Teiginiai

GYDYTOJAI PAGALIAU NUSTATĖ, KAD JI YRA J I S‼️ Pasak prancūzų žiniasklaidos, Alžyro boksininkės Imane Khelif medicininiai pranešimai PATVIRTINA, kad jis yra VYRAS‼️

Ataskaita rodo, kad jis neturi gimdos, bet turi XY chromosomas, vyrų testosterono lygį, sėklides ir mikrovarpą. Mikro? Mikro?...

Verdiktas

Manipuliacija. Iki galo nėra aišku, kad prancūzų leidinio paskelbtos ekrano nuotraukos yra tikros medikų išvados dėl I. Khelif lyties, nes nėra jokių tau patvirtinančių duomenų.

Melo detektoriaus komentaras

Diskusijos apie moterų bokso čempionės I. Khelif biologinę lytį netyla nuo 2024 m. vasaros, kuomet Paryžiuje vyko olimpinės žaidynės. Tuomet viešai tvirtinta, kad I. Khelif biologiškai yra vyras arba translytis. „Melo detektorius“ jau paneigė šiuos teiginius čia. Netylant diskusijoms, sportininkės tėvas pateikė oficialų 1999 m. dokumentą, kuriame matoma, kad I. Khelif gimė moterimi.

Tačiau diskusijos atgimė, kai prancūzų leidinio „Le Correspondant“ žurnalistas Djaffaras Aitas Aoudia publikavo tekstą, kuriame tvirtina matęs medikų išvadas dėl I. Khelif biologinės lyties (archyvas).

Klaidingas įrašas

Leidinys teigia, kad 2023 m. parengtą dokumentą gavo iš Kremlen-Bicêtre ligoninės Paryžiuje ir Mohamedo Lamine Debaghine ligoninės Alžyre, kur dokumentą parengė endokrinologai Soumeya Fedala ir Jacques Youngas.

„Melo detektorius“ kreipėsi į šiuos mokslininkus, prašydamas patvirtinti, ar straipsnyje minimos citatos tikrai yra jų rengtos ataskaitos dalis. Paryžiaus universitetinės ligoninės Assistance publique–hôpitaux de Paris atstovė Milena Alani, kuriai buvo perduotas „Melo detektoriaus“ laiškas, atsakė, kad ligoninė „neteikia jokios informacijos, susijusios su medicinine paslaptimi, ir visų pirma nenurodo, ar asmuo konsultavosi, ar ne“.

„Le Correspondant“ pateikia ekrano nuotraukas, kuriose, kaip teigiama, vaizduojamos dokumento ištraukos. Jose rašoma, kad „biologiniai, radiologiniai ir genetiniai paraklinikiniai tyrimai rodo, kad yra įgimtas genetinis 5-alfa-reduktazės 2 tipo nepakankamumas – lytinės raidos anomalija, lemianti testosterono dihidrotestosterono metabolizmo sutrikimą“.

Kitoje ekrano nuotraukoje, kuri irgi, kaip teigiama, yra 2023 m. atlikto tyrimo dalis, rašoma: „iš tiesų, šiuose vėlai diagnozuotuose atvejuose, atsižvelgiant į klinikinę istoriją, hormoninius biologinius duomenis, radiologinius duomenis bei psichologinę ir neuropsichiatrinę ekspertizę, dažniausiai pirmenybė teikiama moteriškajai lyčiai. Tai yra ir Imane atvejis, kuri visiškai tapatinasi su mergina“.

Tačiau svarbu, kad pateiktose ekrano nuotraukose matomos tik dokumentų iškarpos: juose nėra tyrimo autorių vardų ir pavardžių, antspaudų, parašų, nėra tyrimo datos ir pačios pacientės. Dokumente „Imane“ minima tik kartą, ir tik vardu, ne pavarde. Šio dokumento autentiškumas nėra niekaip patvirtintas, be to, dokumentas nėra pateiktas pilna apimtimi.

