Rukola – geriausia lieknėjančių moterų draugė, mat kai nė viena kita salota teigiamai veikia medžiagų apykaitą. Ši daržovė – vitamino C ir jodo šaltinis, didina hemoglobino kiekį kraujyje, šalina cholesterolį ir tonizuoja organizmą.

Rukola pasižymi šlapimo varomuoju, antiseptiniu poveikiu. Taip pat gerina maitinančių moterų laktaciją. Beje, šiai salotai priskiriamos ir afrodiziako savybės.

Liaudies medicinos žinovai rukolos sultis naudojo opoms gydyti, taip pat jomis šalindavo strazdanas, nuospaudas ir hematomas.

Maistui geriausiai tinka jauni daržovės lapai bei stiebai, turintys gaivų, šiek tiek deginantį, kartais kartoką, grybus primenantį skonį. Vartojimui tinkami ir peraugę rukolos salotų lapai, tačiau tuomet jų skonis kartesnis ir turi aitroką prieskonį. Lapuose bei stiebuose jauna daržovė sukaupusi tikrą vitaminų bei mineralų atsargų arsenalą.

Daržovė dažniausiai naudojama kaip prieskonis, tačiau jauni rukolos salotų lapai bei stiebai puikiai tinka salotoms, sriuboms, košėms bei padažams. Rukola puikiai dera su įvairiomis lapinėmis bei kitomis daržovėmis, tinka jas troškinant. Sumani šeimininkė, norėdama apstulbinti namiškius, į grietinėlės padažą, tiekiamą prie lakštinių, įmaišys kelis susmulkintus rukolos salotų lapus. Rukola – puikus garnyras prie mėsos. Jos dedama ir į daržovių patiekalus – apkepus ar ragu.

Prieš gaminant salotas ar verdant padažus, rekomenduojama rukolos lapus bei stiebus 3-5 minutėms pamerkti į tik užvirintą vandenį.

Gaminant maistą galima vartoti ir augalo sėklas, kurios puikiai atstoja garstyčias. Be to, iš visų rūšių rukolos sėklų spaudžiamas puikios kokybės aliejus. Šią, mėgstančią šviesą ir šilumą daržovę, šiltnamyje galima auginti ištisus metus.

Verta žinoti

Salotas, kuriose yra rukolos, reikia suvalgyti iš karto, jų laikyti negalima. Tik pagamintas salotas iš karto patiekite, priešingu atveju, rukolos lapeliai suteš. Didelius rukolos lapelius plėšykite rankomis.