Dažniausiai celiulitas yra paveldimas, taip pat jis gali atsirasti dėl skydliaukės ar kitų vidaus organų ligų, vartojant kai kuriuos vaistus, netinkamai pasirinkus hormoninius kontraceptikus, kai organizme gaminasi daugiau nei įprasta moteriškųjų hormonų estrogenų (jų dažnai padaugėja ir nėštumo metu), didėja riebalinis sluoksnis, o jungiamasis audinys tampa minkštas bei porėtas...
Įsidėmėk - moteris kankinanti „apelsino žievelė" dažniausiai nėra tikrasis celiulitas (t. y. - riebalinio audinio uždegimas). Pasak specialistų, vadinamąją apelsino žievelę sukelia riebalų apykaitos sutrikimai, kuriuos paskatina organizme susikaupę toksinai ir šlakai. Celiulitas - tai netinkamos mitybos ir nejudraus gyvenimo būdo rezultatas. Ar pameni, kada paskutinį kartą buvai sporto klube ar apibėgai kelių kilometrų ratą aplink savo namus? Duobutės ant odos greičiau susiformuoja ir toms, kurios dirba sėdimą darbą, rūko, turi antsvorio.
Galima vardinti ir vardinti, kodėl mūsų oda tampa nelygi ir duobėta, tačiau mums svarbiau, kaip kovoti su šiuo grožio priešu. Štai mano dešimties taisyklių sąrašas, kurį sudariau išbandžiusi labai daug įvairiausių procedūrų, pasikonsultavusi su keliais specialistais. Jei visus metus taikau šiuos principus, pavasarį netenka griebtis už galvos ir verkšlenti dėl išsišokusiu duobučių ant šlaunų ir užpakalio.
1. Joga, mankšta
Kasdien pusvalandį skirk tempimo, jogos ar aerobikos pratimams. Jei neturi galimybių lankytis sporto klube, mankštinkis namuose. Fizinė veikla yra pirmasis ginklas kovoje su didžiausiais grožio priešais - antsvoriu ir celiulitu.
Pritūpimai - tobuliausias pratimas, jei nori išnaikinti visas odos duobutes. Pritūpdama stebėk, kad padai neatsiplėštu nuo grindų, nugara būtų tiesi, kojos liktų pečių plotyje. Atlikti 20 pritūpimų, pailsėk, tada dar taip pat 3 kartus. Jei kasdien juos atliksi, greitai galėsi džiaugtis stangresniu užpakaliuku.
2. Detoksikacija
Vartok daug arbatų (žolelių, beržų žievės), gerk daug vandens (apie 2 litrus per dieną). Vanduo iš kūno šalina toksinus ir leidžia išlaikyti lygią, gražią odą. Jei daug jo gersi, ilgai nesužinosi, ką reiškia pirmosios raukšlelės.
3. Namų SPA: šveitimas ir kaukės
Po dušo ar vonios problemines kūno vietas įtrink naminiu šveitikliu, kurį lengvai pasigamins į kūno kremą įmaišydama maltos kavos. Prieš naudojimą tegul pastovi bent porą valandų, kad kremas sugertų naudingas kavos savybes ir aromatą. Mišinį tepk masažuodama, palik kuriam laikui ir nuplauk vandeniu (be muilo).
Kitas efektyvus naminis šveitiklis - druska, nes joje yra daug naudingų medžiagų, stabdančių celiulito susiformavimą. Po dušo ar vonios paimk saują druskos ir gerokai patrink odą, paskui nuplauk šiltu vandeniu (tik nedaryk to po depiliacijų!).
Kosmetikos parduotuvėse rasi specialių dumblių, skirtų anticeliulitiniams įvyniojimams - laminarijų ir fikusų. Dumbliais sutepk problemines zonas, apsivyniok polietilenine plėvele, apsirenk šiltais drabužiais (arba tiesiog įsisuk į chalatą) ir taip pabūk apie 30-60 min.
4. Specialių kremų naudojimas
Parduotuvių lentynose rasi ne vieną kremą, kuris padeda mažinti celiulito poveikį. Įsidėmėk - tik jo vieno neužteks, būtinos ir kitos priemonės. Prieš naudodama, atkreipk dėmesį, kad kremo sudėtyje būtų pakankamai vitamino A, C ir E, cinko, vaisių fermentų, ginkmedžio ar vynuogių sėklų ekstrakto, taukmedžio sviesto, žaliosios ar baltosios arbatos.
5. Vakuuminės silikoninės taurės
Šią efektyvią procedūrą atlik po šilto dušo seanso. Prie probleminės vietos prispausk taurę ir ją spustelėk. Taurė turi taip prisisiurbti prie kūno, kad galėtų judėti jo paviršiumi. Procedūra trunka iki 10 minučių. Po jos odą tepk specialiu celiulitą mažinančiu kremu, susivyniok į rankšluostį ir 10-15 minučių pagulėk. Šią grožio procedūrą užteks taikyti vieną kartą per metus, maždaug 2 savaites.
6. Kontrastingas dušas
Nors tai ir nėra pati maloniausia SPA procedūra, tačiau nauda dviguba: ir lygesnė oda, ir žvalesnė nuotaika. Todėl geriausia juo mėgautis ryte, tik iššokus iš lovos. Karštos ir šaltos vandens srovių keitimas (kelias minutes pilk šaltą, kelias šiltą ir tai pakartok 3-4 kartus) gerina medžiagų apykaitą.
7. Masažas
Celiulito požymiai sumažės, o oda taps pastebimai lygesnė, jei neužmirši bent kelis kartus per metus apsilankyti pas masažistę. Problemines kūno vietas gali ir pati masažuoti su tam skirtu mediniu ar plastmasiniu masažuokliu.
8. Profesionalus vakuuminis masažas
Dėl šios ypač veiksmingos procedūros, kurios metu sustangrinamas jungiamasis audinys tarp riebalinių ląstelių poodiniame sluoksnyje, turėsi kreiptis į fizioterapeutą. Vakuuminio masažo ciklo (5-10 kartų) užteks vieną kartą per metus.
9. Sveika mityba
Venk saldumynų, saldžių sulčių ir gazuotų gėrimų. Ribok druskos vartojimą, o geriausia - visai jos atsisakyk (ji skatina skysčių kaupimąsi). Švieži vaisiai ir daržovės, kuriuose gausu vitaminų bei mineralų, palaikys odos drėgmės pusiausvyrą ir elastingumą, suteiks švytėjimo.
Vandens perteklių iš organizmo labai efektyviai šalina arbūzas, valgyk į valias šio skanumyno.
10. Grožio miegas
Mokslininkai įrodė, kad žmogui būtinas poilsis, kad jis jaustųsi žvalus ir atrodytų sveikai bei gražiai. Nuovargis palieka žymes ant mūsų odos, kurios kartais virsta celiulito duobutėmis. Miegok tiek, kiek tavo organizmas reikalauja.