individualizmas

8 straipsnių

Individualizmas – moralinė laikysena, politinė filosofija, socialinis požiūris, pabrėžiantis individo nepriklausomybę. Individualizmas iškelia asmeninius siekius ir vertybes virš visuomenės, valstybės, bendruomenės, organizacijos tikslų ir vertybių. Ši ideologija oponuoja kolektyvizmui ir statizmui, kurie iškelia visų pirma visuomenės, valstybės gerovę. Individualizmas dažnai atmeta ir organizuotą religiją, visuomenės moralines normas, tradicijas.

Mantas Martišius

Kiekviena valstybė – tai kolektyvinis darinys. Valstybės gerovė – priklauso nuo visų jos piliečių bendrų valinių veiksmų. Sutariama, ką reikia daryti, o taip pat pasiekiamas konsensusas, kad tokie veiksmai turi būti visuotini.

Liudas Dapkus

Neriam į juodą antrą bangą. Užsidarome. Skaičiuojame atvejus, aukas, nuostolius. Kaip ir kiti Vakaruose, kurie šitą kovą pralaimi. O štai į Rytus ir Pietus (su keliomis išimtimis) tas virusas suvaldytas. Bet kodėl? Kaip turtingos demokratiškos šalys galėjo susimauti?

Nida Vasiliauskaitė

„Gerovės Lietuvoje nebus kraštutinio individualizmo garbinimo, bus siekiama ekonomiškai, socialiai ir kultūriškai pažangų asmens interesą suderinti su visuomeniniais, bendrais interesais. Bus pašalinti nesutariančių pusių socialiniai konfliktai, įsivyraus socialinė taika ir santarvė. Gerovės valstyb...

Nida Vasiliauskaitė

Pilni socialiniai tinklai ironizavimų dėl antialkoholinės kampanijos absurdų ir niekšybės – ir aš taip daryčiau, nes tai protestas, tai pasipriešinimas, nes „O ką daugiau?“ BET: paskaitai tą srautą, ir jo efektas skaitytojui vienareikšmiškas – ne protestas, o rezignacija, priėmimas tų potvarkių kaip...