Socialiniuose tinkluose dalinamasi įrašu, kuriame nuo žiebtuvėlio kibirkšties padegamas, kaip teigiama, sniegas. „Melo detektorius“ išsiaiškino, kaip buvo nufilmuotas šis įrašas.
Gamtos reiškiniai
17 straipsnių
Kokios melagienos plito per savaitę?
Neskubėjusiems sekmadienio vakarą į lovą šįkart labai pasisekė. Panevėžio naktinę padangę nušvietė įspūdinga Šiaurės pašvaistė.
Ekstremalūs gamtos reiškiniai pasaulyje tik intensyvės, sako Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto profesorius Andrejus Spiridonovas. O jeigu vidutinė temperatūra ilgainiui augs ir toliau, tai lems kardinalius pokyčius: dėl maisto stygiaus žus milijardai, žmonės migruos.
Lietuviui pavyko užfiksuoti itin sunkiai „pagaunamą“ gamtos reiškinį: jau buvau beprarandantis viltį tai nufotografuoti (2)
„Sky Chasers LT“ skelbia, jog vienas sunkiausiai pagaunamų dangaus reiškinių – „kosminiai žaibai“, kurie iš tikrųjų yra ne žaibai, bet šaltos plazmos reiškiniai, analogiški fluorescenciniam dujų švytėjimui. Tačiau juos sukuria patys galingiausi žaibai ir yra be galo mistiški, reti ir be galo sunkiai...
Socialiniuose tinkluose pasirodė pranešimų apie Vakarų Europos šalyse „kruvinai“ nusidažiusį dangų. Kaip teigiama, tokią reakciją sukėlė iš Sacharos į Europą atneštos dulkės. Nors toks reiškinys iš tiesų kovo mėnesį buvo pastebėtas kai kuriose Europos šalyse, dalis tokiam teiginiui iliustruoti pasir...
Nepaprastus gamtos reiškinius Lietuvoje fiksuojantys „Dangaus medžiotojai“ nuolat stebina įspūdingais vaizdais. Šiemet jie džiugino audrų, šiaurės pašvaisčių ir kaukų kadrais. Visos šios itin retai paprastam žmogui matomos akimirkos virto stebinančiu filmu.
Užsienyje atostogavę lietuviai nesuprato, kas įvyko: Lietuvoje tokio meteorologinio reiškinio tiesiog nebūtų (2)
Ispanijoje viešėjusi DELFI skaitytoja Ugnė užfiksavo neįprastą reiškinį. Kaip ji pasakoja, ėmė lyti iš giedro dangaus. DELFI klausia specialistų,kaip būtų galima paaiškinti šią situaciją.
Savaitgalį galėjome mėgautis supermėnulio vaizdu. O lapkričio 14 d. danguje vyks dar vienas išskirtinis reiškinys, kai mėnulio pilnatis atrodys net 14 procentų didesnė nei tuomet, kai būna arčiausiai Žemės.
Ankstų trečiadienio rytą dalį Lietuvos padengė tirštas rūkas. Sinoptikai perspėja, kad šis gamtos reiškinys užklups vis dažniau – prasidėjo rūko sezonas, kuris tęsis iki gruodžio.
Greit prabėgo vasara, o ir ruduo jau ritasi link vidurio, tačiau šilti orai trauktis neskuba ir gamta šie tiek „kvailioja“. Skaitytoja Rasa į GRYNAS.lt redakcijai atsiuntė keletą neįprastų reiškinių nuotraukų, kuriuos jai pavyko užfiksuoti šią vasarą ir rudens pradžioje. Skaitytoja domėjosi, kas lėm...
Žvejoti pavakariu išplaukę amerikiečiai Spenceris ir Andrew Ballardai žuvies Mičigano ežere nepagavo, tačiau gali pasigirti kitu laimikiu. Jiems pavyko nufilmuoti unikalų gamtos reiškinį.
Ar esate kada matę „sniego šešėlius“? Taip pakrikštytą trumpalaikį reiškinį pavyko užfiksuoti kaunietei Birutei.
Dažniau pakeliant akis į dangų galima užfiksuoti įdomių reiškinių. Jeigu vaivorykštę esame matę kiekvienas ir net ne po vieną kartą, keliems iš jūsų yra pavykę užfiksuoti saulės lanką?
Rugpjūtis – rugių pjūties metas. Anksčiau besileidžianti saulė rugpjūčio vakarais vis labiau primena apie artėjantį rudenį.