Gepardas greičiausias tik tarp stuburinių. O absoliučiai greičiausias Žemės gyvūnas yra maža Pietų Kalifornijoje gyvenanti erkė Paratarsotomus macropalpis. Ji  per 1 sekundę nukeliauja 322 savo kūno ilgiams prilygstantį atstumą. Beje, ji taipogi bėga (neskraido). Ši erkė iš esmės primena lietuviškąsias erkes, tik turi gerokai ilgesnes kojas.
Citata
Beje, ši erkė pasižymi ir kitais unikaliais gebėjimais: ji moka žaibiškai sustoti ir keisti judėjimo kryptį, išgyvena ant asfalto, šiam įkaitus iki 60°C.

Jei tokiu greičiu sugebėtų bėgioti žmogus, pavertus į lengviau suvokiamus kilometrų per valandą  skaitinę vertę išeitų, kad mes lakstytume... 2090 km/val. greičiu. Tokiu greičiu bet kuris iš mūsų pasitreniravęs aplink Žemę apibėgtų per 20 val. Tokiu greičiu neskraidydavo nė legendiniai keleiviniai laineriai „Concorde“.

Jei tuo pačiu matu vertintume greičiausiu daugelio laikomo gepardo greitį, išeitų, jog jis maksimaliu greičiu per sekundę įveikia atstumą, lygų 16 jo kūno ilgių ir gali išvystyti maždaug 112 km/val. greitį, rašoma žurnale „Science Magazine“.

Erkės-rekordininkės greitį tyrėjai užfiksavo didelės spartos filmavimo kamera, o savo tyrimo rezultatus pristatė 2014 m. „Experimental Biology“ konferencijoje San Diege (JAV) bei žurnale „FASEB Journal“.

Beje, ši erkė pasižymi ir kitais unikaliais gebėjimais: ji moka žaibiškai sustoti ir keisti judėjimo kryptį, išgyvena ant asfalto, šiam įkaitus iki 60°C. Daugelis kitų gyvūnų to neištvertų.

Atidžiau panagrinėjus, kaip visa tai atlieka mažoji erkė, gautas žinias būtų galima pritaikyti projektuojant mažuosius robotus.

Erkę galite pamatyti ČIA.