Atsiųstame pranešime „Maximos“ maisto gamybos ekspertas Aidas Poleninas pateikia idėjų: nuo suvožtinio su halumiu iki lubinų kepsnio.
Suvožtinis su halumiu ir gvakamole
„Sūrus baltas graikiškas avių ar ožkų pieno sūris – halumis – yra puiki alternatyva mėsiškiems kepsninių patiekalams tiek vegetarams, tiek visavalgiams, kurie nori pailsinti skrandį nuo mėsos ir pabandyti ką nors naujo. Keptas halumis, patiektas ant salotų, yra klasika, o iškylautojams siūlau išbandyti halumio suvožtinius – sotu, sveika ir patogu valgyti gamtoje“, – pataria A. Poleninas.
Jis rekomenduoja suvožtiniams rinktis specialiai tam pritaikytas bandeles, skaniau – su sėklomis.
Ruošiant gvakamolę galima ją paskaninti pomidorais ir raudonaisiais svogūnais arba tiesiog sutrinti avokodą su juodaisiais pipirais ir užspausti citrinos sulčių. Sūrį kepkite pagal instrukcijas, kurios nurodytos ant pakuotės. Halumio esama įvairių rūšių, pavyzdžiui, galima paskanauti ir aštresnio, su aitriąją paprika. „Halumio neperkepkite, nes sūris pasidarys kietas ir tąsūs“, – perspėja A. Poleninas.
Šviežią salotos lapą dėkite ant pirmosios duonos riekės su avokado mase, tuomet – keptą halumio sūrį, o ant viršaus galite dar užberti saulėgrąžų ar kitų daigų, paskaninti pipirais, tuomet uždėkite antrą duonos riekę. Valgykite vieną ar su salotomis. Norintys sotesnio suvožtinio gali papildomai pakepti kepsninėje ir baklažano ar cukinijos griežinėlių ir dėti papildomą sluoksnį. „Nepersistenkite su druska, nes halumio sūris pats savaime jau yra gana sūrus“, – sako A. Poleninas.
Keptos daržovės su dsadzikiu
Kito A. Polenino siūlomo recepto „razina“ – iš ekologiško avių arba ožkų pieno jogurto pagamintas dzadzikis. „Keptos daržovės, ko gero, yra vienas skaniausių vasaros patiekalų, net jeigu ir valgai mėsą. O dabar, kai daržuose tiek priderėjo cukinijų, jas paskaninti puikiai tiks natūralus jogurtas. Ožkų ar avių pieno jogurtas savaime turi kiek kitokį poskonį, o dar pagardinus jį agurku ir mėtomis išeina puikus derinys“, – pažymi A. Poleninas.
Griežinėliais supjaustykite cukinijas. Jeigu jos didesnės – galima nulupti, išimti sėklas ir pjaustyti storomis juostelėmis. Pakepti, apibarstyti druska ir pipirais, užspausti citrinos sulčių. O pasirinktą ekologišką jogurtą – avių ar ožkų pieno – pagal skonį ir norus – maišyti su mėtomis ir per burokinę tarką sutarkuotu agurku. Vienam jogurto indeliui užteks pusės didesnio agurko ar vieno mažesnio. „Jeigu agurkas yra vandeningas, būtų gerai jį sutarkavus palikti siete, kad nubėgtų vanduo“, – sako A. Poleninas.
Sotesnis variantas – vietoj graikiško jogurto prieskoniais gardintas maskarponės sūris.
Lubinų kepsneliai su salotėlėmis
Pasak A. Polenino, pakeptus lubinų kepsnelius, kurių pagrindą sudaro virtos lubinų sėklos, galima valdyti su įvairiomis košėmis – tarkim, bolivinių balandų ar juodųjų ryžių. O galima valgyti ir su gvakamole, humusu ar tiesiog salotomis. Vasarą A. Poleninas salotas rekomenduoja pagal skonį gardinti įvairiais žalumynais ir prieskoninėmis žolelėmis, pasirinktinai pagal skonį – mėtomis, baziliku, kalendra, petražolėmis ar šalavijais.
Bus sočiau, jeigu iškeptą lubinų kepsnį pabarstysite riešutais – kedrinių pinijų, anakardžių, kuriuos galima ant folijos kiek paskrudinti kepsninėse. Užspaudus citrinos ir pabarsčius druska su pipirais išeis puikus patiekalas.
Sojų dešrelės su saldžiąja bulve
Norintiesiems užkąsti sočiau A. Poleninas siūlo rinktis kepsninėse ant grotelių čirškinti sojų dešreles su aitriąją paprika. Kepti pagal instrukcijas ant pakuotės.
„Garnyrui siūlau saldžiąją bulvę, kurią galima kepti folijoje. Ją šiek tiek pabadykite šakute ar peiliu, vyniokite į foliją ir kepkite be jokių riebalų. Kai suminkštės – laužkite, apšlakstykite citrinos sultimis, barstykite druskos, pipirų, labai tiktų ir kuminas bei kalendra. Užpilkite šlakelį alyvuogių aliejaus. Skanaus“, – linki A. Poleninas.