pensijų reforma

79 straipsnių

Pensijų reforma – reforma įsigaliojusi nuo 2019 metų sausio 1 dienos, kai visi jaunesni nei 40 metų pilnamečiai dirbantys asmenys automatiškai įtraukti į pensijų kaupimą II pensijų pakopoje. Priežastys kaip mažas gimstamumas, ilgėjančios gyvenimo trukmės ir emigracijos, dirbančių gyventojų mokesčiais išlaikomų pensininkų skaičius Lietuvoje nuolat auga.

2019 metais sausio 1 dieną įsigaliojo nauja pensijų kaupimo tvarka – į pensijų fondų sąskaitas nebepervedamos įmokos iš „Sodros“ taip pat įsigaliojo nauja pensijų kaupimo formulė: dirbantieji, prie kaupimo prisidedantys 3 procentais nuo savo atlyginimo „ant popieriaus“, gauna 1,5 procento nuo VDU Lietuvoje (beveik 200 eurų per metus) siekiančią valstybės paskatą.

Po kelias savaites trukusių derybų valdančioji koalicija Čekijoje susitarė dėl drastiško taupymo paketo ir pensijų reformos. Ligšiolinis skolų tempas kelia grėsmę, ketvirtadienį Prahoje sakė ministras pirmininkas Petras Fiala. Be planuojamų priemonių biudžeto deficitas kitais metais esą būtų beveik ...

74 proc. prancūzų mano, kad greitas pensijų reformos priėmimas buvo klaida ir baiminasi, kad tai dar labiau pakurstys socialinius neramumus. Tai rodo penktadienį paskelbti BVA apklausos rezultatai. Be to, jais remiantis, 63 proc. respondentų yra už tolesnius protestus.

Tautvydas Marčiulaitis

Tyliai bandoma prastumti pensijų reforma turi gana stiprų 2007 metų kvapą. Laikų, kuomet pinigų yra begalybė, finansinės ir ekonominės krizės neegzistuoja, todėl populizmas gali siautėti nevaržomas. Kuo tai baigėsi praeitą kartą puikiai žinome. Bet juk šį kartą viskas bus kitaip?