Vis daugiau užsieniečių dėl įvairių priežasčių renkasi Lietuvą kaip tikslo valstybę, sako Migracijos departamento atstovė.
pasilik Lietuvoje
26 straipsnių
Dešimtokė Bagdana Arseniuk iš Kyjivo rugsėjo 1-ąją šiemet giedojo ne Ukrainos, o Lietuvos himną.
Lietuvai prognozuoja penktąją emigracijos bangą: prasidėti gali rudenį, tačiau išvykti jau nebus taip paprasta (1131)
Jau dabar ekonomistai įsitikinę, kad koronaviruso pandemijos sukelta krizė bus didelė. Po paskutinės prieš dvylika metų smogusios krizės Lietuva pasekmes jautė dar ilgai – 2010 m. šalį paliko daugiau nei 80 tūkst. gyventojų. Specialistai neabejoja, kad pasibaigus karantinui Lietuvos laukia penktoji ...
Pirmąjį šių metų mėnesį Lietuvoje vėl fiksuota teigiama migracija – sausį į Lietuvą atvyko 628 žmonėmis daugiau nei išvyko, pirmadienį pranešė Statistikos departamentas.
Viena perspektyviausių Lietuvos archeologių vaikystėje ieškojo aukso: rasta taurės šukė nulėmė karjerą (12)
Klaipėdos universiteto (KU) Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotojos bei Neringos muziejaus direktoriaus pavaduotojos dr. Indrė Žigeu pavardė neseniai nuskambėjo Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos organizuojamame disertacijos konkurse. Jos apginta disertacija „Stik...
Danijoje požiūris į darbininkus buvo tragiškas – vadovas kviesdamas pašvilpdavo, vadindavo vergais, LRT TELEVIZIJOS laidoje „(NE)emigrantai“ pasakoja dabar Anglijoje su šeima gyvenanti Milana Urbonavičienė. Ten ji mokosi koledže ir dvi dienas per savaitę dirba valytoja – darbas, M. Urbonavičienės te...
Pranešti, kad 2017-ieji veikiausiai bus intriguojantys, dinamiški ir atnešiantys begalę iššūkių, yra pernelyg banalu, nes akivaizdu, kad jie tokie ir bus.
Airijoje gyvenantis penkiolikametis lietuvis – pasaulinė sensacija. Jis, visai nevaldydamas kojų ir vos judindamas rankas, žaidžia futbolą. Prikaustytas prie neįgaliojo vežimėlio vaikinas jį žaidžia taip, kad net buvo pakviestas į pasaulio čempionatą.
Lietuvos bankų asociacija paskelbė apibendrintus šių metų trečiojo ketvirčio Lietuvoje veikiančių bankų finansinių grupių veiklos rodiklius, rašoma asociacijos pranešime spaudai.
Lietuvos baldų pramonę apibūdinantys skaičiai – iškalbingi, kartu su Italija, Kinija ar Vokietija esame pirmame penketuke tiekėjų, gaminančių baldus didžiausiam pasaulyje baldų koncernui „Ikea“, rašoma Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo" pranešime spaudai.
Viešojoje erdvėje užvirė sveikos diskusijos dėl neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) sulyginimo su minimalia mėnesine alga (MMA).
23-ejų Barbora Adamonytė kuria originalaus dizaino šviestuvus, indus, kepsnines, pakabas, o savo kolekcijoje ji turi ir prestižinį „Red Dot Design Concept Award 2014“ apdovanojimą.
Labai sparčiai populiarėjnti interneto persona, humoristas, laidos „Akcentas“ kūrėjas ir vedėjas, scenarijų rašytojas ir jų herojus. Jaunas vyras, kuris nevengia slėpti savo nuovargio ar prastos nuotaikos, kaip jis pats sako, „šiaip jau aš konfliktiškas“ žmogus, tačiau ant scenos jis – jaunimo Dieva...
Norvegija man – kur kas daugiau nei tik laikina gyvenamoji vieta, kadangi ir savo gyvenimo vyrą suradau būtent čia, o jis – norvegas. Dabar net prisiminti linksma, kad viskas prasidėjo nuo senais laikais siautusio bumo važiuoti į užsienį dirbti aukle.
Prancūzijoje apsigyvenusi Odeta - atvirai apie erzinančias vietinių savybes ir galimybes čia pritapti užsieniečiui (27)
„Savęs emigrante net nelaikau. Aš sau esu europietė“, - taip teigia iš Alytaus kilusi Odeta Vilkišiūtė, jau daugiau, nei 2 metus gyvenanti Prancūzijos vakaruose esančiame Nanto mieste. Būtent čia 24 metų Odeta planuoja ir savo žurnalistinę karjerą. Puikiai prancūzų kalbą išmananti mergina, rinkdamas...
Trečią kartą ištekėjusi dainininkė Gintarė Karaliūnaitė-Canuel tiesiog spindi iš laimės. Ant rankų – septynių mėnesių dukrytė Sofija, o šalia – mylintis vyras, kanadietis Markas Andre Canuelis.
Lietuvoje šeštus metus dirbantis, vadovaujamas pareigas užimantis Anthony Poullainas yra girdėjęs visko. Pamėginęs įsitvirtinti Kaune, jis Darbo biržoje gavo pasiūlymą vykti namo, o Lietuvoje sutiktų draugų už pasirinkimą likti čia iš pradžių vadintas durniumi.
Savo kelionių po Lietuvą ir apmąstymų metu aš suvokiau, kad jau senokai nebeegzistuoja vienalytė Lietuva. Bet kokios tolimesnės mintys bei idėjos privalo pripažinti šį faktą kaip dabartinę realiją ir atspirties tašką.
Buvau emigravęs du kartus, ir abu – į Angliją. Pirmą kartą tai įvyko 2008 m. pavasarį, atskridau į Londoną. Atskridęs buvau nusistatęs, kad atvykau visam laikui, bet susidūriau visai ne su tuo, apie ką galvojau, ir su visiškai kitokiais žmonėmis, labai blogai kalbančiais angliškai, visiškai nesupran...
“Alna Intelligence” vadovė Christel Wienziers prieš beveik metus atsikraustė į Vilnių iš Danijos. Vardindama skirtumus tarp šalių ji pabrėžia, kad gyventi Lietuvoje jai labai patinka, tik, deja, Skandinavijoje apie šalies gerbūvį žinoma nedaug.