Nuo Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje gimstančių vaikų stipriai sumažėjo. Pavyzdžiui, dar 1994-aisiais jų buvo virš 40 tūkst., o dabar perpus mažiau. Toks gimstamumo mažėjimas viešojoje erdvėje jau vadinamas demografine krize, o Jungtinių Tautų prognozės rodo, kad nesiimant jokių veiksmų 2050-aisi...
individualizmas
8 straipsnių
Individualizmas – moralinė laikysena, politinė filosofija, socialinis požiūris, pabrėžiantis individo nepriklausomybę. Individualizmas iškelia asmeninius siekius ir vertybes virš visuomenės, valstybės, bendruomenės, organizacijos tikslų ir vertybių. Ši ideologija oponuoja kolektyvizmui ir statizmui, kurie iškelia visų pirma visuomenės, valstybės gerovę. Individualizmas dažnai atmeta ir organizuotą religiją, visuomenės moralines normas, tradicijas.
Kiekviena valstybė – tai kolektyvinis darinys. Valstybės gerovė – priklauso nuo visų jos piliečių bendrų valinių veiksmų. Sutariama, ką reikia daryti, o taip pat pasiekiamas konsensusas, kad tokie veiksmai turi būti visuotini.
Neriam į juodą antrą bangą. Užsidarome. Skaičiuojame atvejus, aukas, nuostolius. Kaip ir kiti Vakaruose, kurie šitą kovą pralaimi. O štai į Rytus ir Pietus (su keliomis išimtimis) tas virusas suvaldytas. Bet kodėl? Kaip turtingos demokratiškos šalys galėjo susimauti?
„Šiuolaikinis žmogus turi nusileisti iki pačios savo nuosavo absurdo spiralės apačios, tik tada jis gali pažvelgti virš jos.“ (Vaclavas Havelas)
Pastaraisiais metais Lietuvos politikos lauke, o ir bendrai viešojoje erdvėje, tapo populiaru kalbėti apie atsinaujinimą, kuris beveik išimtinai yra siejamas su atsijauninimu. Kitais žodžiais, kartų kaita.
„Gerovės Lietuvoje nebus kraštutinio individualizmo garbinimo, bus siekiama ekonomiškai, socialiai ir kultūriškai pažangų asmens interesą suderinti su visuomeniniais, bendrais interesais. Bus pašalinti nesutariančių pusių socialiniai konfliktai, įsivyraus socialinė taika ir santarvė. Gerovės valstyb...
Pilni socialiniai tinklai ironizavimų dėl antialkoholinės kampanijos absurdų ir niekšybės – ir aš taip daryčiau, nes tai protestas, tai pasipriešinimas, nes „O ką daugiau?“ BET: paskaitai tą srautą, ir jo efektas skaitytojui vienareikšmiškas – ne protestas, o rezignacija, priėmimas tų potvarkių kaip...
Tyrimas, kuriuo metu analizuota daugiau nei 750 tūkst. per pastaruosius 50 metų JAV publikuotų knygų, atskleidė, jog Amerikos kultūra tampa vis labiau individualistinė.