkėjo purpuru bei ploniausia drobe ir kasdien ištaigingai puotaudavo. O prie jo rūmų vartų gulėjo votimis aptekęs elgeta, vardu Lozorius. Jis troško numarinti alkį bent trupiniais nuo turtuolio stalo, bet tik šunes atbėgę laižydavo jo v...
„Tikėjimo žodis“ – tai evangelikų bendruomenė, turinti gan specifinius savus įstatymus, tradicijas. Ne ką mes apie tai žinome, tad smalsu buvo sužinoti. Štai jums vienos bendruomenės narės pasakojimas.
Tylos stovykloje buvau prieš kelerius metus, o mano patirties įkvėpti draugai važiuoja ten iki šiol. Stovyklos vieta, koncepcija nesikeičia, tik kiekvieno motyvai ten nuvykti yra skirtingi. Gyvenau įprastą jaunos karjeristės gyvenimą – ėjau į darbą, imdavausi vis daugiau atsakomybių, pradėjau daugia...
Rimas ir kunigas. Pokalbis su Hans Friedrich Fischer: apie Štazį, KGB, kunigystę ir kitus nuotykius (1)
Iš kur kyla gandai, stereotipai ir nesusikalbėjimas? Dažniausiai – iš nežinojimo. Ar tikrai Bažnyčia maudosi turtuose? Ar kunigai pardavinėja sakramentus? Ar ateistas gali pakrikštyti norintį krikšto? Nežinančiam žmogui klausimų gali kilti ir daugiau.
Iš kur kyla gandai, stereotipai ir nesusikalbėjimas? Dažniausiai – iš nežinojimo. Ar tikrai Bažnyčia maudosi turtuose? Ar kunigai pardavinėja sakramentus? Ar ateistas gali pakrikštyti norintį krikšto? Nežinančiam žmogui klausimų gali kilti ir daugiau.
Rudenėjant vis daugiau laiko praleidžiame namie. Rugsėjį vaikams keliaujant į mokyklą namuose neišvengiamai atsiranda popieriaus, pieštukų, rašiklių, flomasterių, spalvotų dažų. Psichologai siūlo išbandyti labai įdomų testą, kuris tinka tiek vaikams, tiek suaugusiesiems.
Gordon W. Allport apie šią knygą rašė: „Žmogus ieško prasmės“ yra daugiau nei Viktoro E. Franklio triumfo istorija – tai puikus mokslo ir humanizmo derinys ir įvadas į reikšmingiausią šių dienų psichologinį judėjimą.“ Šie žodžiai parašyti ant paskutinio knygos puslapio.
Amžinybės prieangis arba gyvenimas miške: bandymas įminti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio užduotą mįslę (1)
Jau seniai atleidau Viešpačiui, kad improvizuodamas sukūrė žmogų netobulą. Svarsčiau, gal išvargintas kūrybinio darbo per neapsižiūrėjimą įterpė papildomų chromosomų, nepasirūpino apsaugoti nuo saldaus polinkio į nuodėmę. Viską atperka kruopštus, preciziškas jo darbas, tveriant gamtą, – paleido žuvi...
Mistinės televizijos laidos akloji aiškiaregė baba Nina traukia prie ekranų žmones ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Žiniuonė, paslaptinga gyvenamoji aplinka, ritualai su keistu siūlų kamuoliu, patarimai apie namų tvarką, žmonių įpročius, reikia pripažinti, tam tikram žmonių ratui daro įspūdį. Bab...
Vieni saviugdos mokyklas tiesiog dievina, sako, kad jos padeda gyventi, moko, kaip būti laimingu. Kiti saviugdos mokyklose tiek realiai, tiek socialiniuose tinkluose apsilanko vedami smalsumo ar tiesiog ieškodami smagaus laisvalaikio praleidimo būdo. Na, o dar kiti įspėja, kad reikia būti labai atid...
Ar kada nors susimąstėte, kam reikalingas kunigų celibatas šiais laikais, XXI amžiuje? Pavyzdžiui, liuteronai turi teisę į normalų gyvenimą, nors ir vieną kartą gyvenimą, tačiau vesti jiems leidžiama. Tuo tarpu katalikų dvasininkai turi laikytis celibato, kad ir kaip tai absurdiškai skambėtų.