Mokslininkai Stacey Dickert-Conlin ir Amitabh Chandra išanalizavo 1978–1992 m. gimimo įrašus ir surašė tikimybę gimti konkrečiomis dieną. Rezultatus jie oficialiai paskelbė laikraštyje „New York Times“.
Jei nekreipsime dėmesio į vasario 29 d., kuri turi pranašumą, nes pasikartoja tik kartą per ketverius metus, mažiausiai vaikų gimsta gruodžio 25-ąją. Ji tikriausiai nesulauktų tiek dėmesio, jei ne vienas visiems puikiai žinomas faktas – tą dieną būna Kalėdos.
Taip pat nustatyta, kad kūdikiai dažniau gimsta vasaros pabaigoje ir rudenį, nei bet kuriuo kitu metų laiku.
Hipotezės apima spermos kokybės pablogėjimą vasarą, sezoninius priekinės hipofizės ir kiaušidžių funkcijos skirtumus, atsirandančius dėl dienos šviesos ilgio pokyčių ir kiaušinėlio kokybės arba endometriumo imlumo svyravimus, – aiškinama 2001 m. leidinyje „Obstetrics and Gynecology“ paskelbtame straipsnyje. – Padidėjęs seksualinis aktyvumas, susijęs su metų pabaigos šventėmis, taip pat įvardytas kaip galimas elgesio paaiškinimas, kodėl gruodžio mėnesį būna daugiausia pastojimų“.
Leidinyje IFLscience teigiama, kad užuomina gali slypėti pačioje dienoje. Žmonės rečiau gimdo per šventes būtent todėl, kad... tai yra šventės.
„Visos mažiausiai palankios dienos kūdikio gimimui JAV yra susijusios su šventėmis, nesvarbu, ar tai būtų Kalėdos, Naujieji metai, liepos ketvirtoji ar Padėkos diena“, – sako tyrėjas.
Gimimo datą galima laikyti kažkuo, ko žmogus negali kontroliuoti, tačiau šiuolaikiniame pasaulyje ji dažnai yra nuspėjama.
„Beveik nė vienos Cezario pjūvio operacijos gydytojai neplanuoja valstybinių švenčių dienomis ar savaitgaliais. O vis dėlto tokiu būdu gimsta maždaug vienas iš trijų amerikiečių“, – aiškina jis.