Prieš keletą metų garsiai trimituota, kad Lietuva dar niekada taip gerai negyveno. Ir tai tiesa – tokios gerovės ir paslaugų, kokias turi eilinis Lietuvos pensininkas, Vytauto Didžiojo laikais galėjo pavydėti bet kuris didikas. Tik ne viskas taip paprasta.
Arūnas Milašius
317 straipsnių
Daug kalbame apie gynybą ir po tuo politikai mėgina pakišti viską – nuo kreivų pirkimų iki mokesčių didinimo. Juk tai šventa, tačiau kol kas aiškiausias tikslas – iš kažkur, tai yra iš tarptautinių finansinių institucijų kaip skolą, paimti daug milijardų ir juos padalinti.
Klausantis to, kas vyksta viešoje erdvėje, apima jausmas, kad vidutinio statistinio lietuvio pomėgis yra užlipti ant Juozapinės kalno ir garsiai sušukti į debesis: „Pasauli, aš žinau, kaip tu turi gyventi, klausyk, aš tau paaiškinsiu...“
Donaldas Trumpas sukėlė sumaištį ir paniką ramiame, turtingame ir gerokai parūgusiame Vakarų pasaulyje, kur iki šiol svarbiausia buvo solidžiai finansiškai remiamos vertybinės vertybės, tačiau ne realūs tikslai ir jų siekimas. Nieko naujo, nauja tai, kad laukia labai nesmagūs ir nekomfortiški laikai...
Rusijoje badas ir suirutė, iki šiol išlikusi „smūtos“ pavadinimu, net nežinia, kas tikrasis valdovas. Rusija ir Europa dūsta dėl klimato kaitos – po eilinio didžiulio ugnikalnio išsiveržimo badmetis, tačiau avantiūristai ir galingi valdovai tame mato galimybes – perdalinti pasaulį.
Keturių dienų darbo savaitė, apie kurią aktyviai kalba valdantieji, žavi. Tiksliau žavi, jei tu atsiduri toje pusėje, kur dirbti reikia mažai, o algą gauni didelę. Nelabai žavi, jei atsiduri toje pusėje, kuriai reikia šį gėrį apmokėti. O moka dauguma iš mūsų.
Vis dar nauja valdžia ir didesnis „niekieno“, tai yra mokesčių mokėtojų, pinigų kiekis, skatina įdomias idėjas. Juk taip norisi būti geram svetima sąskaita. Nesvarbu, kad pasaulio ekonomika pakibusi ant plauko, įsisiūbuoja prekybiniai karai, mūsų pagrindiniai partneriai grimzta duobėn. Mes toliau šv...
Lietuva priėmė netikėtiną, bet istorinį sprendimą gynybos išlaidas 2026–2030 metais padidinti iki 5–6 proc. nuo BVP. Tai reiškia, jog kasmet šalies biudžete papildomai turi atsirasti keli milijardai eurų. Įsivaizduoju, kiek daug ponų ir damų po šios žinios atsilošė biurų vitrininiais langais prabang...
Donaldas Trumpas per inauguraciją pradėjęs viešai pasirašinėti valstybės gyvenimą lemiančius dokumentus jei ne šokiravo, tai bent nustebino įvairių šalių, tarp jų ir nepakviestų į inauguracijos iškilmes, vadovus.
ES intelektiniuose sluoksniuose didis šurmulys – kaip galėjo Donaldas Trumpas prasižioti, kad jam reikia Grenlandijos. Juk tai taip netvaru ir nepadoru. Sala lyg ir Europai priklauso, nors ką su ja reikėtų veikti, ta pati Europa nežino. Ten juk šalta ir labai nemalonus klimatas net jo atšilimo metu.
Nors akys galbūt dar sunkiai markstosi nuo didelio baltos mišrainės ir kitų šventinių, bet kūnui nelabai naudingų produktų kiekio, suvartoto per šventes, galima pradėti analizuoti, ką jau atnešė šie metai. O jie atnešė tai, ko buvo laukta tik 2026 m., – tylią mokestinę revoliuciją, kurią paliko buvu...
Naujieji metai lietuvaičius pasitiko ne tik didėjančiais atlyginimais dirbantiems biudžetinėse įstaigose, bet ir paaugusiais mokesčiais bei keistomis ekonominėmis naujienomis.
Nauja Vyriausybė, nauji pažadai ir nauji planai. Tik viena kryptis kaip ir nesikeičia – žadamas sotus gyvenimas visiems ir tik „kažkam“ padidinsim mokesčius. Tačiau vien tik užmetus akį į biudžetą, kurio projektą paliko jau buvusi Vyriausybė, susidaro įspūdis, kad mūsų trokštamiausias ekonomikos mod...
Vilnius buvo ištiktas šoko, kai paaiškėjo, jog į darbą reikia važiuoti kelias valandas, o atvažiavus į centrą automobiliu dėtis irgi nėra kur. Be to, automobilio stovėjimas kainuoja tiek, kad bilietas į spektaklį atsieina praktiškai pigiau, nei transporto priemonę palaikyti centre tą patį laiką.
Šiomis savaitėmis žiniasklaidoje mirguliuoja daugybė tarsi viena su kita nesusijusių, tačiau iš tiesų mūsų gyvenimus keičiančių žinučių. Čia naujos Vyriausybės sudarymo peripetijos, kai šimtai politinio pasitikėjimo partiečių keis darbo vietas ir jau realiai prasidėjusi kova be taisyklių ir kompromi...
Arūnas Milašius. Naujausias anekdotas „kova su biurokratija“ – kodėl tai beviltiška ir kaip gimsta įstaigos (11)
Naujoji Vyriausybė, kaip ir dauguma buvusių iki šiol, griebėsi gerokai pavalkioto šūkio – „kovosime su biurokratija“. Geras šūkis, skambus, liaudžiai patinka. Tuo labiau kad čia ir „Teltonika“ su kažkuria kryptimi nuskambančiais mūsų milijardais. Labai panašus Donaldo Trumpo šūkis su Elonu Musku pri...
Jei atmesime idėją, kad dar net nesuformavę Vyriausybės socialdemokratai prabilo apie mokesčių didinimą vien tam, jog būtų užgniaužtas nuolatinis skandalas su „Nemuno aušra“, vaizdas vis tiek liūdnas.
Rinkimai siautėja ir keičia gyvenimus. Baisingai keičia. Vien po JAV rinkimų daugybei apžvalgininkų, influencerių ir filosofų teks „persiauti ore“ ir keisti plokštelę. Tiesiog norisi valgyti. Taip jau nutiko ir po lietuviškų rinkimų.
Arūnas Milašius. Rinkimuose laimėjome keturių dienų darbo savaitę – kada penktadienis bus nedarbo diena (10)
Kol kas tauta vis dar su pasimėgavimu laukia kaip bus išdalintos ministerijos, Seimo nario padėjėjų ir kiti atsakingi valdžios postai. Tačiau ne už kalnų ir naujas etapas – naujos Vyriausybės darbo pradžia ir deklaruotų siekių įgyvendinimas.
Arūnas Milašius. „Foxpay“ skandalas ir milijonai – kodėl be pareigūnų užnugario ši įmonė niekas (27)
Kol tauta mėgaujasi suėmimų vaizdais, areštuotų namų fotogalerijomis ir brangių laikrodžių kolekcijomis, kurių kaina gniaužia kvapą, visi pamiršo vieną kuklų sakinį pareigūnų pranešime spaudai, kuris atskleidžia visą šio skandalo esmę.