Vieni žmonės lengvai susitaiko su šiuo trūkumu suvokdami, kad jokie paparacai nesitaikys į juos, apsitempusius bikinį. Tačiau kiti celiulitui paskelbia karą. Žinant priešo silpnąsias vietas galima pasirinkti tinkamiausius ginklus.

Pažink priešą iš vidaus

Celiulitas neturėtų skambėti kaip baisi diagnozė, nes 85–98 proc. subrendusių moterų turi arba ateityje turės šį odos pakitimą. Vis dėlto šis odos nelygumas verčia moteris jaustis nevisavertėmis ir negražiomis.

Atlikta daug mokslinių tyrimų, bandančių atsakyti į klausimą, kodėl atsiranda celiulitas, bet vieningos nuomonės nėra. Vyrauja kelios pagrindinės celiulito atsiradimo hipotezės: specifinė, priklausanti nuo lyties odos architektūros (tai − moterų problema, kartais pasitaikanti ir vyrams), jungiamojo audinio pakitimai, kraujagyslių pakitimai ir įvairūs poodiniai uždegimai. Žinoma, reikėtų nepamiršti ir teorijos, teigiančios, kad tai − normali moters būsena, su kuria kovoti nėra prasmės.
Celiulitas gali būti keturių stadijų.

Ketvirtoji – pati sudėtingiausia ir vadinama liga. Tai − odos poodinio sluoksnio sutrikimas, kurio negydant pradeda kamuoti sunkumas kojose, patinimai, pasikeitusi odos spalva, kartais − net skausmai. Pagal poveikį odai, celiulitas yra skiriamas dar i dvi kategorijas: kietąjį ir minkštąjį.

Esant kietajam celiulitui oda lieka stangri, bet pradeda sausėti, formuojasi skausmingi gūburiai. Šis tipas būdingesnis sportininkėms, kurių kojoms tenka ypač didelė apkrova, pavyzdžiui, bėgikėms.

Minkštasis celiulitas pasižymi suglebusia oda, jis yra visiškai neskausmingas ir būdingesnis vyresnio amžiaus moterims.

Svorio metimas

Kovodamos su apelsino žievelės sindromu, moterys neretai ima laikytis itin griežtų dietų, tačiau čia jos daro pačią didžiausią klaidą. Svarbiausia − sureguliuoti mitybą, o drastiškos dietos tik dar labiau skatina celiulito formavimąsi. Pradėjus laikytis giežtos dietos organizmas patiria šoką, nes negauna būtinų maistinių medžiagų, ir įjungia apsaugos režimą – ima kaupti ir riebalais versti kiekvieną gaunamą kaloriją. Taip sukuriama celiulitui dar palankesnė terpė.

Priaugus papildomų kilogramų celiulitas gali išryškėti, nes kartu su svoriu išauga ir jūsų riebalų ląstelės. Jūsų kojos atrodys gumbuotos dėl didesnio riebalų kiekio po oda.

Moterims, kurios turi daug antsvorio, numetus keletą kilogramų celiulitas gali sumažėti. Tačiau svorio metimas nėra teisingas kovos su celiulitu būdas. Tai ypač pavojinga moterims, kurios ir taip lieknos: netekus svorio oda gali sudribti ir prarasti stangrumą, tai tik dar labiau išryškins celiulitą.

Kremai

Kofeinas ir retinolis – du „burtažodžiai“, kurių reikėtų ieškoti kremo nuo celiulito sudėties aprašyme. Testuojant nustatyta, kad kofeinas degina riebalų ląsteles. Retinolis padeda suaktyvinti kolageno gamybą, todėl oda tampa storesnė ir elastingesnė. Storesnė oda celiulitą padaro mažiau pastebimą.

Kompanijos „Johnson & Johnson“ atliktas tyrimas su neįvardytu kremu nuo celiulito patvirtino, kad kremas sumažino pilvo, šlaunų ir rankų viršutinės dalies apimtis geriau nei placebo želė, kurią 12 savaičių naudojo eksperimente dalyvavusios moterys.

Vis dėlto, daugelis specialistų teigia, kad kremai, tepami ant odos, celiulitą veikia minimaliai.

Technologinės naujienos

Limfodrenažinis masažas, elektrolipolizė, detoksikuojantys bei stangrinantys kūno įvyniojimai ir vakuuminės kapsulės – modernios grožio klinikos siūlo ne vieną būdą kovai su celiulitu. Kai kurios veikia naudodamos radijo bangų energiją, kitos pasitelkia lazerius, pati naujausia – akustinė bangų terapijos sistema – veikia itin intensyvių garso bangų pagalba.

Paprašėme patyrusių specialistų patarti, kokia procedūra celiulitą veikia efektyviausiai.

„Vakuuminio masažu sėkmingai gydomos įsisenėjusios celiulito stadijos. Tik juo galima „išlyginti“ odos gumburėlius, atskiriant į grupeles sulipusias riebalų ląsteles. Vakuuminiu masažu ne tik išjudinama nusistovėjusi limfa, atkuriama mikrocirkuliacija, suminkštinami audiniai, bet ir aktyvinama kraujotaka, gerinamas limfos nutekėjimas, taip pat vyksta kur kas gilesni procesai infraląsteliniame lygyje. Vakuuminis masažas gerina raumenų tonusą, suardo sąaugas tarp riebalinių ląstelių, aktyvina elastino ir kolageno sintezę, stangrina odą”, - sakė kineziterapeutė Giedrė Jurgelaitienė.

Lazeriai ir radijo bangos veikia karščiu, kuris padeda sutvirtinti ir sustangrinti odą. Tai sutirpdo keletą riebaliukų. Dauguma šių technologijų reikalauja pakartotinų procedūrų. Celiulito naikinimo vajų siūloma tęsti keletą mėnesių, procedūras kartojant porą kartų per savaitę. Gydymas naujomis technologijomis – brangus, todėl ieškantiems pigesnės alternatyvos teks sukaupus valią keisti gyvenimo būdą.

Išvengti celiulito beveik neįmanoma, tačiau galima pavėlinti jo atsiradimą arba sulėtinti plitimo procesą. Fizinio aktyvumo stoka, per mažai skysčių ir kontraceptinių vaistų vartojimas gali pagreitinti celiulito atsiradimą ir plitimą. Jei norite didžiuotis lygia šlaunų, pilvo ir sėdmenų oda, turite atsisakyti alkoholio ir aštraus maisto, kurių toksinai įstringa riebaliniame audinyje. Taip pat derėtų mesti rūkyti.