Mokytojams reikia tam tikrų esminių įgūdžių, kad jie galėtų sėkmingai dirbti su vaikais. Geri mokytojai – visada labai reikalingi, todėl verta tobulinti savo įgūdžius, kad išsiskirtumėte iš minios. Dalijamės 10 pagrindinių įgūdžių, kurie mokytojams padeda sėkmingai dirbti ir siekti užsibrėžtų tikslų...
mokymas
26 straipsnių
Anuo metu Jėzus kalbėjo savo mokiniams: „Aš esu tikrasis vynmedis, o mano Tėvas – vynininkas. Kiekvieną mano šakelę, neduodančią vaisiaus, jis išpjauna, o kiekvieną vaisingą šakelę apvalo, kad ji duotų dar daugiau vaisių. Pasilikite manyje, tai ir aš jumyse pasiliksiu. Kaip šakelė negali duoti vai...
Dislektikai yra labai kūrybiški, logiški žmonės, pasižymintys puikiu humoru jausmu, tačiau mokyklose mokytojai disleksiją turinčius vaikus dažnai nurašo kaip kvailelius, nes jiems sunkiau skaityti. Bendro standarto jie nepraeina, todėl pasisakyti dažnu klausimu jiems išvis nėra leidžiama. Taip mes p...
Išmaniosios technologijos ir inovacijos – vis dažnesnė praktika švietimo sektoriuje. Šiandien daug mokytojų noriai gerina informacinių technologijų žinias, pamokose vis dažniau pasitelkia įvairius išmanius sprendimus, dėl kurių mokymo ir mokymosi procesai tampa modernesni ir įdomesni.
Koks nevykęs klausimas. Iš pirmo žvilgsnio, atrodo, jis tiesiog prieštarauja realybei. Tačiau neskubėkime, išsiaiškinkime. Pradėkime nuo pradžių. Ar tikrai verta tiek daug dėmesio mokykloje skirti matematikai? Ar yra iš jos bent kokios naudos?
Jėzus kalbėjo savo mokiniams: „Jūs esate girdėję, jog buvo pasakyta: Akis už akį ir dantis už dantį. O aš jums sakau: nesipriešink piktam [žmogui], bet jei kas tave užgautų per dešinį skruostą, atsuk jam ir kitą“ (Mt 5, 38–39).
Larry Chenui, buvusiam mokytojui iš skurdaus kinų kaimelio, vėliau tapusiam vienu iš turtingiausių pasaulyje žmonių, gresia prarasti milijardieriaus statusą, smukus jo internetinio ugdymo verslo akcijoms.
Kada kalbos apie kardinalią švietimo reformą virs „kūnu“ ir pagaliau, kokios tos švietimo sistemos mums reikia? Apie tai kalbuosi su Kazimiero Simonavičiaus universiteto profesoriumi, dr. Gediminu Navaičiu.
Kaip išmokyti vaikus pažinti raides: įtraukiančioms pamokoms pasitelkite namuose esančias priemones (4)
Vaiko kalbiniams įgūdžiams didelis dėmesys skiriamas nuo pat mažens. Su vaiku kalbėdami, pasakodami jam apie supantį pasaulį, praturtiname vaiko žodyną, tobuliname klausymosi įgūdžius. Kai vaikas geba ištarti vieną kitą skiemenį ar net žodį – mes stengiamės paskatinti mažylį čiauškėti, taip lavindam...
Pristatyti naują ugdymo programą paskatino liūdnas vaizdas: bijojau, kad ir mano vaikas iki trejų metų dar darys į sauskelnes (22)
Dar laukdamasi dukros Vėtros ir tuo metu studijuodama geštalto psichoterapiją neuroedukatorė Žydrė Dargužytė-Černiauskė susidomėjo ankstyvąja vaikų raida. Dabar ji yra tarptautinės ankstyvojo ugdymo programos „Trisdešimt milijonų žodžių“ (TMŽ) ambasadorė Lietuvoje, o TMŽ patyriminius mokymus, skirtu...
Švelnėjant karantino sąlygoms, dėl įprastos mokyklų veiklos atnaujinimo ir auklėtinių sugrįžimo į jas Kaune pavesta nuspręsti pačioms švietimo įstaigų bendruomenėms. Ar grįžti į suolus klasėse, ar toliau tęsti nuotolinį mokymą, drauge su mokiniais ir jų tėvais kiekviena miesto mokykla svarstė atskir...
Lietuvos didikai savo turtais stebina ir šiandien: dvaruose – išskirtiniai baldai, prabanga ir pasaulio menininkų kūriniai (22)
Dvarai – kultūros židinys. Šis posakis nėra iš piršto laužtas: Kilmingiausios Lietuvoje gyvenusios šeimos, didikai savo dvaruose saugojo ne tik pasaulio tapytojų darbus, išskirtinius baldus, gobelenus, bet ir muzikos, literatūros puoselėjimo tradicijas. Kai kurie savo pasaulėžiūrą stengėsi perduoti ...
Penktadienio rytą, eilinį kartą skaitydamas DELFI, pamačiau uždavinį, „kuris kiršina internautus“. Visada bandau juos išspręsti, nes jie dažniausia būna smagūs ir paremti logika, praskaidrina dienos pradžią. Tačiau ne šį kartą.
Visiškai sutinku su straipsnio autoriumi. Turiu du vaikus – dešimtoką ir aštuntokę. Mokslo metai prailginti, namų darbų neatsisakyta, nors buvo žadėta, kad krūvis namuose mažės dėl prailgintų mokslo metų.
Nuo sausio 1 dienos 10 proc. didėja ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimai bei švietimo pagalbai skiriamos lėšos. Tai įtvirtinta patikslintoje Mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkoje, kurią šiandien patvirtino Vyriausybė.
Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė teikia Seimui naują Profesinio mokymo įstatymo redakciją – šioje srityje žadamas proveržis.
Vairuotojams, dėl Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų netekusiems teisės vairuoti, ir KET pažeidusiems pradedantiesiems vairuotojams gali tekti daugiau papildomai mokytis. Vairuotojų mokymo tobulinimo galimybes, taip pat numatomus KET pakeitimus aptarė Valstybinė eismo saugumo komisija, skelbiama ...
DELFI skaitytojus sugebėjimu vos po kelių valandų mokymosi prabilti užsienio kalbomis sužavėjusi Agnė Kuncaitė kreipiasi į tuos, kurie nori pernelyg nevargdami išmokti kalbėti angliškai.
Klysta tie, kurie mano, kad nuo pažymių priklauso vaiko kokybė ar ateitis ir kad pasiekimai moksle nurodo žmogaus vertę, LRT RADIJO laidai „60 minučių“ sako Paramos vaikams centro psichologė Inga Norkutė-Mueck.
Viešoje erdvėje gausu patarimų, kaip greitai ir lengvai išmokti užsienio kalbų, tačiau daugelis jų tikriems kalbų mokymo specialistams kelia šiurpą. Jie įspėja, kad tai – tik vilionės lengvatikiams.