Skaitykite 5braskes.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!
Dermatologijos ir estetinės medicinos klinikos „Mezoderma“ gydytoja dermatologė Neringa Lapinskienė sako, kad skirtingais moters gyvenimo momentais atsiranda vienokių ar kitokių „grožio priešų“, kuriuos verta pažinti. Svarbiausia žinoti, su kuriais galima kovoti, o su kurių sukeltomis pasekmėmis teks nuolat taikstytis.
Kas tie moters grožio priešai? Ar galite papasakoti plačiau?
Užterštas miesto oras, smogas, pesticidais ir kitais chemikalais purškiami laukai, konservantų gausa tiek maiste, tiek kosmetikos priemonėse – tai visos žmonijos rūpestis. Dabar daug kalbama apie žalingą aplinkos poveikį, tačiau dažnai ir patys sau kenkiame. Nepakanka susišukuoti ir gražiai apsirengti. Nevaldomas stresas, nepasitenkinimas, niūrios negatyvios mintys apie save ir kitus pakeičia mūsų veido bruožus. Nesaikingas kaitinimasis saulėje ir lankymasis soliariume, žalingi įpročiai, nereguliari ir nesubalansuota mityba, judėjimo stoka palieka savo pėdsakus. Nors šokoladinio atspalvio įdegusi oda atrodo lygesnė, tačiau ilgainiui ultravioletiniai spinduliai pažeidžia odą. Ji išsausėja, tampa glebi ir neelastinga, išryškėja kapiliarai, atsiranda gausių smulkių raukšlelių. Mūsų plaukai taip pat patiria gausybę išbandymų. Jie pirmieji pasitinka vasaros saulės kaitrą, žiemos šaltį, atlaiko gausybės cheminių priemonių poveikį, yra tai tiesinami, tai raitomi.
Sakoma, pažink savo priešą, bet ne su visais mes galime kovoti, kartais protingiausia jų vengti, o nepavykus – svarbu laiku sustoti ir padėti organizmui atsigauti. O ginklų jau yra.
Mokslininkai teigia, kad mityba net 45 procentais paveikia mūsų sveikatą. Ar tai, ką valgome, daro svarbią įtaką ir grožiui?
Sveikai ir subalansuotai maitintis nelengva, reikia žinių ir laiko. Dažna šiuolaikinė moteris nuolat bėga – darbai, vaikai, namai. Bebėgdamos kartais nespėjame laiku pavalgyti, o vėliau čiumpame kas pakliūva po ranka, todėl pradeda augti svoris, atsiranda bėrimų, lūžinėja nagai ir taip toliau. Visa tai dėl baltymų, mikroelementų ir vitaminų trūkumo maiste. Sveikas ir prižiūrėtas kūnas – štai, kur grožio paslaptis. Stebėkite ir stenkitės įsiklausyti, ką kalba jūsų kūnas, tada laiku galėsite jam padėti išlikti sveikam ir kovoti su iškilusiomis problemomis. Visada galvokite, ką dedate į burną.
Atrodo, jog jaunystėje nereikia jokių pastangų, kad būtume gražios. Pakanka paryškinti lūpas, pailginti blakstienas. Bet ar bėgant metams galima leisti sau paskęsti minioje ir tapti pilka pelyte?
Moters gyvenime yra ne vienas grožio suklestėjimo etapas. Pirmasis – kai mergina tampa moterimi. Antrasis – apie 45–uosius metus, kai nusistovi pusiausvyra šeimoje ir karjeroje, tada jau galima labiau pasirūpinti ir savimi. Senyvame amžiuje moterį papuošia ramybė ir gyvenimo patirtis. Kiekvienas amžius savaip žavus, tačiau bėgant laikui mūsų oda nesugeba taip greitai, kaip jaunystėje, atsinaujinti, o sukaupta atmintis apie stresą, ligas, žalingą dūmų, saulės poveikį palaipsniui pasirodo raukšlių, dėmių, įvairių pažeidimų pavidalu, o kartais smogia netikėtai. Susimąstykite, gal ne vien genai kalti, kad atrodote vyresnė nei bendraamžės.
Artėja žiema, vėl reikės gintis nuo žvarbos ir vėjų, patalpose jausime drėgmės trūkumą. Kaip patartumėte prižiūrėti odą ir plaukus?
