Mitybos specialistė, tinklaraščio sulieknek.lt autorė Vaida Kurpienė įsitikinusi, kad prieš akis matydami malonų vaizdą patenkinti bus net vaikai ir kaip mat suvalgys net visas daržoves, kurių įprastai atsisako pirmiausia.
Taigi norintiems sužinoti, kaip gražiai pateikti maistą, keletą namuose pritaikomų taisyklių pateikia restorano „Le BonJour“ virėjas Andrius Skalskas.
Viską pradedame nuo lėkštės, nes lėkštė ir yra patiekalo pradžia, teigia jis. Lėkštę galite rinktis sau patinkančios formos, dydžio – svarbiausia, kad jos neperkrautumėte. Profesionalas rekomenduoja maistą stengtis išdėlioti lėkštės centre ir „kelti“ į viršų. Taip galite net didelę porciją sutalpinti mažoje lėkštėje.
Taip pat svarbu palikti tarpą tarp maisto ir lėkštės krašto, kad lėkštė būtų lyg įrėmintas paveikslas.
Išskirdamas dar vieną taisyklę A. Skalskas akcentuoja paties maisto tekstūrą. Pasirūpinkite, kad lėkštėje būtų ir kažkas traškaus, kažkas minkšto, taip pat padažo – kad valgydami jaustume skirtingus skonius. Padažą jis pataria patiekti arba atskirai, arba tiekiant parinkti gilesnę lėkštę, kad padažas nutekėtų į jos dugną. Plokščioje lėkštėje padažas tiesiog plaukiotų ir visas patiekalas neatrodytų taip gražiai.
V. Kurpienė atkreipia dėmesį, kad patiekalą lėkštėje itin papuošia įvairūs pabarstukai, pavyzdžiui, saulėgrąžų ar ridikėlių daigai – ne tik gražu, bet ir sveika.
Taip pat ji pastebi, kad jeigu lėkštėje nėra bent trijų skirtingų spalvų, fotografuojant patiekalą vaizdas atrodo plokščias. Tad stenkitės naudoti kuo daugiau spalvingų produktų – oranžinis moliūgas ir violetinis kopūstas jūsų lėkštėje sukurs iš tiesų skaniai atrodantį kontrastą.
Dar vienas patarimas – nesistengti visko išdėlioti simetriškai. Anot A. Skalsko, geriausia, kad lėkštėje būtų lengva netvarka, asimetrija, tuomet patiekalas neatrodys nuobodžiai plokščias.