Lietuva, kartu su Lenkija, Estija ir Norvegija pasirašė svarbų ketinimų susitarimą, praneša Krašto apsaugos ministerija (KAM). Viceministrė Monika Koroliovienė vakar lankėsi lenkų ginkluotės gamykloje „Mesko“, kur buvo pasirašytas ketinimų susitarimas dėl trumpojo nuotolio sistemų „Piorun“ įsigijimo...
Europos gynybos pramonė
13 straipsnių
Savo komentaruose, kurie šių metų balandį buvo paskelbti dienraštyje „New York Times“, Jamesas Davidas Vance`as, dabar jau respublikonų kandidatas į viceprezidentus, pasiūlė Ukrainai „gynybos“ strategiją, kuri yra ne kas kita, kaip receptas pralaimėjimui. Nėra abejonių, kad Pekine ir Maskvoje jo žod...
2022 m. vasario 24 d. pusę keturių ryto mane pažadino telefono skambutis. Jokie plūstantys žvalgybos pranešimai, įspėjantys apie Rusijos invaziją į Ukrainą, nepadės jums pasiruošti tokiai akimirkai. Telefone išgirdęs Prezidentą V. Zelenskį niūriai tariant „ant mūsų krinta bombos – tai plataus masto ...
Prezidentas Gitanas Nausėda sveikina Prancūzijos lyderystę dėl paramos Ukrainai. Antradienį Paryžiuje apsilankiusio šalies vadovo teigimu, siekiant Kyjivo pergalės prieš agresorę Rusiją, reikia kalbėti apie visas paramos galimybes.
Europos Komisija (EK) antradienį parengė naują ilgalaikę karo pramonės ekonomikos strategiją, kuriai numato skirti papildomus 1,5 mlrd. eurų. Pasak eurokomisaro Virginijaus Sinkevičiaus, ši strategija leis žengti žingsnį į priekį Europos Sąjungos (ES) gynybos ir pramonės gamybos srityse.
Europos Komisija antradienį ketina parengti naują ilgalaikę strategiją, pagal kurią būtų sukurta karui pritaikyta Europos Sąjungos gynybos pramonės sistema.
Lenkijos ūkininkų protestai prie Lietuvos sienos yra ir nacionalinio saugumo klausimas. Taip DELFI TV laidoje „Iš esmės“ tvirtino Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė. Ir nors ji teigė, kad būtų per dag skambu pasakyti, kad prie organizavimo prisidėjo Kremlius, šis protestas tik įrodo, kad Lietuva kie...
Europos Komisijos (EK) pirmininkės Ursulos von der Leyen pasiryžimas galbūt kitoje kadencijoje įsteigti naują gynybos komisaro pareigybę, mano supratimu, yra reikalinga, bet per menka ambicija.
Lietuva tapo dvidešimta Europos valstybe, prisijungusia prie ASD-Europe, remiančios gynybos ir saugumo pramonės plėtrą ir stiprinančios regiono saugumą ir atsparumą, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Pagrindiniai Ukrainos rėmėjai kare iki šiol buvo NATO ir Europos Sąjungos (ES) šalys. Taip liks ir 2024 m. Per G-7 formatą arba dvišaliu susitarimu prisideda Japonija, Jungtinė Karalystė, remia dar keletas kitų šalių.
2024 m. vasario 24 d. bus praėję dveji metai nuo plataus masto rusų karinės invazijos į Ukrainą pradžios. Ko pasimokyta per tą laiką? Europos Sąjunga (ES) ir jos valstybės narės nuo pat agresyvaus karo pradžios stojo į demokratinės Ukrainos pusę, pradėjo daug rimčiau vertinti Rusijos grėsmę ir iš to...
Įvertino pasitraukimo iš kasetinius šaudmenis draudžiančios konvencijos idėją: reikia labai gerai išanalizuoti pasekmes (1)
Prezidento vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė teigia, kad svarstyti apie pasitraukimą iš kasetinius šaudmenis draudžiančios konvencijos reikėtų tik gerai įsivertinus šio žingsnio pasekmes.
Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė teigia, kad šiuo metu Europos Komisijos (EK) rengiama gynybos pramonės strategija bus pristatyta vasarį. Ji apie tai pranešė po susitikimo su Europos Komisijos nariu Thierry Bretonu, su kuriuo aptarė gynybos klausimus visos Europos Sąjungos (ES) lygiu.