Toks būdas numesti nereikalingus kilogramus pareikalaus šiek tiek atkaklumo. Visų pirma, pliuškentis vonioje reikia reguliariai (kas 2-3 dienas). Be to, reikia palaipsniui ilginti laiko trukmę praleistą vandenyje ir taip ne mažiau, kaip 10 seansų.

Paruošti tokią vonią, kuri būtų veiksminga svorio metimo atžvilgiu, galima keliais būdais, skiriasi tik pagrindinės sudedamosios dalys. Mes atrinkome 5 receptus, kuriuos sekdamos, be vargo namų sąlygomis paruošite vonią, kuri, tikėtina, padės jums numesti nereikalingus kilogramus.

1. Sodos vonia. Jums reikės 200 gramų maistinės sodos. Atskieskite sodą nedideliu kiekiu vandens. Gautą skystą košelę supilkite į vonioje esantį vandenį ir gerai išmaišykite. Ši procedūra pagerins išsausėjusios odos būklę ir nuims įtampą, taip pat suaktyvins limfinę sistemą.

2. Druskos vonia. Ruošiant druskos vonią namų sąlygomis, rekomenduojama naudoti natūralią jūros druską, kuri įprastai yra parduodama vaistinėse. Druska gali būti prisodrinta įvairiais mineralais ir natūralių augalų ekstraktais. Jeigu vis dėlto neturite jūros druskos, tuomet tinka ir valgomoji druska. Optimalus druskos kiekis voniai – 0,5 kg. Druską tiesiog supilkite į vandenį.

Druska išvalo iš mūsų organizmo vandens perteklių, skatina kraujo tekėjimą į odą, kuris pašalina toksinus ir pripildo odą reikalingomis maistinėmis medžiagomis. Be to, druska greitina medžiagų apykaitą, todėl kovoti su celiulitu ir riebalų sankaupomis yra kur kas efektyviau. Taip pat po druskos vonios oda tampa elastingesnė, nagai stipresni ir, negana to, jausitės mažiau pavargusi.

3. Terpentino vonia. Terpentinas yra išgaunamas iš spygliuočių medžių sakų. Būtent todėl, tokios vonios yra laikomos pačiomis natūraliausiomis, kaip turinčios gydomųjų savybių. Norint paruošti tokią vonią, įsigykite iš vaistinės terpentino emulsijos. Beje, prieš naudojimą, įdėmiai perskaitykite sudėtį, nes terpentino emulsijoje gali būti medžiagų, kurios gali sukelti alerginę reakciją.

Tam, kad paruoštumėte vonią, kuri tiktų jūsų kraujo spaudimui, reikia griežtai laikytis instrukcijoje pateiktų nurodymų. Jeigu jūsų kraujo spaudimas aukštas, tuomet naudokite geltonos spalvos terpentiną, jeigu normalus arba žemas – tuomet baltos spalvos.

Po tokios vonios kaip ši, oda tampa elastingesnė, be to, sustiprėja imuninė sistema.

4. Vonia su eteriniais aliejais yra veiksminga priemonė kovoje su celiulitu. Anticeliulitinei voniai puikiai tiks apelsinų, greipfrutų, kadagių ar citrinų aliejus. Idealiausias variantas – aliejų miksas.
Į šilto vandens vonią įlašinami du lašus eterinio aliejaus mišinio. Reikia nepamiršti, kad eterinis aliejus netirpsta vandenyje, todėl reikia sukurti tirpiklio pagrindą, tam puikiai tiks pienas arba grietinė.

Aromatinės vonios sparčiau skaido riebalus ir išvalo toksinus, todėl organizmas greičiau netenka nereikalingų kilogramų.

5. Raudono vyno vonia – ko gero, vienas egzotiškiausių ir neįprasčiausių vonios paruošimo būdų. Raudonąjį vyną galite pakeisti lapais, vynuogių sėklomis ir odele, vyno mielėmis, raudonojo vyno ekstraktu. Į šiltą vandenį supilkite stiklinę ar daugiau raudono vyno.

Vyno ir šampano amino rūgštys bei mikroelementai atkuria natūralų vandens-lipidų pusiausvyrą odoje, taip pat padeda atsikratyti nereikalingų kilogramų ir sumažina celiulito atsiradimo galimybę.
Be to, visa tai labai pasitarnauja sujungiant laisvuosius radikalus, kurie yra viena iš pagrindinių senėjimo priežasčių.

Ruošiantis maudynėms, taip pat reikia paruošti vonią – pasirūpinti karštu dušu ir gerai ištrinti kūną plaušine.

Kiekvienas iš pateiktų aukščiau vonios paruošimo būdų bus veiksmingesnis, jei besinaudodami vonele, masažuosite problemines kūno vietas arba tiesiog atliksite viso kūno masažą. Po procedūros įsisukite į šiltą rankšluostį ar antklodę, o tada prigulkite ir pailsėkite.

Beje, svarbu pažymėti, kad nereikėtų tikėtis vos per keletą seansų netekti per metus priaugtų kilogramų. Vis dėlto tokios vonios padeda tiems, kurie siekia turėti gražią figūrą bei sveiką odą.

Svarbu!

Negalima maudytis tokiose, kaip aukščiau išvardytose voniose, jei sergate kokiomis nors lėtinėmis ligomis. Verčiau prieš tai darydami, pasikonsultuokite su gydytoju.

Negalima gulėti vonioje per ilgai. Rekomenduojamas laikas – ne daugiau kaip 20 minučių.

Vanduo neturi būti per karštas, nes kitaip gali pasidaryti silpna. Optimali vandens temperatūra – ne daugiau kaip 38° C.

Verčiau nevalgykite 2 valandas prieš ir po pliuškenimosi vonioje.