Per naujus proeuropietiškus protestus Sakartvelo sostinėje Tbilisyje šeštadienio vakarą prie parlamento kilo smurtiniai susirėmimai tarp demonstrantų ir policijos. Kaukėti policininkai prieš demonstrantus naudojo gumines kulkas, ašarines dujas ir vandens patrankas. Protestuotojai svaidė į juos kiauš...
protestai
357 straipsnių
Abchazijos lyderis sako esąs pasirengęs atsistatydinti, jei protestuotojai paliks parlamento pastatą (1)
Maskvos remiamos separatistinės vadinamosios Abchazijos respublikos prezidentas šeštadienį paskelbė, kad yra pasirengęs atsistatydinti po to, kai protestuotojai šturmavo regioninį parlamentą, prieštaraudami investicijų susitarimui su Rusija.
Dešimtys tūkstančių Sakartvelo gyventojų suplūdo prie šalies parlamento, reikalaudami anuliuoti savaitgalį vykusių rinkimų rezultatus. Sakartvelo prezidentė įsitikinusi, kad parlamento rinkimai buvo suklastoti ir neapsiėjo be Rusijos įsikišimo. Vykstantis mitingas byloja apie akivaizdžią politinę kr...
Baltarusijos vadovas Aleksandras Lukašenka suteikė malonę 30-čiai asmenų, nuteistų už antivyriausybinius protestus, trečiadienį pranešė jo biuras, praėjus ketveriems metams po masinių demonstracijų, kilusių po prezidento rinkimų.
Bangladešo Nobelio taikos premijos laureatas mikrofinansų pradininkas Muhammadas Yunusas vadovaus laikinajai vyriausybei, po masinių protestų pasitraukus iš pareigų ilgametei ministrei pirmininkei Sheikh Hasinai, trečiadienį paskelbė prezidentūra.
Bangladeše pirmadienį per didelius neramumus, kurių metu buvo nušalinta šalies ministrė pirmininkė, žuvo mažiausiai 109 žmonės, pranešė policija ir gydytojai, patikslindami ankstesnius duomenis.
Neramumų naktis trijuose Didžiosios Britanijos miestuose, per kurią buvo suimta dešimtys žmonių, privertė ministrą pirmininką Keirą Starmerį ketvirtadienį sušaukti skubų susitikimą su policijos vadovais.
Olimpinių žaidynių atidarymo ceremonija Paryžiuje sukėlė tikinčiųjų įsiūtį dėl to, kad šventės metu „drag“ karalienių įkūnyta scena priminė Leonardo da Vinci paveikslą „Paskutinė vakarienė“. Kilęs skandalas neaplenkė ir socialinių tinklų. Juose pasirodė tvirtinimų, esą katalikai užplūdo Prancūzijos ...
Pirmadienį Venesueloje žuvo mažiausiai vienas žmogus, saugumo pajėgoms mėginant nutraukti protestus, kilusius dėl ginčijamo rinkimų rezultato, suteikusio Venesuelos prezidentui Nicolasui Maduro trečiąją kadenciją valdžioje, pranešė viena nevyriausybinė organizacija.
Bangladeše po protestų dėl įdarbinimo kvotų, sukėlusių visuotinius neramumus, per kelias smurto dienas buvo suimta daugiau kaip 2 500 žmonių, rodo AFP antradienį atnaujinti duomenys.
Antradienį Kenijos policija prie šalies parlamento nušovė vieną protestuotoją, pranešė teisių grupė. Šimtai demonstrantų, supykusių dėl mokesčių didinimo, prasiveržė pro barikadas ir įsibrovė į iš dalies liepsnojantį vyriausybės kompleksą.
Armėnijoje jau eilę savaičių nerimsta protestai. Nepatenkintieji premjeru Nikolu Pašinianu nori jo atsistatydinimo kartu su visa vyriausybe. Tačiau Kaukazo tarptautinio universiteto profesorius Vakhtangas Maisaia interviu „Delfi“ teigė, kad už visos šios politinės krizės stovi Maskva.
Šimtai protestuotojų pirmadienį susirinko prie Armėnijos parlamento, reikalaudami ministro pirmininko Nikolo Pašiniano atstatydinimo dėl teritorijos, kurią jis perdavė kaimyniniam Azerbaidžanui, kad būtų išspręstas dešimtmečius trunkantis ginčas.
Dešimtys Sakartvelo nevyriausybinių organizacijų trečiadienį pažadėjo ignoruoti prieštaringai vertinamą „užsienio įtakos“ įstatymą, kuris buvo kritikuojamas dėl to, kad atkartoja Rusijos teisės aktus ir kurį parlamentas priėmė nepaisydamas masinių protestų.
Pirmadienį Armėnija paskelbė sulaikiusi daugiau nei 200 demonstrantų, reikalavusių ministro pirmininko Nikolo Pašiniano atsistatydinimo dėl teritorinių nuolaidų pagrindiniam priešui ir kaimynui Azerbaidžanui.
Sakartvele jau bene mėnesį vyksta neramumai dėl planuoto, o dabar ir priimto vadinamojo „užsienio agentų“ įstatymo. Ten lankėsi ir situaciją apžvelgė Delfi žurnalistė Ana Daukševič.
Armėnijoje kilus dideliems protestams prieš vyriausybės planus užleisti žemę istoriniam šalies priešui Azerbaidžanui, antradienį sostinėje Jerevane buvo sulaikyta dešimtys demonstrantų.
Armėnijos policija pirmadienį pranešė sulaikiusi dešimtis asmenų, mėginusių blokuoti sostinės Jerevano gatves, kuriose vyksta protestai prieš vyriausybės planus atiduoti dalį šalies žemių Azerbaidžanui.
Masinius protestus Sakartvele sukėlęs įstatymas, kuriuo vyriausybė siekia pažaboti užsienio šalių daromą įtaką šalyje, pirmadienį bus paskutinį kartą svarstomas parlamente.