Europos Sąjunga toliau vykdys įsipareigojimą užtikrinti pagalbą Ukrainai iš įšaldytų Rusijos centrinio banko lėšų, neatsižvelgdama į JAV keliamus klausimus, pareiškė bloko vyriausiasis diplomatas.
G-7
173 straipsnių
Taivano gynybos ministerija ketvirtadienį pranešė per parą aplink savivaldžią salą pastebėjusi 66 Kinijos karo lėktuvus – kol kas tai didžiausias šiemet per vieną dieną užfiksuotas kinų orlaivių skaičius.
Šį mėnesį vykusiame Didžiojo septyneto (G-7) susitikime visas dėmesys nebuvo skiriamas karui Ukrainoje, Kinijos keliamiems iššūkiams, klimato kaitai. Buvo pasiginčyta dėl abortų, būtent, ar baigiamajame pareiškime pabrėžti teisę į abortus. Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni argumentavo, kad...
Nuo pirmųjų Vladimiro Putino invazijos į Ukrainą dienų maždaug 300 mlrd. JAV dolerių jo centrinio banko pinigų uždirba pajamų sąskaitose tokiose vietose kaip Belgija.
Emmanuelis Macronas nėra iš tų, kurie laikosi šešėlyje. Paprastai per Didžiojo septyneto (G-7) šalių grupės susitikimus jo balsas yra vienas garsiausių posėdžių salėje. Tačiau šiuo metu atrodo, lyg jo jėgos būtų išsekusios.
Лидеры семи богатых западных демократий слетаются в Италию на саммит „Большой семерки“, чтобы через 840 дней после вторжения России в Украину решить наконец, как использовать замороженные на Западе 285 млрд долларов российских валютных накоплений на помощь Украине в отражении агрессии Кремля.
Italijoje ketvirtadienį prasideda septynių didžiųjų pramoninių valstybių (G7) viršūnių susitikimas. Čia bus kalbama apie tolesnę pagalbą Ukrainai. Pokalbiuose dalyvaus ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.
Pagrindiniai Ukrainos rėmėjai kare iki šiol buvo NATO ir Europos Sąjungos (ES) šalys. Taip liks ir 2024 m. Per G-7 formatą arba dvišaliu susitarimu prisideda Japonija, Jungtinė Karalystė, remia dar keletas kitų šalių.
Rusija tikisi, kad kitais metais, OPEC+ grupei mažinant gavybą, „Brent“ naftos kaina vidutiniškai svyruos nuo 80 iki 85 JAV dolerių už barelį, interviu televizijai sakė ministro pirmininko pavaduotojas Aleksandras Novakas.
Europos Sąjunga turėtų ruoštis pasinaudoti mažai naudojamu 80 mlrd. eurų (88 mlrd. JAV dolerių) gelbėjimo fondu, kad paremtų Ukrainos karą su Rusija, nes pinigų srautai iš abiejų Atlanto pusių, tikėtina, gali išsekti, teigė Suomijos atstovas Olli Rehnas. Anot jo, Europos stabilumo mechanizmas (ESM),...
2001 metais Brazilija, Rusija, Indija, Kinija ir Pietų Afrika – besiformuojančių rinkų grupė, žinoma kaip BRICS – sudarė 19 proc. pasaulio bendrojo vidaus produkto (BVP) pagal perkamosios galios paritetą. Šiandien, įskaitant šalis, dar tik siekiančias prisijungti prie šio bloko, ši dalis sudaro 36 p...
Anglijos centrinis bankas (BoE) ketvirtadienį paliko galioti savo bazinę palūkanų normą ties 5,25 proc. lygiu, praėjus dienai po to, kai JAV Federalinis atsargų bankas (FED) taip pat nusprendė nekeisti palūkanų normų, pasaulinei infliacijai slūgstant.
Belgijoje įšaldytas sankcionuotas Rusijos turtas atnešė beveik 3 mlrd. eurų pelno ir Europos Sąjungos (ES) valstybės nesutaria, ką veikti su šiais pinigais.
Prieštaringai vertinamas investicinis susitarimas su Kinija nepateisino Italijos lūkesčių, prieš vizitą į Pekiną pareiškė Romos aukšto rango diplomatas šeštadienį, ir tai sustiprino spėliones, kad Italija pasitrauks iš susitarimo.
По завершении саммита НАТО в среду состоялась беседа лидеров США и Украины. Президент Украины Владимир Зеленский во время двусторонней встречи с президентом США Джо Байденом поблагодарил за, как он считает, успешный саммит НАТО. Со своей стороны глава Белого дома заверил, что продолжит оказывать под...
Į NATO viršūnių susitikimą Vilniuje atvykęs Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sako, kad Didžiojo septyneto (G-7) žadami saugumo įsipareigojimai neturėtų būti traktuojami alternatyva Aljansui.
Japonija ir Ukraina tariasi surengti premjero Fumio Kishidos ir prezidento Volodymyro Zelenskio susitikimą. Jis turėtų įvykti trečiadienį NATO viršūnių susitikimo Vilniuje kuluaruose.
Kinijos vyriausybė apkaltino turtingas pramonines demokratines valstybes, priklausančias Didžiojo septyneto (G-7) grupei, „šmeižiant Kiniją“ ir bandant „[kištis] į kitų šalių vidaus reikalus“.
Grumtynės dėl įtakos pasaulyje netrukus taps dar intensyvesnės, nes Kinija, Rusija, JAV ir jų sąjungininkės deda vis daugiau pastangų, kad užkariautų vyriausybių palankumą, vis aršiau varžydamosi dėl strategiškai svarbių trečiųjų šalių širdžių ir protų.
Jungtinės Valstijos, Europa ir kitos pagrindinės Ukrainos sąjungininkės rengia naujas sankcijas Rusijai, mėgindamos suvaržyti prezidento Vladimiro Putino ekonomiką po daugiau nei keturiolikos karo mėnesių, teigė su situacija susipažinę šaltiniai.