Birželio 18 d., antradienį, Seime buvo pristatyti du Tautinių mažumų įstatymo projektai. Vieną pristatė teisingumo ministrė, Seimo narė Ewelina Dobrowolska (XIVP-3917), kitą – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) veikėja, Seimo narė Rita Tamašunienė (XIIP-2242). P...
Lietuvos lenkai
138 straipsnių
Leidyklos „Briedis“ neseniai išleista lietuviškoji lenkų diktatoriaus biografija susilaukė didžiulio skaitytojų dėmesio. Apie prieštaringojo maršalo gyvenimo kampus – pokalbis su knygos autoriumi.
Teisingumo ministrė pranešė oficialiai pakeitusi savo pavardės rašybą, dokumentuose jos pavardė bus rašoma lenkiškai – Ewelina Dobrowolska.
Prezidentui Gitanui Nausėdai pasirašius įstatymą, kuriuo asmens dokumentuose įteisinta originali vardų ir pavardžių rašyba lotyniško pagrindo rašmenimis, „valstiečiai“ dėl šio teisės akto kreipiasi į Konstitucinį Teismą.
Seimas žengė dar vieną žingsnį, kad būtų įteisinta originali vardų ir pavardžių rašyba lotyniško pagrindo rašmenimis asmens dokumentuose.
Seimas antradienį planuoja grįžti prie originalios vardų ir pavardžių rašybos asmens dokumentuose klausimo.
Seimas antradienį planuoja svarstyti projektus, kuriais būtų sprendžiamas originalių pavardžių rašybos asmens dokumentuose klausimas.
Mūsų sostinė per paskutinį karą išgyveno tikrą „tvaną“: įtampą tarp lenkų ir lietuvių sovietai nusprendė išspręsti vienu kirčiu (4)
Vilnius ir jo gyventojai Antrojo pasaulinio karo metais išgyveno tokius sukrėtimus, kokių mūsų sostinė tikriausiai tepatyrė, kai 1655 metų vasarą ją nusiaubė Moskovijos kariuomenė, teigia istorikė Vitalija Stravinskienė, šia tema baigianti rengti knygą.
Su Kamila Možeiko pasikalbėjome ne tik apie tai, ką reiškia būti lenke, lesbiete ir gyventi Lietuvoje, bet ir kodėl LGBTQ+ bendruomenei priklausantys Lietuvos lenkai slepia savo seksualinę orientaciją. Taip pat, ar yra vilties, kad Lietuvoje lenkų tautinei mažumai atstovaujantys politikai palaikys g...
Vėlyvą 1918 m. kovo 20 d. vakarą, po trijų savaičių sunkios kelionės, Vilniaus geležinkelio stotyje iš traukinio išlipo trys vyrai ir moteris. Tai buvo Rusijoje 1917 m. lapkritį įkurtos Vyriausiosios lietuvių tarybos pasiuntiniai – karininkai Kazys Škirpa ir Jonas Variakojis bei delegacijos pirminin...
Prieš trisdešimt metų Kovo 11-ąją balsuojant dėl Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo nė vienas deputatas nepasisakė prieš, tačiau šeši jų nusprendė susilaikyti.
Šimtadieniai jau pasibaigė, artėja brandos egzaminai. O kartu su jais atnaujinama diskusija dėl suvienodinto lietuvių kalbos egzamino lietuviakalbių ir tautinių mažumų mokyklų mokiniams problemų bei privalomų tautinių mažumų kalbų brandos egzaminų grąžinimo.
Šiemet Kovo 11-oji bus ypatinga. Švęsime mūsų atkurtos nepriklausomos valstybės trisdešimtmetį. Tai buvo didžiulė laimė 1990 m. kovo 11 d. balsuoti už Lietuvos laisvę.
Lietuviai turi daug giminių Izraelyje. Ir ne tik ten, žinoma. Ir ne tik broliai lietuviai. Taipgi Lietuvos lenkai, rusai. Mat čia – ypatingas artumo/artimumo atvejis, apie kurį štai susikaupė kiek minčių.
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda per vizitą Lenkijoje sakė negalintis pažadėti, kad Lietuva įteisins lenkiškų pavardžių rašybą lenkiškais rašmenimis asmens dokumentuose.
Perskaičius DELFI Bernardo Gailiaus straipsnį „Valdemaras Tomaševskis – politinis lyderis“, atrodo, jog Lietuvos padangėje užsižiebia dar viena politikos žvaigždė ir turėtume iš džiaugsmo ploti rankomis. Deja, taip nėra.
Antradienį Seime susitikę „valstiečių“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) derybininkai pareiškė, kad jų nuostatos dėl būsimų darbų labai panašios.
Lietuvos lenkai yra didžiausia Lietuvos tautinė mažuma, turinti politinę partiją, kuri yra valdžioje keliuose rajonuose, o šiuo metu yra neformali valdančiosios daugumos dalyvė.
Lietuva tuštėja, bet tampa vis labiau lietuviška. 1989 m. lietuviai sudarė 79,58 proc. gyventojų, rusai – 9,37 proc., lenkai – 7,02 proc. Šių metų pradžioje lietuviai sudarė 86,8 proc. gyventojų, rusai – tik 4,5 proc., lenkai – 5,6 proc.
Ewelina Mokrzecka. Tomaševskis surado sąjungininkų tarp tautininkų? (Atsakymas Kasčiūnui ir Sinicai) (68)
Laurynas Kasčiūnas pavadino Lenkų diskusijų klubą (lenk. Polski Klub Dyskusyjny – PKD), kuriam man teko garbė vadovauti, „sistemine Tomaševskio opozicija“, Vytautas Sinica nuėjo dar toliau ir pavadino mus „trečiąja autonomininkų banga“. Berods, kuo mažesnės reikšmės publicistas – tuo skambesnė jo re...