„Šįryt kaip tik su specialistais aptarėme botanikos sode esančius augalus. Kai kurie augalai jau sukrovę pumpurus, bet žydinčių dar nėra. Mus kur kas labiau neramina per didelė drėgmė nei neįprasta šiluma“, – sako Šiaulių universiteto Botanikos sodo direktorė Asta Klimienė.

Anot specialistės, Šiauliuose lyginant su visa Lietuva, drėgmės yra daugiau.

„Juokaujame, kad jeigu augalai išgyvena Šiauliuose, vadinasi, išgyvens ir visur kitur. Kadangi mes augalus auginame iš sėklų, o lietingos žiemos nėra retas reiškinys Šiauliuose, tai augalai adaptuojasi augti tokiomis sąlygomis“, - kalbėjo botanikė.

Anot jos, drėgmės perteklius ypač kenkia vilkdalgiams, svogūniniams, šakniniams augalams. Toks oras labai palankus plisti ligoms, nes vabzdžiai dar nėra užmigę, kruta kenkėjai, darbuojasi kurmiai.

Kol kas botanikai nesiryžta daryti išvadų, kas laukia augalų. Tai priklausys, kokia vis dėlto ateis žiema, kokia vėliau bus vasara.

„Jeigu vasara bus sausa, tai silpnesni augalai, nualinti kenkėjų ir išvarginti drėgmės pertekliaus gali ir neišgyventi. Gyventojams patartume augalus saugoti ne nuo šalčio, o nuo drėgmės. Rožių nereikėtų dengti eglišakiais, kad jos nešustų. Vilkdalgiams ir kitiems jautriems, lepiems augalams reikėtų parūpinti plastikinį skėtį iš plėvelės, padaryti padelius, kad galėtų pūsti vėjas. Šiuo metu labai svarbi oro cirkuliacija, kad neįsimestų grybelis,“ – pataria A. Klimienė.

Jeigu žiema vis dar vėluotų, vasarį, saulei kopiant vis aukščiau, specialistai rekomenduoja nubalinti vaismedžių kamienus, agroplėvele uždengti rododendrus, kukmedžius.