Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, nebūtų galima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.
Įrašius tamsiąsias vakarines medunešes bites į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, duomenys apie šių bičių paplitimą laukinėje gamtoje bus kaupiami Saugomų rūšių informacinėje sistemoje (SRIS), radavietėms bus taikomos Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatymo nuostatos, leisiančios užtikrinti jų apsaugą ir naudojimą.
Pastaruoju metu stebima itin didelė grėsmė šiam vietinės bitės porūšiui Lietuvoje išnykti. Gamtos tyrimų centro atliktų tyrimų ir Tarptautinės gamtos išsaugojimo sąjungos (IUCN) vertinimo duomenimis, šių bičių populiacijoms išlikti pagrindinę grėsmę kelia hibridizacija su atvežtų į mūsų šalį svetimžemių porūšių medunešėmis bitėmis ir tinkamų perbrendusių medžių su stambiomis drevėmis Lietuvos miškuose stoka.
Gamtos tyrimų centras ištyrė 8 dreves Dzūkijos nacionaliniame parke, kur laisvai gyvena tamsiųjų vakarinių medunešių bičių šeimos. Pagal atliktą IUCN vertinimą, šis vietinės bitės porūšis atitinka kritiškai grėsmingos būklės kategorijos kriterijus.
Kartu pakeistos Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklės, nustatant, kad jos reglamentuoja tik tamsiųjų vakarinių medunešių bičių, paimtų iš gamtos (uoksų ar drevių) naudojimą. Tik tokiu atveju, kai jos paimtos iš iš gamtos (uoksų ar drevių) reikės leidimo jas laikyti nelaisvėje.
Prekybos laukiniais gyvūnais, augalais ir grybais taisyklių pakeitimuose nustatyta, kad taisyklės taikomos tik į Lietuvą įvežamoms, išvežamoms ar joje parduodamoms tamsiosioms vakarinėms medunešėmis bitėms, paimtoms iš gamtos (uoksų ar drevių). Tai yra, šias bites įvežant ar išvežant reikės leidimo.
Pakeistame Saugomų rūšių naudojimo tvarkos apraše nustatyta, kad leidimo naudoti saugomas rūšis nereikės paimant iš gamtos išsispietusias tamsiųjų vakarinių medunešių bičių šeimas iki įsikūrimo gamtoje (uokse ar drevėje).