Šaltuoju metų laiku oda gali nužvarbti, todėl einant į lauką veidą ir rankas reikia patepti riebiu, kuo mažiau vandens turinčiu kremu. Išsausėjusi oda greičiau pažeidžiama, todėl būtina kuo skubiau atkurti lipidinį odos barjerą. Bent kartą per dieną skirkite laiko kūno odai, jai labiausiai tinka kūno kremai su keramidais, riebalų rūgštimis ir augaliniais aliejais. Plaukų priežiūrai tinka specialūs kondicionieriai su keramidais, aliejai ir panašiai.
Riebios odos priežiūra skiriasi nuo sausos. Apsauginiu kremu nuo šalčio reikia tepti tik skruostus, neliečiant seborėjinės „T zonos“, o kūnui geriausiai tinka pieneliai ir losjonai, neturintys aliejų ir komedogeninių medžiagų, kurie gali išprovokuoti aknės bėrimus.
Rankų odą palepinkite parafino voniomis, aliejų ir medaus pirštinėmis.
Žiemą labai sumažėja daržovių ir vaisių pasirinkimas. Ar veiksmingi papildai ir vitaminai siūlomi vaistinėse? Kokios medžiagos daro didžiausią poveikį odai, plaukams ir nagams?
Mano požiūris į papildus netradicinis. Gausybė rinkoje siūlomų polivitaminų ir mikroelementų sudėtiniai komponentai būna nesuderinami tarpusavyje, trukdo vienas kito pasisavinimui, konkuruoja tarpusavyje, ir vieno pagausėjimas gali lemti kito mikroelemento trūkumą. Polivitaminai dažnai dirgina žarnyną, o jei jų ir taip netrūksta, gali kauptis organizme ir sukelti pakitimus ar alergiją. Tiek vitaminai, tiek mikroelementai, kaip, beje, ir antibiotikai ar kiti vaistai, neturėtų būti vartojami profilaktiškai, o tik remiantis tikslinėmis indikacijomis. Žinoma, teisingiausia būtų apie medžiagų trūkumą sužinoti atlikus tyrimus, tačiau pas mus tai brangi prabanga, todėl papildus siūlyčiau vartoti tik atsiradus trūkumą rodantiems požymiams ir šaltuoju metų laiku.
Tiek odai, tiek plaukams ir nagams svarbūs visi mineralai ir vitaminai, taip pat ir aminorūgštys bei riebalų rūgštys, bet šiandien norėčiau trumpai pakalbėti apie seleną, silicį ir biotiną.
Selenas yra labai svarbus mikroelementas, pasižymintis stipriu antioksidaciniu poveikiu, vaidina svarbų vaidmenį skydliaukės hormonų apykaitoje, DNR sintezėje, taigi veikia odą padėdamas jai atsinaujinti, greitina plaukų ir nagų augimą.
Silicis skatina kolageno gamybą odoje, todėl ji tampa lygesnė, elastingesnė, tai statybinė keratino medžiaga, todėl stiprėja nagai ir didėja plaukų apimtis.
Biotinas – B7 vitaminas, kurio trūkstant pradeda lūžinėti nagai, slenka plaukai, oda tampa jautresnė, pleiskanojanti, vargina seborėjinis dermatitas, sulėtėja medžiagų apykaita, greičiau kaupiasi nepageidaujami kilogramai.
Šių medžiagų papildų yra vaistinėse. Iš gausybės produktų išskirčiau vieną veiksmingiausių – Silicea Direct koloidinį gelį. Gelio formos smulkios sudėtinės preparato dalelės, lengvai prasiskverbusios per žarnyno sieneles, patenka į kraujotaką ir į kiekvieną ląstelę.
Silicea Direct gelyje esantis silicis, selenas ir biotinas – tai pagrindiniai vienas kito poveikį papildantys elementai, padedantys tiek apsisaugoti nuo tykančių pavojų, tiek pažeistoms organizmo ląstelėms atsinaujinti. Vartodamos šį produktą galėsite ne tik jaustis sveikos, bet ir didžiuotis savo grožiu.
Silicea Direct skysta forma yra gerai toleruojama, nedirgina skrandžio. Šią formą galėtų išbandyti ir tos moterys, kurios dėl jautraus skrandžio negali vartoti kitų grožiui puoselėti skirtų preparatų. Silicea Direct labai patogu vartoti. Vienkartinės skystos dozės supakuotos į nedidelius paketėlius. Tai produktas, sukurtas atsižvelgiant į šiuolaikinį gyvenimo ritmą, grožio ir komforto poreikį.
Silicea Direct ieškokite Lietuvos vaistinėse.