Pagonybė

28 straipsnių

Pagonys – monoteistinių judaizmo, krikščionybės ir islamo religijų atstovų naudojamas terminas, apibūdinantis senųjų ikikrikščioniškųjų religijų atstovus.

Aistė Meidutė, Nerijus Povilaitis, Kirilas Čachovskis

Pusiaukelėje tarp Vilniaus ir Kauno ant kalvelės stūkso neįprastos išvaizdos apvalus namas molinėmis sienomis. Atokiame Lietuvos kaime pabirę pastatai – besikurianti Šventasodžio giminės sodybų gyvenvietė, įkvėpta knygų serijos „Skambantys Rusijos kedrai“. Paslaptingas ekologinis judėjimas, tyrinėto...

Regimantas Dima

Autorius susirūpina vienu dievu iš seniai pamirštų baltų dievų panteono. Ir, panaudojęs įvairius dedukcinius metodus, randa dieviškojo prado pėdsakų visuose šio krašto gyventojuose. Ne tik Leninas bolševikų propagandoje gyvas, bet ir baltų dievas Rūgutis!

Lina Dranseikaitė

Daugiau nei porą šimtų tūkstančių eurų – tiek už Skaistakalnio parką juosiančią gelžbetoninę tvorą užsiprašė savininkas. Ją išpirkti, kad nugriautų, bandanti Savivaldybė sumanė jauką – mainais už protingą kainą verslininkui suteikti mokesčių lengvatą.

Jonas Vaiškūnas

Buvę diplomatas, Seimo narys, žinomas ir kaip turtingiausio pasaulyje slapto katalikų Kolumbo riterių ordino narys Žygimantas Pavilionis, bandydamas atsikirsti mano, kaip „Romuvos“ vaidilos, atsakui į Jo rašinį (keistoku pavadinimu „Perkūnas ar Jėzus“? „Perkūnas“, – atsakė Karbauskis“), vėl pažeria ...

Pagonybė lietuvių gyvenime nebuvo svarbi, žyniai nebuvo specialūs kulto tarnai, jais tikriausiai galėdavo tapti bet kurio sluoksnio atstovas, taip mano istorikas dr. Darius Baronas, kurį LRT laidoje „Istorijos detektyvai“ kalbino kultūros antropologas Virginijus Savukynas.