Kaltas dėl to nebūtinai alus, bet visada – papildomos kalorijos, kurios net liekniausią taliją gali paversti riebalų krūva.
Visos kalorijos – iš alkoholio, saldžių gėrimų ar didelių maisto porcijų – gali padidinti jūsų apimtis. Tačiau alkoholis iš tiesų ypatingai veikia riebalinį audinį. Dietologai tai aiškina tuo, kad alkoholiniai gėrimai apkrauna kepenis, ir kai jūs juos vartojate, organizmas, vietoj to, kad perdirbtų riebalus, visą energiją išeikvoja alkoholiui sudeginti.
Ir nepamirškite apie kalorijas produktuose, kuriuos jūs perkate užkandžiams – kepti sparneliai, pica ir traškučiai. Be to, alkoholis didina apetitą, ir kyla grėsmė suvalgyti daug daugiau, nei rekomenduoja jūsų dieta, net jei jūs pasižadėjote sau nevalgyti daug kepto ir riebaus maisto.
Kodėl riebalai kaupiasi ant pilvo?
Kai suvartojate daugiau kalorijų, nei sudeginate, jos tampa atliekamomis ir virsta riebalais. Kur šie riebalai kaupsis, priklauso nuo lyties, amžiaus, kūno sandaros ir hormonų. Iki lytinės brandos ir mergaičių, ir berniukų organizmuose riebalai pasiskirsto vienodai. Tačiau vėliau viskas keičiasi.
Moterys labiau nei vyrai linkusios kaupti poodinius riebalus, kurie paprastai kaupiasi ant rankų, klubų, sėdmenų ir pilvo. Vyrai poodinių riebalų turi mažiau, dažniausiai - tik pilvo srityje.
Arbūzo pilvukas dažniausiai atsiranda su amžiumi, nes aktyvumas sumažėja, sulėtėja medžiagų apykaita, todėl padidėja tikimybė priaugti svorio. Be to, su amžiumi sumažėja hormonų, o tai taip pat kenkia figūrai.
Moterys, kurioms per menopauzę taikoma pakeičiamoji hormonų terapija, paprastai rečiau pilnėja klubų, sėdmenų ir juosmens srityje, lyginant su tomis, kurios nevartoja hormonų. Neseniai atlikti amerikiečių mokslininkų tyrimai parodo, kad rūkantiems asmenims labiau nei sveiko gyvenimo būdo šalininkams gresia rizika sukaupti riebalų juosmens srityje.
Arbūzo pilvas gali tapti rimta problema
Papildomi kilogramai juosmens srityje gali sukelti nemažai sveikatos sutrikimų – antrojo tipo cukrinį diabetą, hipertoniją ir širdies ligas. Klubų ir sėdmenų srityje susikaupę riebalai yra mažiau pavojingi, nei riebalai ant pilvo, kai atsiranda vadinamųjų viceralinių riebalų susidarymo pavojus. Šie riebalai apgaubia vidaus organus ir sutrikdo jų normalią veiklą.
Norėdami nustatyti, ar jums gresia pavojus susirgti su antsvoriu susijusiomis ligomis, pasimatuokite taliją. Jei jos apimtis viršija 89 cm (moterims) ir 102 cm (vyrams) – širdies ir kraujagyslių, metabolinio sindromo ir ankstyvos mirties rizika padidėjusi.
Tebūna tai jums signalas, kad laikas rimtai dirbti su savo kūnu – numesti kelis kilogramus ir išlaikyti optimalų svorį. Kaip atsikratyti pilvo? Nėra jokio magiško būdo, kurį taikant būtų galima greitai atsikratyti riebalų sluoksnio ant pilvo – tik dieta ir treniruotės. Taip pat, kadangi jau išsiaiškinome, kad alkoholis skatina riebalų kaupimąsi, apribokite svaigiųjų gėrimų vartojimą, atsisakykite kaloringų užkandžių.
Ar galima atsikratyti pilvo sportuojant?
Pratimai stiprina pilvo preso raumenis, tačiau pilvo nesumažina. Vienintelis būdas atsikratyti pilvo – sulieknėti. Bėgimas, plaukiojimas, dviračių sportas, tenisas padės greičiau atsisveikinti su riebalais. Nepamirškite tinkamos dietos ir rezultatas jus maloniai nustebins.
Galime paguosti – lieknėjant visų pirma suplonėja liemuo. Ant pilvo susikaupusių riebalų apykaita aktyvesnė, todėl jų lengviau atsikratyti, nei kitose kūno vietose susikaupusių riebalų.
Bus daugiau.