Leidinyje „Mayo Clinic Proceeding“ publikuotas tyrimas atskleidė, kad lengviau svorį metančių žmonių žarnynuose yra tam tikros rūšies bakterijų, tuo tarpu sunkiai metančių žmonių žarnynuose vyrauja kitokios rūšies bakterijos.
Tokia išvada buvo padaryta štai kaip: 26 suaugę žmonės (visi jie turėjo antsvorio arba buvo nutukę) dalyvavo Mayo klinikos gydymo tyrimų programoje, kuri numatė daug vaisių, daržovių ir kitų mažai kalorijų, bet daug maistinių medžiagų turinčių produktų valgymą. Taip pat tyrimo dalyviai per dieną turėdavo nueiti 10 tūkstančių žingsnių.
Po trijų mėnesių devyni iš 26 tyrimo dalyvių sėkmingai numetė penkis ir daugiau procentų savo kūno svorio. Patys šie skaičiai gal skamba ir nuobodžiai, tačiau vienas dalykas išties įdomus: išmatų tyrimas parodė, kad svorį numetusieji turi daugiau žarnyno bakterijų pavadinimu Phascolarctobacterium. Įdomiausia yra tai, kad anksčiau ši bakterija buvo siejama su svorio augimu. Kiti tyrimo dalyviai, kurie nenumetė net penkių procentų savo kūno svorio, turėjo daugiau bakterijų pavadinimu Dialister, kurios paprastai siejamos su burnos infekcijomis.
Verta atkreipti dėmesį, kad tai tebuvo preliminarus tyrimas: dalyvių skaičius labai nedidelis, o tuos tris mėnesius jie valgė labai skirtingą maistą. Tyrimo autoriai nurodė, kad dalyvių mitybai nebuvo nustatyta tikslių gairių, o tai tiriamųjų žarnyno turiniui galėjo turėti didelį poveikį.
Nors išvados apie šias bakterijas yra unikalios, ryšys tarp mitybos, jūsų mikrobiomo ir svorio yra gerai žinomas. Mokslas teigia, kad tereikia vos kelias dienas valgyti riebų maistą, kad žarnyne sutriktų gerųjų ir blogųjų bakterijų pusiausvyra ir nutrūktų svarbus nesuvirškintų makroelementų skaidymo procesas. Be to, kitas tyrimas parodė, kad mitybos įvairovės stygius gali paskatinti svorio augimą.
Nepaisant to, naudokite šiuos naujus įrodymus, kad nesijaustumėte kalti dėl stagnuojančios svorio metimo pažangos, ir turėkite naują viltį, kad mokslas dar vienu žingsniu priartėjo prie supratimo, kaip mesti svorį vien remiantis unikaliomis jūsų žarnyno bakterijomis.