Pasitikrinkite vitamino D kiekį kraujyje. Įrodyta, kad Lietuvoje net 40 proc. turi žymų jo nepakankamumą, o dar 40 proc. – vidutinį, rašoma pranešime spaudai.

Nustačius vitamino D trūkumą – pasitarkite su šeimos gydytoju, kaip jį kompensuoti. Yra įrodyta, kad vitamino D trūkumas turi tiesiogines sąsajas su nuotaikos svyravimu ir depresija.

Saulėtomis dienomis ne mažiau nei 15 minučių pabūkite saulėje arba pasinaudokite šviesos terapijos lempomis. Įrodyta, kad tiesioginiai saulės (šviesos) spinduliai veikia tiek vitamino D gamybą (apie 80 proc. vitamino D pasigamina saulės spindulių poveikyje), tiek serotonino, melatonino ir kitų smegenis veikiančių mediatorių apykaitą.

Padarykite ką nors malonaus sau. Apsilankykite grožio salone, nusipirkite kokį geidžiamą daiktą. Dažnai bėgdami ir rūpindamiesi kitais, save pamirštame.

Imkitės fizinės veiklos. Įrodyta, kad ne mažiau nei 15 minučių kasdien trunkanti fizinė veikla (arba 2 valandos per savaitę), aktyvina raumenyse esančius receptorius bei neuromediatorių gamybą, kurie veikia smegenų centrus. Fizinė veikla šiuo atveju tinka bet kokia – bėgiojimas, vaikščiojimas, šokiai, aerobika. Paprasčiausias būdas – jei įmanoma, iki objekto vykite pėsčiomis, o ne važiuokite.

Susitikite su artimu draugu. Nuoširdus ir atviras pokalbis leidžia pasijausti ne vienam, būti suprastam, būti priimtam tokiu, koks esi. Žmogus yra vienintelė sociali būtybė, kuriai reikia bendrystės su kitais žmonėmis. Jei tokio draugo neturite – apsilankykite pas psichologą ar psichoterapeutą. Nebūtina turėti „rimtą problemą“, norint pas jį apsilankyti. Nebūkite vieniši.

Kaip atpažinti depresiją
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (22)