Naujausias platformoje „TikTok“ dalijamas kelionių įveikimo būdas – taupant vietą vaistus perkelti į mažesnes talpyklas, pavyzdžiui, tuščias „Tic Tac“ dėžutes. Vienas „TikTok“ vartotojas teigė, jog tai daug mažesnė dėžutė nei tablečių buteliukai ir net rekomendavo paprašyti vaistininko papildomos etiketės, kurią būtų galima apvynioti.

Nors tai gali atrodyti kaip protingas būdas maksimaliai išnaudoti pakavimo erdvę, ekspertai įspėja, kad tai gali sukelti rimtų problemų, pavyzdžiui, dėl tam tikrų šalių taikomų apribojimų keliauti su vaistais gali užkirsti kelią keliautojams skristi. Be to, buvo iškeltas susirūpinimas dėl saugumo.

Vaistų pakavimo įmonės „Origin“ atstovas paaiškino taisykles, taikomas keliaujant su vaistais: „Nors mažesnė pakuotė gali užimti mažiau vietos jūsų bagaže, dauguma šalių reikalauja, kad keliaudami į užsienį vaistus laikytumėte originalioje pakuotėje.“

Jis taip pat pridūrė: „Oro uostų apsaugos darbuotojai gali neidentifikuoti vaistų, jei jie nėra originalioje pakuotėje arba jei etiketė nėra aiški ar įskaitoma. Dėl to, kad trūksta identifikavimo, gali kilti abejonių, ir jie gali paprašyti papildomos informacijos ar dokumentų, dėl to gali vėluoti arba net neleisti įlipti į lėktuvą.“

Be to, kad teks ne tik vargti keliaujant per oro uostą, bet ir rizikuojate sumažinti vaistų veiksmingumą, jei juos supilsite į kitą pakuotę.

„Medicininė pakuotė skirta apsaugoti vaistus nuo sąveikos su tokiais elementais kaip šviesa, karštis, drėgmė ir oras, kurie laikui bėgant gali sumažinti vaistų veiksmingumą. Išėmus originalią vaisto pakuotę, išorinių elementų poveikis gali sumažinti vaisto preparato stabilumą ir prisidėti prie galimo terapinės naudos praradimo.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją