Kas vyksta smegenyse, kai sustoja širdis? Ilgą laiką mokslininkai darė prielaidą, kad mūsų mąstymo organas tada beveik neveikia. Tačiau neseniai atliktas nedidelis tyrimas pateikė įrodymų, kad mirštantys žmonės gali patirti dar vieną trumpą, bet stiprų smegenų bangų suaktyvėjimą gama dažnių juostoje...
sąmonė
35 straipsnių
Sąmonė (lot. conscientia „žinojimas kartu“) psichikos dalis, apimanti įvairias mentalines būsenas, mintis, emocijas, suvokimą ir prisiminimus. Sąmonė yra intencionali, nukreipta į išorinį bei iš dalies ir į subjekto vidinį pasaulį (savimonė).
Geresniam savęs pažinimui gali padėti sapnai – kaip sako psichologas, sapnų tyrinėtojas Tadas Stumbrys, žmonėms vertinga užsirašinėti savo sapnus ir vėliau juos paanalizuoti. Nors mokslui sudėtinga vienareikšmiškai atsakyti į visus su sapnais susijusius klausimus, tačiau, jo teigimu, tyrimai parodė,...
Mokslininkai mano suradę atsakymą į šimtmečio senumo klausimą, kaip narkozė paveikia mūsų smegenis (11)
Ar galite įsivaizduoti operacijas be anestezijos? Į dantis jums įstatytų medinį kuolą, kad per garsiai nerėktumėte, rankos ir kojos būtų prirakintos prie stalo ir chirurgas imtųsi darbo. Gerai, kad tai – tolima praeitis. Tačiau nepaisant 175 metų istorijos, mes net nežinome, kaip anestezija veikia. ...
Duris į žmogaus sąmonę veriantis profesorius Buračas – apie darbą su NASA vadovu, Vatikano susidomėjimą smegenų veikla ir minčių bei sapnų skaitymą (3)
Stanfordo universitetui giminingame institute šiuo metu dirbantis profesorius Giedrius Buračas nuėjo tris dešimtmečius besitęsiantį Amerikoje gyvenančio mokslininko kelią, kuriame būta išskirtinių susitikimų ir nuveiktų darbų.
Sunkiausias klausimas yra, kaip smegenys sukuria subjektyvią patirtį. Matematikai mano galį padėti, ir pirmų tokių bandymų išvados pribloškia.
Amerikiečių mokslininkas pakeitė mirties apibrėžimą: kaip jam pavyko atgaivinti mirusias smegenis ir ką tai reiškia? (67)
Eksperimentas sukėlė debatus apie tai, kas yra sąmonė ir ar galima ją „prikelti“. Prieš kelis metus ši idėja Yale'io universiteto medicinos mokyklos neuromokslų, lyginamosios medicinos, psichiatrijos ir genetikos profesoriui Nenadui Sestanui pasirodė tokia beprotiška, kad nepasidalino ja su niekuo, ...
Jutau krūtinėje spaudimą ir tai man sukėlė nerimą. Regis, mano širdis ėmė praleidinėti dūžius. Man magėjo jiems pasakyti, ką daryčiau esant tokiai situacijai, tačiau bendrauti su jais neturėjau galimybės. „Kaip galiu vienu metu būti dviejose vietose? Ar galiu būti sykiu ir ten, apačioje, ir čionai, ...
Samuelis miegojo Viešpaties šventykloje, kur buvo Dievo Skrynia. Tada Viešpats pašaukė Samuelį: „Samueli! Samueli!“ – „Aš čia!“ – jis atsiliepė, nubėgo pas Elį ir tarė: „Aš čia, nes mane šaukei.“ Bet jis atsakė: „Tavęs nešaukiau. Eik atgal, gulkis miegoti.“
Praėjusį mėnesį prancūzų mokslininkai paskelbė plačiai nuskambėjusią studiją, rodančią, kad jie iš dalies grąžino sąmoningumą vyrui, kuris pusę savo gyvenimo praleido būdamas vegetacinės būklės.
Visi sąmoningai gyvenantys žmonės žino, kad norint pakeisti gyvenimą, reikia keisti save patį ir savo mąstymo būdą. Pokyčiai gyvenime taps pokyčių sąmonėje pasekme. Specialistai išskiria tris sąmonės lygius, kurie smarkiai skiriasi vienas nuo kito ir kurių kiekvienas lemia žmogaus gyvenimo kokybę.
Penktadienį 16.28 val. Bendrajame pagalbos centre Bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad kelyje Šalčininkai-Eišiškės, ties posūkiu į Gerviškes susidūrė automobilis „Volvo“ ir „Mazda“. Pranešta, kad nukentėjo du žmonės.
Pirmadienio popietę Vilniaus senamiestyje, Užupyje, daugiabučio statybą sustabdė pranešimas apie skaudžią nelaimę. Bendruoju pagalbos telefonu pranešta, kad sunkiai susižalojo iš penkto aukšto nukritęs vyras. Netrukus paaiškėjo, kad skambutis melagingas, tad pranešusiajam gresia baudžiamoji atsakomy...
Žmogaus sąmonė yra gili mokslo paslaptis. Sąmonė – tai racionalusis protas, penkiais fiziniais pojūčiais suvokiantis pasaulį. Pasąmonė – tai subjektyvusis protas, begalinis intelektas, beribė išmintis.
Trečiadienio vakarą kelyje Vilnius–Kaunas per avariją sužalotas žmogus. Avarijos liudininkai puolė į pagalbą, kai pamatė virtusį automobilį, nukentėjusį žmogų, atsidūrusį ant pievos kalbino, kad jis neprarastų sąmonės ir iškvietė medikus bei policiją.
Trečiadienį į vieną iškvietimą nuvykę pareigūnai netrukus skubėjo padėti 2014 metais gimusiai mažylei - mergytės mama, pamačiusi pareigūnus, atbėgo prašyti pagalbos, nes dukrytė nebekvėpavo.
Šeštadienį, apie 7.30 val., Klaipėdos policija gavo pranešimą, kad ant vadinamo Mokyklos gatvės viaduko susidūrė du automobiliai. Yra sužeistų žmonių.
Rugpjūčio 22-ąją Vytautas K. sumanė užlipti ant stogo ir žiemai išvalyti kaminą. Vienas netikslus žingsnis ir vyriškis jau paslikas gulėjo ant žemės.
Molėtuose, Daubos g., trečiadienį ryte žmonės rado pusnuogę moterį, kuri buvo be sąmonės. Moteris nuvežta į ligoninę, tačiau jos gyvybės išgelbėti nepavyko.
Užsienio žiniasklaida vėl žavisi dramatišku vaizdo įrašu, kuriame užfiksuota, kaip Vilniaus kelių policininkai gelbėjo sąmonės netekusį vaiką ir skubiai vežė jį į ligoninę.
Atradimai neurobiologijos srityje leidžia reklamos ir rinkodaros specialistams vis stipriau prasibrauti į mūsų galvas. Įdomiausia yra tai, kad poveikio pirkėjui metodai tokie paprasti, kad nepaliauja stebinti.