Vis dėlto GRYNAS.lt sulaukė skambučio iš Briuselio, po kurio paaiškėjo, jog Lietuva nepateisino už švaresnę, mažiau teršiamą gamtą aktyviausiai kovojančių europarlamentarų vilčių.
Citata
Mūsų šalis pritarė minimaliausioms priemonėms, kurios labai nedaug sumažins šiltnamio efektą skatinančių dujų išmetimą į aplinką, taip pat leido Vokietijai sugriauti ankstesnį susitarimą dėl automobilių į aplinką išskiriamo CO2 dujų kiekio.

„Man labai nemalonu pranešti, bet kai kuriais klausimais jūsų šalis tikrai galėjo pasirodyti geriau, turime nepatenkintų europarlamentarų“, - žurnalistams sakė Isaacas Valero Ladronas, Už klimato kaitą atsakingos komisarės Connie Hedegaard atstovas.

Pasirodėme vidutiniškai

Europos aplinkosaugos biuras (EEB) pirmininkavimą ES Tarybai vertina dešimtyje sričių, tokių kaip tvari plėtra, pastangos sustabdyti klimato atšilimą, energijos taupymas, Baltijos jūros apsauga, aukštų aplinkosauginių standartų nustatymas ir t.t.
EEB šypsenėles Lietuvai, reiškiančias gerą pasirodymą prirašė tik prie dviejų punktų iš dešimties.

Jis atskleidė, jog Europos Aplinkosaugos biuras įvertino Lietuvos pasirodymą aplinkosaugos užduočių srityje įvertino kaip vidutinį. 

Biuro atstovų teigimu, Lietuva prastai pasirodė derindama įvairias pozicijas dėl klimato atšilimo mažinimo. 

Mūsų šalis pritarė minimaliausioms priemonėms, kurios labai nedaug sumažins šiltnamio efektą skatinančių dujų išmetimą į aplinką, taip pat leido Vokietijai sugriauti ankstesnį susitarimą dėl automobilių į aplinką išskiriamo CO2 dujų kiekio.

„Buvo praleistas šansas priimti galimus draudimus ir pasiekti klimato kaitos požiūriu vertingesnį susitarimą“, - rašo Europos aplinkosaugos biuro atstovas spaudai Alisonas Abrahamsas.

Daugiau vilčių deda į Graikiją

Diskusijas ir sprendimus dėl biodegalų naudojimo Briuselio atstovai taip pat pavadino „regresiniais“. Jų nuomone, nebuvo pasiektas joks konkretus susitarimas, o pasiūlymai, jei jie vėliau bus priimti, tik dar paskatins kenksmingų aplinkai degalų naudojimą. 

Nenorėdami Lietuvos apiberti vien kritika, Europos aplinkosaugos biuro atstovai pripažino, jog paskutiniai pasiūlymai dėl bioįvairovės skatinimo, šiai sričiai reikiamo finansavimo, žaliosios infrastruktūros kūrimo, naujų įstatymų, kurie leistų kontroliuoti invazinių rūšių plitimą šalyse, buvo vertingi ir atkreipė Europos Komisijos dėmesį į aktualias aplinkosaugos problemas.

Taip pat padarytas vertingas indėlis peržiūrint Poveikio aplinkai vertinimo direktyvą, nors priimti sprendimai buvo kitokie, nei tikėtasi.

Biuras dabar pradeda akylai stebėti Graikijos atstovus ES Taryboje. Iš jų tikimasi ryžtingų sprendimų biodegalų naudojimo, plastikinių maišelių naudojimo uždraudimo, žvejybos subsidijų, šiukšlių jūroje ir vandenynuose srityse.