Mokslininkai pirmą kartą iš atskirų aptiktų dalių surinko įspūdingo senovinio jūrinio „drakono“ fosilijas, praneša Nacionalinis Škotijos muziejus. Manoma, kad šis triaso laikotarpiu gyvenęs keistos išvaizdos padaras savo grobį medžiojo sekliuose to meto vandenyse.
Lochneso pabaisa
17 straipsnių
Lochneso ežere – didžiausios per 50 metų gelmių monstro paieškos: teigia matę po vandeniu judančius mikroautobuso dydžio objektus (1)
Savaitgalį Škotijoje prasidėjo didžiausios per penkis dešimtmečius Lochneso pabaisos paieškos. Į vietovę iš viso pasaulio suvažiavę mokslininkai ir entuziastai ėmėsi aktyviai ieškoti mistinio gelmių monstro.
Britų mokslininkai tvirtina, kad Lochneso pabaisos, meiliai vadinamos Nese, egzistavimas yra „tikėtinas“. Tyrėjai teigė, kad jie turi mažų pleziozaurų, ilgakaklių jūrinių roplių, priklausančių pleziozaurų būriui, fosilijų.
Identifikavus beveik prieš šimtmetį pradingusio laivo nuolaužas buvo paneigta populiari sąmokslo teorija, kuri teigė, kad laivo „SS Cotopaxi“ pradingimas 1925 metais yra kažkaip susijęs su Bermudų trikampiu. Garlaivis turėjo plaukti į Havaną, tačiau jos niekada taip ir nepasiekė.
Lygiai prieš 100 metų Rusiją sudrebino kruvina revoliucija, tuoj sukėlusi dar kruvinesnį pilietinį karą, kurį, kaip dažnai nutinka, laimėjo padugnės ir dėl kurio padarinių pasaulis išvydo patį baisiausią iš visų kruvinų moderniosios Europos politinių režimų: SSRS.
Galima sakyti, kad telepatija egzistuoja, tik ji vadinasi empatija – tarkime, daugelis žino pojūtį, kai žiūri kitam žmogui į akis ir atrodo, kad supranti, ką jis galvoja, ką jaučia, LRT RADIJUI sako fizikos mokslų daktaras Sergejus Orlovas. Jo teigimu, tam tikra prasme egzistuoja ir vaiduokliai – mo...
Rusijos „Lochneso pabaisa“, tikima, gyvena atokiame Sibiro ežere. Visai neseniai pradėjo plisti pasakojimas, kad pasirodžiusi ji esą suplėšė žvejybos tinklus į skiautes. Tokį pasakojimą pateikė monstrą matęs žmogus.
Vis dar bandoma moksliškai paaiškinti, ką žmonės galėjo palaikyti Lochneso pabaisa. Ruoniai, rąstai, banginiai ir daug kitų paaiškinimų buvo pasiūlyti siekiant išaiškinti šią paslaptį. Gali būti, kad visi jie iš dalies teisingi, rašo iflscience.com.
Legendinės Škotijos Lochneso pabaisos egzistenciją gaubė paslaptis. Nors yra abejojančių, ar ji išties gyveno realiame pasaulyje, mokslininkai įsitikinę: Lochneso pabaisa buvo gyva. Taip jie sako suradę Storr Lochs pabaisos palaikus.
Lochneso pabaisos, dar žinomos Nesės vardu, bumas praėjo. Žmonėms mitai atsibosta, todėl ir šią legendą keičia kitos. Taip teigia paranormalių ir mistinių reiškinių tyrinėtojas, teologijos magistrantas Gabrielius Klimenka. „Dabar „ant bangos“ Čiupakabra ir panašūs dalykai“, – sako jis.
Praėjusią savaitę Andalūzijos Villaricos paplūdimyje atsirado beveik keturių metrų monstro griaučiai. Ekspertai dar nepatvirtino, koks tai galėtų būti gyvūnas, bet jis jau dabar lyginamas su legendine Lochneso pabaisa, praneša ibtimes.com.
Atsirado dar viena klaipėdietė, kuri patvirtino, kad pensininkės pajūryje matyta neįprasto dydžio gyvatė tikrai nėra fantazijos vaisius, praneša klaipėda.diena.lt
Didelės raiškos vaizdo įrašas būtų labiau įtikinamas, bet ilgalaikis garsiosios Lochenso ežero pabaisos medžiotojas mano padaręs iki šiol geriausią legendinio monstro nuotrauką, kuri gali suteikti naujos svarbios informacijos, rašo nydailynews.com.
Jungtinėse Valstijose tūkstančiai moksleivių bus mokomi, kad Lochneso pabaisa egzistuoja – taip Biblijos ruožo (JAV pietryčių) pedagogai mėgins paneigti Charleso Darwino evoliucijos teoriją, rašo tinklalapis orange.co.uk.
Nejaugi Islandija iš tikrųjų turi kažką panašaus į mitais apaugusią Škotijos Lochneso ežero pabaisą? Vaizdo įraše užfiksuotas didžiulis gyvatę primenantis gyvis, judantis ledinės upės vandenyse, skelbia „The Daily Mail“.
Pasakojimai apie Lochneso ežere Škotijoje tūnančią milžinišką mistinę būtybę Nesę sklinda po visą pasaulį. Galbūt ir lietuviai galėtų išpopuliarinti legendas apie povandeninį ežerų gyvenimą ir taip vilioti užsieniečius?