Rusijos prezidento Vladimiro Putino Ukrainoje pradėtas karas neišsikvepia jau trečius metus, tad kyla vis daugiau klausimų, ar dar galima tikėtis kokios nors taikos ar pergalės.
Carlas Bildtas
69 straipsnių
Nuo 2014 m. Rusija įžūliai pažeidinėja Ukrainos teritorinį vientisumą ją atakuodama, neteisėtas aneksuodama ir vykdydama plataus masto invaziją. Dabar, įsiverždama į Kursko sritį, Ukraina pažeidė Rusijos teritorinį vientisumą.
Šiuo metu gresia pavojus, kad Gazos Ruožas nugrims į pragarą. Niekaip nepateisinamas nei žiaurus „Hamas“ išpuolis prieš Izraelį, per kurį žuvo apie 1600 žmonių, iš kurių dauguma – nekalti civiliai gyventojai, nei įkaitų paėmimas. Pasaulis pagrįstai palaiko Izraelio teisę gintis.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nepasiekė nė vieno iš strateginių tikslų, kuriuos paminėjo beveik prieš metus pradėjęs plataus masto invaziją į Ukrainą. Tiesą sakant, joks protaujantis žmogus nepaneigs, kad šis karas yra visiškas Rusijos fiasko.
Apie kokią Rusijos ateitį tenka kalbėti dabar, kai šalies gyvenimas sutrikdytas, o jos reputacija ypač nusmukdyta prezidento Vladimiro Putino beatodairiškai pradėto karo su Ukraina? Galimi scenarijai varijuoja nuo valdžios užgrobimo ir kokio nors bekompromisio saugumiečio, kaip antai Nikolajus Patru...
Įsivaizduokit grėsmingą Europos užsienio legioną, dislokuotą Kabulo oro uoste, taip pat gerai parengtas daugiašales diplomatų, pareigūnų ir karo policininkų grupes, dirbančias kartu su specialiosiomis pajėgomis ir organizuojančias tvarkingą afganistaniečių bei užsieniečių išgabenimą oru. Įsivaizduok...
Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė kvietimą prisijungti prie Pasaulio lyderių aljanso – Madrido klubo (World Leadership Alliance – Club de Madrid) – didžiausio demokratinių valstybių ir vyriausybių buvusių vadovų forumo.
Kokia Ukrainos, Moldovos, Sakartvelo ir kitų regiono valstybių ateitis siekiant glaudesnės integracijos su Europos Sąjunga?
Carlas Bildtas apie Irano ir JAV susidūrimą: matau situaciją, kuri gali plėtotis ir tapti dideliu konfliktu (41)
Švedijos ministru pirmininku 1991 metais tapęs Carlas Bildtas teigia, kad Sausio 13-osios įvykiai iki šiol turi jam asmeninę prasmę. Vienas įtakingiausių pastarųjų dešimtmečių Švedijos politikų pabrėžia, kad Baltijos šalyse prieš tris dešimtmečius niekas nebūtų patikėjęs, kad taip greitai bus pasiek...
Praėjęs gruodis pasiuntė aiškų įspėjimą apie didžiulius iššūkius, su kuriais šįmet teks susidurti Europos Sąjungai.
Praėjusį vakarą daugelį aplankė neįprastas jausmas; lyg ir toli, lyg ir ne asmeniška, bet liepsnos kaitra – aitri.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas vėl laužo diplomatines normas, šįkart – paremdamas Izraelio įvykdytą Golano Aukštumų aneksiją, tačiau ekspertai perspėja, kad jis rizikuoja pateisinti ir kitų šalių ekspansionizmą.
Lengva suprasti, kodėl Vladimiro Putino režimas patinka kai kuriems konservatyvių pažiūrų žmonėms. Jam ne pakeliui su madingu sekuliarizmu ir socialiniu liberalizmus. Rusijos Ortodoksų Bažnyčia – nacionalinio gyvenimo centre. Lyčių politika nepajudinamai įstrigusi praeito amžiaus 10-ame dešimtmetyje...
Europos Sąjungos lyderiai staiga atkreipė dėmesį į Balkanuose vykstančius procesus. Neseniai vykusiame ES viršūnių susitikime pabrėžta, kad ES turi aktyviau siekti užtikrinti regiono stabilumą ir mėginti apriboti Rusijos įtaką jame, interneto svetainėje project-syndicate.org rašo buvęs Švedijos užsi...
Miuncheno saugumo konferencija šį kartą buvo kitokia. Prancūzas nuo Jungtinių Valstijų prezidento gynė NATO. Rusijos užsienio reikalų ministras atvyko, tačiau nepasirodė Amerikos valstybės sekretorius. Buvęs Švedijos ministras pirmininkas privalėjo reaguoti „į rimtą reikalą šalies viduje“ – mįslingą...
JAV prezidento Donaldo Trumpo pareiškimas apie Švedijoje neva įvykusį didelį incidentą nustebino šią Skandinavijos šalį bei išprovokavo naują interneto memų pliūpsnį.
Torstenas Kaevlemarkas švedų leidinyje „Aftonbladet“ rašo apie propagandinį Vladimiro Putino karą Ukrainoje ir jo mokytojus George'ą Bushą ir Tony Blairą.
Buvusi leiboristų partijos šešėlinio kabineto ministrė mano, kad buvusiu Londono meru bus pasinaudota kaip atpirkimo ožiu.
Tarptautinė bendruomenė sutinka naujieną apie buvusio Londono mero Boriso Johnsono paskyrimą užsienio reikalų ministru su baime, suglumimu ir net panika, praneša theguardian.com.
Garsus Švedijos politikas Carlas Bildtas sako, kad Baltijos šalys privalo dalytis pabėgėlių našta su Pietų Europa, jei pačios nori ateityje tikėtis solidarumo.