Ispanijoje daugiau nei 200 žmonių pražudę staigūs potvyniai sukėlė sąmokslo teorijų bangą tarp Lietuvos internautų. Melagingai teigiama, kad dėl potvynių kalti dirbtinai sukurti orai: „debesų sėja“ ir mitais apipinta tyrimų stotis HAARP. „Melo detektorius“ paaiškina, kodėl tai melas.
Debesų sėja
6 straipsnių
Debesų sėja – technologija, padedanti paskatinti debesis daugiau lyti.
Tai daroma iš lėktuvo į debesis purškiant mažyčių dalelių (pavyzdžiui, sidabro jodido). Tai palengvina vandens garų kondensaciją, jie sparčiau prapliumpa lietumi. Technologija taikoma jau ne vieną dešimtmetį, Jungtiniai Arabų Emyratai pastaraisiais metais būtent taip sprendžia vandens trūkumo problemą.
Socialiniuose tinkluose vėl pasipylė melagingos žinutės apie debesų sėjimo technologiją. Ją neteisingai interpretuojantys internautai aiškina, kad šia technologija kuriami debesys, tačiau ties ta, kad jos tikslas yra jau esančių debesų išgauti kritulius.
Praėjusią savaitę Dubajų užklupusios liūtys sustabdė susisiekimą oro transportu, apgadino pastatus ir gatves, – o klimato ekspertams ir paprastiems piliečiams kilo klausimas, ar vienas karščiausių ir sausiausių pasaulio miestų turėtų būti geriau pasirengęs ekstremalioms audroms.
Jungtinius Arabų Emyratus šią savaitę merkė smarkios liūtys, sukėlusios iki tol nematytų potvynių. Skelbiama, kad iškrito didžiausias per pastarųjų 75 metų istoriją kritulių kiekis. Nors tokios ekstremalios oro sąlygos ir atitinka nedžiuginančias klimato kaitos mokslininkų prognozes, dėmesio centre ...
Sengirės likučiai liudija, kokia sunki sausra kamuoja Panamos kanalą.
Kad ir kaip kruopščiai pora planuotų kiekvieną savo vestuvių dienos detalę, yra vienas dalykas, kurio prognozuoti nepavyks – oras. Ar bent jau taip buvo iki šiol.