Taip pat, nors „Le Correspondant“ savo tekste rašo, kad I. Khelif neturi gimdos, turi neišsivysčiusias sėklides ir mikropenį, šie teiginiai niekaip nepagrindžiami ekrano nuotraukose, kurios, kaip teigiama, turėtų įrodyti I. Khelif biologinę lytį.

Dėmesį į naujausius teiginius apie I. Khelif biologinę lytį atkreipė ir lenkų (čia) bei bulgarų (čia) faktų tikrintojai, kurie prancūzų žurnalisto pateiktą informaciją vertina kritiškai.

Papildymas 11.08: „Le Correspondant“ tekste minimas medikas J. Youngas, kuris, leidinio teigimu, yra medicininės ataskaitos apie I. Khelif bendraautoris, Vokietijos visuomeniniam transliuotojui DW pareiškė manantis, kad jo vardas yra naudojamas skleisti melagingą informaciją (čia).

Be to, Tarptautinis olimpinis komitetas, reaguodamas į prancūzų leidinio paskelbtą medžiagą, pasakė, kad joje cituojami „nepatvirtinti dokumentai, kurių kilmės negalima patvirtinti“, o pati I. Khelif, pasak TOK, ruošia ieškinį dėl prancūzų leidinio paskelbtos informacijos (čia).

Kas yra DSD?

I. Khelif nėra viešai pranešusi, kad jai yra DSD, tai taip pat nėra patvirtinta jokiais viešai publikuotais tyrimais. Tekste minimas 5-alfa-reduktazės 2 tipo trūkumas (5-ARD) yra genetinė liga. Dėl šio trūkumo organizmas negali paversti testosterono į dihidrotestosteroną (DHT), atsakingą už hormonus, lemiančius berniukų lytinių organų formavimąsi nėštumo metu.

Tai vadinama 46,XY lytinio vystymosi sutrikimu (DSD). Dažniausiai berniukai su DSD turi lytinius organus, kurie atrodo kitaip nei įprasta: jų varpa gali būti maža, panaši į klitorį, kapšelis gali būti padalintas į dvi dalis. Kartais tokiems vaikams lytiniai organai gali atrodyti labiau vyriški – pavyzdžiui, gali nebūti atskiros makšties angos (čia).

Ginčai dėl I. Khelif biologinės lyties

Pirmųjų teiginių apie tai, kad I. Khelif nėra moteris, šaltinis – Rusijos tiesiogiai remiama organizacija IBA (angl. International Boxing Association, liet. Tarptautinė bokso asociacija). Rusijos dujų koncernas „Gazprom“ finansuoja IBA veiklą (čia).

2023 m. I. Khelif nugalėjo iki tol nenugalimą Rusijos boksininkę Azalią Aminevą ankstyvose tarptautinio bokso čempionato, kurį prižiūri IBA, kovose. Netrukus IBA diskvalifikavo I. Khelif, teigdama, kad laboratorija, atlikusi sportininkės kraujo tyrimą, „aptiko rezultatus, kurie neatitiko IBA moterų varžybų keliamų tinkamumo kriterijų“ (čia). Organizacijos vadovas Umaras Kremlevas taip pat pareiškė, kad sportininkė turi XY chromosomų, tačiau nepateikė to įrodymų.

Organizacija atsisakė viešinti tyrimo rezultatus, pažymėdama, kad jie susiję su privataus asmens duomenimis.

Tuo metu Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) leido I. Khelif dalyvauti 2024 m. Paryžiaus olimpinėse žaidynėse.

„Turime dvi boksininkes, kurios gimė kaip moterys, buvo užaugintos kaip moterys, turi pasus kaip moterys ir daugelį metų varžėsi kaip moterys, ir tai aiški moters apibrėžtis“, – rugpjūtį sakė TOK prezidentas Thomas Bachas (čia).

Be to, 2023 metais TOK nutraukė ryšius su IBA dėl klausimų, susijusių su asociacijos vadovybe, teisėjavimu, finansine veikla ir etika (čia).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją