Garsiojo aforizmo „Pasakyk man, ką valgai, ir aš pasakysiu, kas tu“ autorius ir XVIII amžiaus pabaigos gastronomijos guru Jeanas Anthelme’as Brillat-Savarinas kartą pastebėjo, kad „Tautų likimai priklauso nuo to, kaip jos maitinasi“. Nedrįstume vertinti mitybos įpročių tokiu nekukliu mastu, tačiau tikrai niekas neabejoja, kad egzistuoja akivaizdus ryšys tarp mūsų raciono ir epidermio būklės.

Štai aštuoni produktai, kurie pagerins situaciją, jeigu jus kankina odos uždegimas.

Brokoliai

Kaip ir kitos kryžmažiedės daržovės (židiniai, briuseliniai ir bet kokios kitos rūšies kopūstai), taip pat gražgarstė ir bazilikas, brokoliai yra turtingi mineralų, įskaitant ir aktyviai su spuogais kovojančio cinko. Taip pat brokoliuose gausu B grupės vitaminų, provitamino A, antioksidantų ir sulforafanų, kurie sustiprina odos gebėjimą apsiginti nuo vėžinių ląstelių. Nesvarbu, valgysite kryžmažiedžių šeimos daržoves žalias, virtas ar troškintas, bet kokiu atveju gausite norimą rezultatą.

Sardinės

Tai maža žuvytė su labai dideliu potencialu. Оmega-3 riebalų rūgštys, esančios sardinėse (taip pat jų yra lašišoje bei daugumoje jūros gėrybių) itin svarbios sveikam ląstelių funkcionavimui. Jos padeda sumažinti uždegimus, tuo pačiu ir spuogų atsiradimo riziką. Sardinių privalumas prieš kitas riebias žuvis – mažas gyvsidabrio kiekis. Puikiausias derinys odai yra augalinės ir gyvūninės kilmės riebalai. Pavyzdžiui, puikus variantas – skrudinta duona su sardinėmis ir avokadais pusryčiams.

Šalavijo sėklos

Žinoma, jūs esate susipažinę su šiuo madingu superproduktu – salotos ir desertai su šalavijo sėklomis ne tik naudingi, bet ir neįtikėtinai skanūs. Ne atsitiktinai grožio industrijos gamintojai nusprendė įtraukti šias sėklas į maitinamųjų veido kaukių sudėtį. Tai galima suprasti.

Grožio aritmetika čia daugiau nei paprasta: 100 gramų šalavijo sėklų turi tiek pat kalcio, kiek jo yra 500 mililitrų pieno; ląstelienos tiek pat, kiek 300 gramų avižų; antioksidantų tiek pat, kiek jų yra viename kilograme apelsinų; omega-3, linoleno rūgšties ir geležies yra tiek pat, kiek 200 gramų lašišos ar 400 gramų špinatų. Tik įsivaizduokite šią už odos jaunystę ir grožį atsakingų mikroelementų kombinaciją!

Arbatos grybas

Kas bendro yra tarp Gwyneth Paltrow, Reese Witherspoon, Madonnos ir jūsų močiutės? Arbatos grybas ant palangės! Visų vaikų pabaisa, kažkoks gyvas daiktas trijų litrų stiklainyje jau daugiau kaip penkiolika metų Vakaruose yra privalomas sveikos gyvensenos atributas. Visa tai dėl didelio gerųjų bakterijų, antioksidantų ir polifenolių kiekio. Kaip rodo atlikti tyrimai, arbatos grybas mažina odos riebalų išsiskyrimą, alerginių reakcijų riziką ir blokuoja aknės atsiradimą.

Lydytas ghi sviestas

Šri Lankos ir Indijos moterys neatsitiktinai garsėja elastinga oda – nuo mažų dienų savo racione ir grožio ritualuose jos naudoja ghi sviestą. Mėgstamas (arba „palaimintas“) ajurvedos produktas pasižymi unikalia sudėtimi, kurioje taip pat yra ir vitaminai A, D, E ir K2, skatinantys spuogų gijimą ir nedidelių raukšlelių išsilyginimą. Lydytas ghi sviestas neturi alergenų. Be to, organizmas jį įsisavina kur kas geriau nei paprastą sviestą.

Ghi sviestas yra geltonos spalvos, jo kvapas kažkuo primena karamelę, o skonis yra šiek tiek salstelėjęs. Pabandykite valgomąjį šaukštą ghi sviesto įdėti į savo rytinę kavą.

Kepenys

Mažai kas vaikystėje noriai, be ilgų tėvų įkalbinėjimų, valgo keptas kepenėles ar kepenų paštetą. O pasirodo, išties veltui. Kepenyse esantis retinolis (arba vitaminas A) kovoja su spuogais iškart keliomis kryptimis: užkerta kelią porų užsikimšimui, slopina androgenų (vienos ir pagrindinių hormoninės aknės atsiradimo priežasčių) formavimąsi, mažina odos riebalų gamybą ir užkerta kelią riebalų oksidacijai (tai gali sukelti uždegimą).

Svarbu prisiminti: kadangi kepenys yra pagrindinis gyvūno organizmo „filtras“, vertėtų jas rinktis atidžiau, pirmenybę teikiant ūkininkų produkcijai.

Austrės

Austrės yra vienas iš turtingiausių cinko šaltinių gamtoje, taigi, ir svarbus odos gijimo programos komponentas. Šis mikroelementas mažina riebalų liaukų aktyvumą ir didina organizmo imunines savybes, todėl užkerta kelią odos infekcijoms ir grybeliams. Cinkas taip pas sustiprina keratino gamybą, o jis apsaugo poras nuo užsikimšimo, naikina bakterijas ir netgi mažina testosteroną – šio hormono perteklius ir iššaukia aknę.

Jeigu negalite nuryti austrės ar šis moliuskas jums neprieinamas, augaline alternatyva gali tapti bertoletijos ar kviečių gemalai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)