Dabar žaidimo taisyklės keičiasi. Kartu su privalomais statybos leidimais reikės ir gana didelio infrastruktūros mokesčio.
„Atsakyti, kiek buvo pastatoma tokių pastatų nėra galimybių, nes statybą leidžiantys dokumentai nebuvo išduodami ir registruoti juos nebuvo privaloma. Dauguma sodų namelių nebuvo registruojami. Tai taip pat yra viena iš problemų, kuri sprendžiama nauju siūlomu reguliavimu, kad (realiai – ne sodininkystės, o gyvenamųjų namų kvartalų) plėtra būtų vykdoma sistemiškai, pagal projektus, o ne chaotiškai.
Viešai bendrijų atstovai pripažįsta, kad tokiu būdu buvo statomi ir gyvenimui skirti pastatai (vadinant juos sodo namais), neužtikrinant susisiekimo, parkavimo, inžinerinių tinklų infrastruktūros, gaisrinės saugos, energetinio efektyvumo, trečiųjų asmenų interesų ir kitų aplinkos ir žmonių gyvenimo kokybei būtinų reikalavimų, kurie ir turi būti išspręsti rengiant projektą, gaunant statybą leidžiantį dokumentą“, – kodėl buvo keičiama tvarka, aiškina aplinkos viceministrė dr. Daiva Matusevičė.