Paryžiuje vykstančių olimpinių žaidynių organizatoriai išsikėlė tikslą, kad šis svarbiausias sporto renginys būtų žaliausias istorijoje. Ketinimai geri, tačiau jiems įgyvendinti pasirinktas priemones kritikuoja tiek ekologai, tiek sportininkai, kurie dėl organizatorių užmojų negauna viso geriausiems...
energijos taupymas
57 straipsnių
Energijos taupymas – tokia veikla, kai siekiama pasiekti lygiavertį rezultatą, sunaudojant mažesnį kiekį energijos. Fiziniams asmenims tai svarbu dėl mažesnių išlaidų energijai bei aplinkosauginių sumetimų, įmonėms energijos taupymas leidžia sutaupyti lėšų ir padidinti pelną. Valstybiniame lygmenyje energijos taupymas gali būti svarbus nacionalinio saugumo užtikrinimui, jei šalis didžiąją dalį energijos šaltinių importuoja iš užsienio. Tuo pačiu tai gali būti viena iš valstybės energetinės politikos sudėtinių dalių.
Daugeliui žmonių vis dar įprasta krauti telefoną per naktį – prieš miegą dažniausiai jis jau būna beveik išsikrovęs, o ryte labai patogu turėti 100 proc. įkrautą bateriją. Tačiau tiesa ta, kad telefono krovimas per naktį gali pagreitinti akumuliatoriaus irimo procesą, o geriausia niekad visiškai neį...
Daugiabučių namų renovacija padeda sutaupyti apie 50 proc. šilumos, o taip pat patobulina butų ir namo kokybę bei padidina jų vertę. Renovacija tampa dar efektyvesnė, jeigu ją atliekant name yra įdiegiami atsinaujinantys energijos šaltiniai (šilumos siurbliai (geoterminiai ir/ar oras-vanduo), kartu ...
Sparčiai augančios šildymo ir elektros sąskaitos verčia europiečius ieškoti būdų, kaip apriboti energijos vartojimą ir sumažinti išlaidas.
Iki šiol visos vyriausybės ir savivaldybės sau kėlė tikslą kuo daugiau daugiabučių apklijuoti putplasčiu. Tai tęsiasi ir šiandien. Seimo Aplinkos apsaugos komitete vis dar pagrindinis klausimas: kodėl per metus renovuojame po 400–500, o ne 1000 daugiabučių?
Briuselis, Europos Komisija, von der Leyen, komisarai ir kiti energijos matuotojai bei skaičiuotojai taip nusprendė: arba televizorius, arba skalbyklė. Arba švara, dulkių siurbliu išvalytas kilimas, arba lazanija elektrinėje orkaitėje. Kiek vėliau, artėjant metų pabaigai, pasirinkimo kančia bus aitr...
Vyriausybė pritarė siūlymui valstybės institucijose kelias dienas per savaitę organizuoti darbą nuotoliniu būdu ir tuo metu, sumažinus patalpų temperatūrą, sumažinti išlaidas už šildymą. Bet ką tai reiškia institucijų darbuotojams? Jie tiesiog turės apmokėti valstybės energijos sąskaitas iš savo kiš...
Europos Sąjunga (ES) ketina siūlyti privalomai mažinti elektros energijos vartojimą – žengtas žingsnis link normavimo, – taip pat priemones, kuriomis siekiama energetikos bendrovių pelną nukreipti sunkumų patiriantiems vartotojams, taip mėginant sustabdyti krizę.
Energetikos ministerija siūlo mažinti temperatūrą patalpose iki 19 laipsnių, taip pat iki keturių mėnesių sutrumpinti maksimalų 130 km per valandą leistiną greitį greitkeliuose. Plane numatyta išjungti karštą vandenį viešojo sektoriaus pastatuose vasarą, leisti darbuotojams nuotoliu dirbti penktadie...
Lietuvoje prasideda plataus masto išmaniųjų elektros skaitiklių diegimas, turintis palengvinti gyventojų elektros suvartojimo apskaitą. Per kelerius metus numatoma įdiegti 1,2 mln. skaitiklių. Vartotojams už įrenginius mokėti nereikės, tačiau šiek tiek didės elektros persiuntimo tarifas.
Europos šalys ieško būdų, kaip nešalti ir neskendėti tamsoje, Rusijai galint bet kada užsukti dujas. Tuo metu Europos Sąjungos lygiu svarstoma keisti elektros gamybos kainodarą ir taip daryti spaudimą kainoms. Ekspertai perspėja vengti įsikišimo į rinką, nes ir Lietuvai, ir euro zonai jis gali virst...
Su aukštomis energijos kainomis susiduriantiems buitiniams vartotojams ir įmonėms siūloma pasinaudoti beveik 1 mlrd. eurų Europos Sąjungos (ES) parama. Iš šių lėšų 608 mln. eurų suma žadama per artimiausius pusantrų metų, o likusi dalis – iki 2030 metų.
Augant degalų kainoms, šalies vairuotojai suka galvas, kaip sutaupyti. Ekspertai įsitikinę, jog pakanka pakeisti kai kuriuos vairavimo įpročius ir geriau prižiūrėti automobilį.
Vengrija planuoja sukurti ekologišką, energiją tausojantį miestą ir šiame tuščiame lygumos ruože, dažnai užliejamame Dunojaus, tūkstančiams žmonių užtikrinti darbo vietą bei būstą.
Dauguma mūsų jau įpratome veltui neleisti vandens ar nelaikyti įjungtos šviesos. Tačiau yra ir daugiau būdų, kurie padės sumažinti išlaidas už vandenį ir elektrą. Svetainė adme.ru atrinko paprastus, bet efektyvius metodus, kurie neleis be reikalo švaistyti pinigų.
Nors pasaulio ekonomika nuėjo ilgą kelią nuo 2008 metų krizės, pasaulyje vis tiek tvyro daug netikrumo. Jei pridėsime dar tą faktą, kad yra likę labai mažai darbo vietų, užtikrintų visam gyvenimui, lengvai suprasime, kodėl daugelis žmonių būgštauja dėl kiekvieno išleisto cento.
Vienkartinės stiklinės iš bambuko suyrančios per 12 dienų, kasdien aukojamas maistas labdarai, elektromobilių įkrovimo stotelės ir atsinaujinančios energijos šaltiniai ant stogo – tai tik dalis tvariomis vertybėmis besivadovaujančio, ekologiško biuro požymių.
Prasidėjus šaltajam laikotarpiui, imame svarstyti, kaip išlaikyti šilumą būsto viduje, o tuo pačiu – sumažinti patiriamas išlaidas. Energijos taupymas aktualus tiek pačiame bute, tiek daugiabučio bendro naudojimo patalpose. Taigi, šilumos suvartojimas bene labiausiai priklauso nuo pastato būklės, ku...
DELFI žurnalistai kartu su savo srities profesionalų komanda lankėsi Lazdynų mikrorajone. Trijų kambarių buto gyventojai skundžiasi, kad išleidžia neįprastai daug vandens. Specialistai patikrino butą ir patarė, kaip namų sąlygomis išsiaiškinti, ar skaitikliai rodo teisingus duomenis.
Naujienų portale DELFI tęsiasi projektas „Namai namučiai“ ir vaizdo reportažų ciklas, kurio metu kartu su patyrusių specialistų komanda lankomės skirtinguose Vilniaus mikrorajonuose esančiuose butuose ir vertiname jų būklę.