Tarpžemyninė balistinė raketa

9 straipsnių

Tarpžemyninė balistinė raketa – ilgo nuotolio ginklas, kuris, paleistas į atmosferą, numeta kovinę galvutę ar galvutes, kurios nukrinta į pasirinkus taikinius.

Tarpžemyninės balistinės raketos pasiekia taikinį, esantį už 5,5 tūkst. kilometrų, tačiau kai kurių versijų veikimo nuotolis dar didesnis – daugiau nei 9 tūkst. kilometrų, skelbia Ginklų kontrolės ir neplatinimo centras

Šios raketos gali būti paleidžiamos tiek iš bunkerių, tiek iš mobilių paleidimo platformų, jos gali būti varomos tiek kietu, tiek skystu kuru. Kietu kuru varomos tarpžemyninės balistinės raketos laikomos pavojingesnėmis, nes jas perkelti ir paleisti žymiai greičiau nei tas, kurios varomos skystu kuru.

Pirmąją tarpžemyninę balistinę raketą 1957 metais paleido Sovietų Sąjunga. Jungtinės Valstijos tą padarė 1959 metais.

Yra ir daugiau balistinių raketų rūšių: tarpinio nuotolio (nuo 3 tūkst. kilometrų iki 5 tūkst. kilometrų), vidutinio nuotolio (nuo tūkstančio iki 3 tūkst. kilometrų) ir trumpojo nuotolio (mažiau nei tūkstančio kilometrų).

Išskirtinė Delfi medžiaga
Podoliakas apie Rusijos smūgį Dniprui: tai paniška Putino reakcija
Dmitrijus Semionovas, Greta Klimkaitė

Ukrainos prezidento administracijos vadovo patarėjas Mychailo Podoliakas sako, kad bus pateikta visa informacija apie Rusijos balistinės raketos smūgį Dniprui. Neįvardytam vakarų pareigūnui tvirtinant, kad raketa nebuvo tarpžemyninė, M. Podoliakas sako, kad pirmiausia reikia sulaukti tyrimo išvadų. ...